Relacja z wycieczki do Świętokrzyskiego Parku Narodowego - PREZENTACJA
„Mistrzowie matematyki”- 2016
Dwoje uczniów Zespołu Szkół w Nowej Słupi - Antoni Bolewski - uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego i Emilia Moczoń - uczennica kl. III b Publicznego Gimnazjum nr 1 im. bł. ks. Bronisława Markiewicza otrzymało stypendium z programu stypendialnego Fundacji mBanku „Mistrzowie matematyki”- 2016. Partnerem Programu jest Lokalna grupa Działania „Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej - Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów.” Celem programu jest wsparcie utalentowanych matematycznie uczniów gimnazjum i klas V i VI szkoły podstawowej z terenu gmin: Baćkowice, Brody, Iwaniska, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów i Waśniów.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali przez ostatnie dwa lata bardzo wysokie wyniki w nauce , a z matematyki- oceny celujące. Wzorowo spełniają swoje obowiązki, osiągają sukcesy w nauce, biorą udział w licznie organizowanych konkursach i zajmują wysokie miejsca. Chętnie angażują się w życie klasy i szkoły, włączają się czynnie w prowadzone różnego rodzaju akcje.Emila - „Moim największym zainteresowaniem są przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Od najmłodszych lat zawsze lubiłam matematykę i łatwo pochłaniałam jej ogólne zasady. Na lekcjach podejmuję się wykonywania ćwiczeń o większym stopniu trudności, natomiast w domu rozwiązuję ponadprogramowe zestawy zadań matematyczno-fizycznych. Chętnie uczestniczę w konkursach oferowanych przez szkołę np. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" i " Szkolny Konkurs z okazji Święta Liczby ∏", Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W bieżącym roku szkolnym zamierzam również przystąpić do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego z matematyki, biologii i chemii.
W przyszłości chciałabym kontynuować naukę związaną z przedmiotami ścisłymi. Moim celem jest zdobycie zawodu, którego wykonywanie byłoby dla mnie przyjemnością i pasją. Zdobycie stypendium umożliwi mi rozwijanie moich zainteresowań."Antek - „Od zawsze lubiłem matematykę, rozwiązywanie zadań i problemów matematycznych to dla mnie przyjemność. Chętnie rozwiązuję dodatkowe zadania, biorę udział w różnych konkursach w tym także matematycznych takich jak: Ogólnopolski Konkurs Orzeł Matematyczny, Międzynarodowy Konkurs “ Kangur Matematyczny” - w klasie 4 uzyskałem tu wyróżnienie, Szkolny Konkurs z okazji Światowego Dnia Liczby , Konkurs Szkolny z okazji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku szkolnym spróbuję swoich sił w konkursie przedmiotowym z matematyki.
Mam nadzieję,że zamiłowanie do matematyki będzie kiedyś przydatne w mojej przyszłości. Stypendium, które otrzymałem przeznaczę na wyjazdy i podróże”.
Serdecznie gratulujemy stypendystom i ich rodzicom. Życzymy im dalszych sukcesów!
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kobiety, duchowieństwo i chłopi w Powstaniu Styczniowym"
15 października 2016 roku podczas sesji popularno-naukowej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kobiety, duchowieństwo i chłopi w Powstaniu Styczniowym". Nasze gimnazjum, zgodnie z wymaganiami regulaminowymi, reprezentowało troje uczniów: Emilia Moczoń, Patryk Grudzień i Adam Ponikowski. W gronie zwycięzców znalazł się plakat wykonany przez Adama Ponikowskiego, który zajął w konkursie trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami. Serdecznie gratulujemy !
Wyprawa do Energylandii
7. 10.2016 r. (piątek) uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Słupi odwiedzili Energylandię. Wyjechało 113 uczniów nad którymi sprawowało opiekę 10 nauczycieli i rodzic: Grażyna Czechowska, Iwona Wieczorek, Paulina Pawlik, Katarzyna Cichońska, Agnieszka Pawlik – Osuch, Paulina Wierzbińska - Loranty, Robert Domański, Iwona Pióro- rodzic, Łukasz Kowalski, Ewa Mądzik – Błosińska, Adam Dwojewski.
Wycieczkę zorganizowało nam Biuro Turystyczne „Horyzont” z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Uczniowie poczuli się jak małe dzieci, dzięki zabawie jakiej dostarczyła różnorodność atrakcji w Energylandii. Karuzele, huśtawki, zjazdy w zawrotnym tempie i na różnorodne sposoby dostarczyły wycieczkowiczom wielu pozytywnych przeżyć i radości.
Wyjazd ten miał również edukacyjny wymiar. Na ponad 20 ha obszarze uczniowie korzystali z mapy i jej legendy, aby dotrzeć do wymarzonego miejsca.
Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
„Sitting volleyball”
„Sitting volleyball” – siatkówka na siedząco dla niepełnosprawnych to kolejne zrealizowane działanie w ramach programu Erasmus+ „GOAL”. Uczniowie z klasy VI wcielili się w rolę osób z uszkodzonym narządem ruchu i rozegrali mecz piłki siatkowej pod czujnym okiem sędziego p. Adama Dwojewskiego.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie tego zadania. Mamy nadzieję, iż oprócz wrażeń sportowych przełamali oni swoje stereotypy w myśleniu o niepełnosprawnych.
Dzień Papieski
Jak co roku wolontariusze z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi czynnie włączyli się 9.10.2016 r.
w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundusz przeznaczony jest dla młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. Kwestę zorganizowano w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
Erasmus+
Informujemy, że w menu "NASZE PROJEKTY" dostępne są już regulaminy uczestnictwa i wyjazdów w projekcie gimnazjalnym Erasmus+.
Kolejne działanie w ramach projektu Erasmus + pt.”GOAL”.
8 października 2016 r. grupa uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi wraz z opiekunami: koordynator projektu „GOAL” p. Ewą Pikus i p. Agnieszką Pawlik-Osuch wzięła udział w IV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki na Wózkach o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Jacek Kowalczyk - Dyrektor Departamentu Promocji Edukacji Kultury, Sportu i Turystyki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.
Nasi uczniowie szczególnie mocno kibicowali drużynie KS Pactum „Scyzory Kielce”, która pokonała IKSGTM Konstancin wygrywając wszystkie cztery kwarty. Dzieci zwróciły uwagę na niezwykłą atmosferę panującą wśród zawodników oraz ich umiejętności sportowe.
Po meczu uczniowie mieli możliwość porozmawiania z zawodnikami. Uzyskali szczegółowe informacje na temat uprawianej przez nich dyscypliny sportowej i ciekawostek z ich życia. Okazało się, że jeden z zawodników - Jarosław Gajewski uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi, a jego klubowy kolega - Krzysztof Pietrzyk był uczestnikiem paraolimpiady w Londynie. Na koniec wszyscy razem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Wyjazd ten był wspaniałą lekcją otwartości i tolerancji względem osób niepełnosprawnych.
Wyjazd na spektakl pt. „ Baśnie Pana Andersena”
W dniu 4 października klasy I-III pod opieką swoich wychowawców i rodziców wyjechały do Kielc na spektakl pt „ Baśnie Pana Andersena”. Była to przygotowana z myślą o najmłodszych widzach sceniczna adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści J. Ch. Andersena. W ten niezwykły baśniowy świat wrażeń i wspaniałych przeżyć przenieśli nas aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl bardzo nam się podobał. Był ciekawą przygodą pełną radości i humoru. Nauczył nas , że należy być wytrwałym w dążeniu do celu, życzliwym oraz tolerancyjnym dla innych. Pełni wrażeń i osobistych przeżyć wróciliśmy do szkoły.
Turniej Gier i Zabaw w Pierzchnicy
W dniu 1 października gromady zuchowe „Świętokrzyskie Orły” i „Świętokrzyskie Diablątka” wyjechały pod opieką dh Haliny Janik i dh Wiesławy Kępińskiej do Pierzchnicy na Turniej Gier i Zabaw.
Najpierw w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pierzchnicy powitano gromady z całego powiatu kieleckiego. Każda gromada zaprezentowała się sportowym okrzykiem. Następnie odbyły się teatralne zajęcia warsztatowe, które poprowadził aktor pan Michał Malinowski. Zajęcia te dostarczyły nam dużo radości i wprawiły w doskonały humor. Później mogliśmy sprawdzić swoją szybkość i zwinność biorąc udział w grach i zabawach sportowych. Bawiliśmy się również wspaniale podczas wspólnego śpiewania i pląsów.
Na koniec zwiedzaliśmy okolicę uczestnicząc w grze terenowej z różnymi ciekawymi zadaniami. Po pysznym poczęstunku i obiedzie wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń. Było zdrowo, bo na sportowo.
Turniej piłki nożnej dziewcząt w Jeziorku
W dniu 29.09.2016 r. w Jeziorku odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt ze szkół podstawowych.
Do udziału w turnieju zgłosiło się sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Nowa Słupia. Były to szkoły z Rudek, Nowej Słupi, Starej Słupi, Jeleniowa, Mirocic i Jeziorka.
W drodze losowania drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym", a następnie zwycięzcy grup rozegrali mecz o pierwsze miejsce w turnieju, a drugie drużyny mecz o trzecie miejsce.
Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne, zajmując pierwsze miejsce w grupie i w meczu finałowym pokonując drużynę z Rudek w stosunku 2:1.
Końcowa kolejność rozegraniu wszystkich spotkań wyglądała następująco:
I miejsce - Nowa Słupia
II miejsce - Rudki
III miejsce - Stara Słupia
IV miejsce - Jeleniów
V-VI miejsce - Jeziorko
V-VI miejsce - Mirocice
„Kochane Pierwszaki”
Dnia 14 września 2016 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Jakubczyk oraz praktykantką panią Magdaleną Majcher wzięli udział IX edycji przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego „Kochane Pierwszaki”. Impreza została zorganizowana na stadionie sportowym przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sitkówce-Nowinach przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty przy współudziale Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Biskupa Pomocniczego Diecezji Kieleckiej, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny, Naczelnika Delegatury IPN w Kielcach.
W uroczystości, którą z humorem rozpoczął ksiądz biskup Marian Florczyk wzięło udział ponad 1100 pierwszoklasistów z województwa świętokrzyskiego. Po powitaniu i wspólnym śpiewie biskup poświęcił tornistry pierwszaków "olbrzymią" ilością wody. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, w czasie której dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego, obejrzeć sprzęt specjalistyczny znajdujący się na wyposażeniu policji i straży pożarnej. Dodatkowe atrakcje sportowe zapewniła również Liga FutSalu. Pierwszoklasiści obejrzeli również film pt. "Polak Mały!".
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W dniu 30 września 2016 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz, wyłączny wydawca kart Grabowskiego. Wydawnictwo zostało założone w 1995 roku przez Andrzeja Grabowskiego, twórcę kart Grabowskiego oraz pomysłodawcy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Pobawcie się matematyką! Wszystkich chętnych zapraszam na stronę: www.kartygrabowskiego.pl
Od poniedziałku tj 26 września przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, uczniowie wykonali piękne plakaty i ciekawe zadania. Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie uczestniczyli w wyzwaniach. Wszyscy doskonale przy tym się bawili, nie brakowało też rywalizacji w zdobywaniu certyfikatów ekspertów tabliczki mnożenia. Mamy nadzieję, że za rok poszerzymy zakres naszych działań i zachęcimy uczniów do uczenia się tabliczki.
Koordynator Iwona Wieczorek
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016
Tradycyjnie już od wielu lat, we wrześniu uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Słupi uczestniczą w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”
Uczniowie pod opieką nauczycieli porządkują wyznaczony obszar w naszej miejscowości. Sprzątają nie tylko teren wzdłuż wyznaczonych ulic, ale także miejsca pamięci narodowej
„na Skałce” oraz na cmentarzu.Dzieci, z naszej szkoły, już od najmłodszych lat wdrażani są do działań proekologicznych, które przyczyniają się do tego, aby środowisko w którym żyjemy było zdrowsze i czyściejsze.
Projekt Erasmus + w gimnazjum.
W dniu 29 września 2016 r. odbył się apel inaugurujący pracę w projekcie Erasmus +. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja.
Jest to już piąty projekt realizowany w gimnazjum we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Poprzednie cztery były projektami Comenius.
Tytuł obecnego brzmi następująco: „Budowanie tożsamości europejskiej poprzez dziedzictwo materialne i niematerialne”. Będzie on realizowany przez dwa najbliższe lata, do 30 czerwca 2018 r.
Przedstawione zostały główne cele projektu, zasady pracy, oraz szkoły partnerskie z którymi będziemy współpracować .
Życzymy wszystkim sukcesów w pracy, radości z wykonywania zadań.
Koordynatorzy :
Olga Zyzman- Ponikowska
Ewa Mądzik-Błosińska
Piknik integracyjny 2016
Zgodnie z kilkuletnią tradycją naszego gimnazjum uczniowie klas pierwszych spotkali się w Centrum Kulturowo – Archeologicznym na pikniku integracyjnym. Impreza odbyła się pięknego wrześniowego dnia w słoneczny piątek (29.09.2016).
Było coś dla ciała i coś dla ducha. Zabawa zaczęła się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Następnie młodzież brała udział w rozmaitych konkursach, quizach, turniejach, grach i zabawach przygotowanych przez członków Samorządu Uczniowskiego: Iwonę Sałatę, Antoninę Bereszkę i Lenę Kozerę. Dużą popularnością cieszyły się „Randka w ciemno”, „Familiada” oraz przeciąganie liny. Podczas wspólnej zabawy ujawniły się zdolności plastyczne oraz literackie uczniów. Pierwszoklasiści stworzyli oryginalne portrety swoich wychowawców. Pani Sylwia Lipiec otrzymała od swoich uczniów portret realistyczny, natomiast Pan Adam Dwojewski – świetną karykaturę. Interesującą konkurencją okazały się „wiedzowe podchody”, podczas których uczniowie szukali w terenie ukrytych pytań, a następnie udzielali na nie odpowiedzi. W tak zwanym międzyczasie młodzież pokrzepiała się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.
Piknik spełnił swoją funkcję, gdyż zadowoleni i zintegrowani uczniowie w radosnych nastrojach wrócili do domu.
Wyjazd na turniej koszykówki -działanie projektowe Etasmus+
Ogłoszenie
W sobotę 8 października 2016r. w ramach projektu Erasmus+ organizowany jest wyjazd do Kielc na IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI NA WÓZKACH O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. Zachęcamy do udziału. Jest to kolejne punktowane działanie projektowe. Zapisy do poniedziałku 3 października u p. Ewy Pikus.
Klasa VI na Łysicy
W dniu 22 września uczniowie klasy VI wzięli udział w projekcie ŚPN pt." Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze 2016". Odbyło się to poprzez wycieczkę edukacyjno – przyrodniczo - krajoznawczą. Składała się onaz trzech części:
CZĘŚĆ I. Zwiedzanie i zajęcia edukacyjne w Świętokrzyskim Parku Narodowym na ścieżce edukacyjnej Święta Katarzyna – Łysica.
CZĘŚĆ II Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie
zwiedzanie i zajęcia edukacyjne dotyczące skał i minerałów wraz z wizytą w szlifiernii
CZĘŚĆ III Warsztaty - Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe gminy Bodzentyn, zwiedzanie i zajęcia edukacyjne w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie a następnie zwiedzanie kościoła Świętego Ducha i ruin zamku w Bodzentynie
Uczniowie zrobili wiele ciekawych zdjęć, które będą mogli wykorzystać w przygotowaniu prezentacji na konkurs "Przyrodnicze fotostory".
Wycieczkę zorganizowała we współpracy ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym pani Barbara Wójcik, opiekę nad młodzieżą sprawowała tez pani Paulina Pawlik.
Zielona Szkoła 2017 - Szlakiem archeo...- Przygoda z historią
ramowy program :
1 dzień - wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Poznania - zwiedzanie Ostrowa Tumskiego - Plac Katedralny oraz unikatowe muzeum archeologiczne z ekspozycją holograficzną - Genius Loci , następnie Stare Miasto - Rynek, pomnik Trzech Krzyży - współczesna historia miasta , zakwaterowanie w okolicy Poznania lub Gniezna, , obiadokolacja , nocleg
2 dzień - Śniadanie . Przejazd do Biskupina - zwiedzanie rezerwatu archeologicznego z rekonstrukcjami oraz pawilon wystawowy , warsztaty związane z archeologią eksperymentalną, następnie zwiedzanie Gniezna - katedra oraz podziemia Katedry a także możliwość zobaczenia słynnych Drzwi Gnieznieńskich , obiadokolacja , nocleg3 dzień - Śniadanie , przejazd w okolice Kamienia Pomorskiego - zwiedzanie miasta , zakwaterowanie , obiadokolacja , nocleg
4 dzień - Śniadanie , przejazd na Wyspę Wolin - zwiedzanie skansenu oraz warsztaty w Osadzie Jomsborg (osadzie Wikingów) , kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Międzyzdrojów - m.in deptak ze słynną Aleją Gwiazd , obiadokolacja , nocleg
5 dzień - Śniadanie , wyjazd w drogę powrotną , na trasie postój ok 3-4 godzinny w Toruniu (zwiedzanie Starego Miasta), powrót w późnych godzinach nocnych
cena obejmuje świadczenia :- transport autokarem klasy LUX
- obsługa pilota-przewodnika
- zakwaterowanie - 2 noclegi w okolicy Poznania, 2 noclegi w okolicy Kamienia Pomorskiego - pok 2,3,4 os z łazienkami
- 4 śniadania
- 4 obiadokolacje
- wstępy do obiektów : Osada Jomsborg z warsztatami , Katedra/podziemia /drzwi gnieźnieńskie w Gnieźnie, skansen w Biskupinie , muzeum w Poznaniu
- opłaty drogowe i parkingowe
cena 870 zł/os - przy grupie 42 uczniów + 3 os opieki
PROMOCJA
>przy podpisaniu umowy do 25 września OBIAD W DRODZE POWROTNEJ W CENIE WYJAZDUTermin: czerwiec 2017
Zapisy u p. Pauliny Pawlik i wychowawców klas IV-VI szkoły podstawowej.
Archiwum Aktualności