Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Słupia do udziału w konkursie plastycznym „Śladami Langiewicza”.
Regulamin konkursu pod linkiem:
Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Słupia do udziału w konkursie plastycznym „Śladami Langiewicza”.
Regulamin konkursu pod linkiem:
Nauczyciele wychowania fizycznego przystapili do II edycji programu "Poznaj Polskę na sportowo" organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Edukacji i Nauki . Zapraszamy serdecznie chętne dzieci i młodzież interesujące się tematyką piłki nożnej do udziału w I etapie ogólnopolskiego konkursu wiedzy o piłce nożnej. Konkurs odbedzie sie w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat oraz 11-14 lat. Chętnych prosimy o zapisywanie się u nauczycieli wychowania fizycznego.
„Jem kolorowo i żyję zdrowo” – to hasło konkursu, który został zorganizowany w ramach działań promocyjnych związanych z projektem „Zakątek radości - aktywna przerwa w szkole”.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat promujący zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Mimo krótkiego czasu na wykonanie prac, jak zawsze wszyscy uczniowie spisali się na medal. Powstały niezwykle pomysłowe i twórcze prace, które ozdobiły nasz szkolny korytarz. Uczniowie wykonali 44 plakaty, które zachęcają do spożywania owoców i warzyw.
Naszym partnerem w konkursie i współorganizatorem została Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Kielcach, która od wielu lat wspiera naszą placówkę
w działaniach prozdrowotnych w różnych obszarach. Placówka ta ufundowała dla wszystkich uczestników konkursu drobne upominki zaś dla uczniów wyróżnionych prac – wartościowe nagrody.
Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła pani Dyrektor Renata Storzysz oraz pan Łukasz Frąk przedstawiciel PSSE podczas niedzielnego festynu. Koordynatorem konkursu była pani Agnieszka Pawlik-Osuch.
Lista uczniów wyróżnionych:
Kategoria przedszkolaków:
I miejsce - Bartosz Zwoliński
II miejsce - Liliana Lasek
III miejsce Szymon Kwiatek
Kategoria uczniów klas I- III
I miejsce - Lena Niewczas
II miejsce - Wiktoria Góźdź
III miejsce - Gabriel Jakubik
Kategoria uczniów klas IV – VI
I miejsce - Zofia Sitek
II miejsce - Kajetan Pawlik
III miejsce - Oliwia Wójcicka
Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych szkolnych konkursach.
We wrześniu Zwiazek Gmin Gór Świętokrzyskich w ramach „Programu edukacji ekologicznej dla gmin związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2023 rok” ogłosił konkurs plastyczny „Rok bez smogu w Górach w Świętokrzyskich”.
Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w formie kalendarza promujacego zachowanie proekologiczne w zakresie przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu, w zakresie ekologii, a w szczególności ochrony powietrza oraz problemu spalania odpadów.
Miło nam poinformować, że na konkurs wpłynęło 23 prace.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8, którzy chcą udoskonalać znajomość języka angielskiego, do wzięcia udziału w konkursie „FORGET-ME-NOT”, który odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2023 roku.
Wśród założeń konkursu znajdują się rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem angielskim, rozwijanie ich umiejętności językowych oraz podniesienie ich samooceny, a także promowanie czytelnictwa.
Zapisy oraz dokonanie wpłaty 13,50 zł - do 10 października!!!
Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie minimum 10 uczniów.
Zakres tematyczny obejmuje znajomość materiału umieszczonego na stronie internetowej: www.filotimo.pl w zakładce: MATERIAŁY. Należy zapoznać się z materiałami ze swojej grupy!!!
Pytania konkursowe (zadania zamknięte i otwarte) są ułożone w oparciu o umieszczone tam opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie. W trakcie pisania konkursu nie można korzystać z materiałów przygotowawczych.
Informacje szczegółowe z zadaniami przykładowymi znajdują się w zakładce: PRZYKŁADY I PUNKTACJA.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Nauczycielki języka angielskiego
22 września dzieci z klas: 0, I, IIa, IIb odwiedziły park tematyczny „Magiczne Ogrody” w Trzciankach, w pobliżu Janowca. Podczas wycieczki uczniowie odkrywali piękno i uroki natury oraz mieli możliwość przenieść się w baśniowy świat. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz, w których zamieszkują interaktywne, ruchome figury pobudzające dziecięcą ciekawość i fantazję. Jest pięknym miejscem z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające wspaniałej zabawie i nabywaniu przez dzieci nowych umiejętności. Po wejściu na teren ogrodów, uczestników wycieczki powitali: krasnolud oraz olbrzymi futrzany Mordol. Miejsce to jest zamieszkałe przez tajemnicze istoty takie jak: smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne, strzegące ogrodu krasnoludy. Każda z tematycznych krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Pierwszym przystankiem naszej przygody był dom Czarodzieja, o którym opowiadała nasza wróżka - przewodnik . Pokazała nam również: mówiącego i śpiewającego skrzata, źródełko, mruczące drzewa oraz kolorowe, ruchome ptaki. Zobaczyliśmy ogromne marchewki i strzegące ich króliki, które wzbudziły dużo emocji. Obudziliśmy także Mordole zamieszkujące opuszczoną kopalnię kamieni przy Kwiatowej Stacyjce. W parku, nieopodal znajdowały się: restauracja, w której uczniowie mogli spożyć ciepły posiłek oraz sklep, w którym można było zakupić oryginalne pamiątki. Następnie spędziliśmy czas na placu zabaw oferującym wiele atrakcji. Naszej wyprawie sprzyjała piękna pogoda. Pobyt w baśniowych ogrodach to wspaniała przygoda oraz okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
W dniu 21 września 2023r. uczniowie klasy I pod opieką p.Izabeli Gawlik i p.Ewy Mazur wzięli udział w kolejnej edycji przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego „Kochane Pierwszaki”, które odbyło się w Hali Legionów w Kielcach. Spotkanie uczniów klas pierwszych miało na celu zapoznanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych. W czasie wspólnej zabawy dzieci pogłębiały wiedzę na temat zagrożeń, a policjanci, strażacy i żołnierze praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt. Dzieci miały możliwość oglądania wozów pożarniczych, policyjnych i wojskowych. Biskup Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne oraz pobłogosławił na progu nauki szkolnej. Uczniowie otrzymali odblaski oraz poczęstunek.
W dniu 10 września 2023 roku o godz. 14.30 w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw. Uroczystość tę uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Pan Andrzej Gąsior, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia; Ks. Sylwester Łącki, Proboszcz Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi; Pani Danuta Żebrowska, Radna Powiatowa; Pan Stanisław Bąk, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego; Pan Rafał Piasecki, Przewodniczący Rady Miejskiej; Pan Bartosz Dutkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej; Pani Ewa Pastuszyńska, Radna Rady Miejskiej w Nowej Słupi; Pani Jadwiga Kot, Sołtys Nowej Słupi; Pan Bogusław Moczoń, Sołtys Trzcianki; Pani Beata Antoszewska, Prezes Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach; Pani Izabela Flakiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klubu Seniora „Ostoja” wraz z członkami Stowarzyszenia, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Słupi oraz Pani Paulina Kozłowska. W realizację projektu zaangażowali się również: Pani Nina Nowińska, Pani Maria Wiącek, Pan Damian Loranty, Pan Szymon Markiewicz, Pani Katarzyna Głowacka, a ponadto Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz rodzice, dziadkowie i najbardziej zainteresowani - dzieci.
Wszystkich przybyłych na uroczystość gości powitała serdecznie Pani Renata Storzysz, Dyrektor Szkoły Podstawowej, która z radością oznajmiła: „ Dzisiejszy dzień to ważne święto, mamy wreszcie nowy, piękny plac zabaw przy naszej szkole. Z niecierpliwością czekaliśmy na tę chwilę. Dzień ten na trwałe zapisze się w historii szkoły. Spełniło się marzenie wielu dzieci, rodziców i nauczycieli”. W imieniu całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za tą jakże potrzebną inwestycję, kierując szczególne wyrazy uznania dla Pani Agaty Sitek, inicjatora i koordynatora całego przedsięwzięcia. Dzięki jej zaangażowaniu dzieci będą mogły miło a przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas. Słowa podziękowania popłynęły również do Pana Sebastiana Szlufika za ogromny wkład pracy przy projekcie. Zakup oraz montaż małej architektury z zagospodarowaniem terenu zrealizowano w ramach projektu „Zakątek radości - aktywna przerwa w szkole” dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen oraz z funduszu sołeckiego na rok 2023 sołectwa Nowa Słupia i sołectwa Trzcianka. Dzięki temu możemy cieszyć się z obiektu, który będzie zaspokajał potrzeby ruchowe uczniów, a także wspomagał nauczycieli w organizacji zajęć. Uśmiechy na twarzach dzieci są zawsze najlepszym podziękowaniem. Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, z pewnością pozwoli milusińskim urozmaicić czas kontaktu z rówieśnikami. Zakres prac obejmował rozebranie starego i wykonanie nowego murku, ogrodzenia, nawierzchni z trawy w rolkach. Najmłodsi będą mogli korzystać z huśtawki wahadłowej (bocianie gniazdo), pociągu z wagonikami i zjeżdżalni. Dla opiekunów naszych latorośli umieszczono ławeczki i stoliki. Dodatkowo plac wyposażony jest w kosze do segregacji śmieci i zgniatarkę do butelek. Z uwagi na planowaną termomodernizację budynku szkoły obszar przy ścianie nie został jeszcze zagospodarowany.
W czasie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Pan Burmistrz oraz Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego. W swoich wystąpieniach skierowali ciepłe słowa do dzieci życząc im jak najlepszej zabawy i zadowolenia z placu zabaw. Następnie Dyrektor szkoły, Burmistrz oraz Sołtysi Nowej Słupi i Trzcianki dokonali otwarcia przecinając wstęgę, a ksiądz Proboszcz, Sylwester Łącki, odmówił modlitwę, pobłogosławił dzieci i poświęcił urządzenia. Na zakończenie Pani Renata Storzysz bardzo gorąco podziękowała wszystkim zaangażowanym w projekt, a dzieciom życzyła, by ten plac służył im jak najdłużej. Po części oficjalnej na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji: Teatrzyk z udziałem dzieci pt. „Pan Bzdura i jego makulatura”, opowieści o „Mieszkańcach naszych lasów i pól”, fotobudka, zjeżdżalnia, konkursy indywidualne i drużynowe z nagrodami, zabawy z wykorzystaniem barwnych chust animacyjnych, pokaz ogromnych baniek, nauka chodzenia na mini szczudłach. Poza tym wydarzenie to uświetniły stoiska: Nadleśnictwa Łagów, Koła Łowieckiego „Łagów”, Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Oddział Chęciński oraz SANEPID-u. Fundacja Orlen, Rada Rodziców wraz z Gronem Pedagogicznym przygotowali poczęstunek, a panowie leśnicy upiekli smaczne kiełbaski.
Zabawa była naprawdę przednia.
Bezpieczeństwo przede wszystkim -- to hasło, które kierunkuje nasze szkolne działania z zakresu wychowania i profilaktyki.
Dbając o wiedzę i umiejętności naszych uczniów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na warsztaty do przedszkolaków i naszych najmłodszych uczniów z klas I-III zaprosiliśmy funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pana Tomasza Klimczewskiego. Policjant wykorzystując mobline miasteczko ruchu drogowego, pozwolił dzieciom wejść w rolę kierowców i pieszych, by mogli w praktycznym działaniu utrwalać najważniejsze przepisy i zasady ruchu drogowego. Spotkania koordynowała pedagog szkolna.Kolejnego dnia nasi starsi uczniowie przystąpili do swojego pierwszego praktycznego egzaminu nadającego im uprawnienia do poruszania się po drodze rowerem. Uczniowie przygotowywani przez panią Dyrektor, mimo niesprzyjającej pogody, zaliczyli egzamin bezbłędnie – uzyskując karty rowerowe.Gratulujemy !Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza, umiejętności oraz uprawnienia będą stanowiły tarczę ochroną przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze, czego życzymy wszystkim uczniom w rozpoczętym roku szkolnym.
III edycja # Biegu Fair Play PKOI w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi, której celem jest szeroka promocja postawy " Fair Play" wśród młodych ludzi. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali "bieg fair play" w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Idea biegu nie polega na rywalizacji i biciu rekordów, ale na promowaniu właściwych postaw i wartości wśród dzieci i młodzieży, zarówno w sporcie jak i życiu codziennym. Wydarzeniu towarzyszyła pogadanki przeprowadzone przed biegiem i na zajęciach wychowania fizycznego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu :-)
Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Cele konkursu:
1) promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich;
2) kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje;
3) promocja działań realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i projektu „Odpoczywaj na wsi”;
Zadaniem konkursowym jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej na papierze o dowolnej gramaturze w formacie A 3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.
Etap szkolny będzie zakończony dostarczeniem do dnia 3 października 2023 r.
Laureatom konkursu zostaną przekazane trzy nagrody indywidualne (w dwóch grupach wiekowych):
1) I miejsce – aparat fotograficzny;
2) II miejsce – czytnik książek;
3) III miejsce – głośnik bezprzewodowy.
9 września odbyła się w naszym kraju już 12. edycja społecznej akcji "Narodowe Czytanie". O godzinie 11.00 para prezydencka w Ogrodzie Saskim w Warszawie zainaugurowała akcję promującą czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. A niejako uprzedzając to czytelnicze, ogólnopolskie wydarzenie, w dniach 7- 8 września zorganizowaliśmy szkolną odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy bardzo ważne dzieło literatury polskiej - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Dlaczego właśnie została wybrana ta powieść? Otóż w tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. A powieść Orzeszkowej ma wymiar patriotyczny, symbolizowany przez miejsca święte - Mogiłę powstańców i wspomnienie powstania. Sama pisarka była mocno zaangażowana w ten narodowy zryw, udzielała pomocy powstańcom i umożliwiła ucieczkę poza granice zaboru dyktatorowi powstania, Romualdowi Trauguttowi. Ale powieść Orzeszkowej to nie tylko powstanie. To także obraz społeczeństwa: szlachty ziemiańskiej, zaścianka i arystokracji, to narodowe tradycje, obyczaje, praca i codzienne życie Korczyńskich i Bohatyrowiczów, wreszczie wątek miłosny oraz sugestywne i barwne opisy przyrody. Wychowawcy i nauczyciele poloniści weszli wraz z uczniami w ten piękny, sentymentalny, nadniemeński świat.
Dyrekcja Szkoły, sportowcy, nauczyciele wychowania fizycznego i cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania dla rodziców zeszłorocznych absolwentów naszej szkoły za ufundowanie strojów sportowych dla naszych młodych siatkarek za kwotę 1650 zł.
Podziękowania również dla Rady Rodziców i Trójek Klasowych za pozyskanie sponsora na zakup 10 piłek do mini siatkówki firmy Molten za kwotę ok 2000 zł.
Dziękujemy bardzo :-).
„Jem kolorowo i żyję zdrowo” to hasło konkursu plastycznego, do którego zapraszamy wszystkich uczniów z klas 0 – VIII. Należy wykonać plakat promujący zdrowy styl życia.
Organizatorami konkursu jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi.
Format pracy dowolny, zachęcamy by był większy niż A4. Technika dowolna. Prace wykonujemy indywidualnie.
Prace można zostawiać w sekretariacie szkoły lub u pani Agnieszki Pawlik-Osuch, do piątku (08.09.) do godziny 10.00.
Drodzy Rodzice,
opłaty za wyżywienie wnoszone są w formie gotówkowej do p. A. Stachyry - Hińczy - oddziały przedszkolne, p. M. Prochenka - Cieśla - klasy I - VIII lub przelewu bankowego. Wpłaty należy dokonać na konto szkoły 72 8507 0004 2007 7002 7556 0001. W dziale tytułem należy wpisać imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc za który wnoszona jest opłata. Potwierdzenie wpłaty przelewem należy dostarczyć drogą mailową na adres szkoły: spnowaslupia@poczta.fm
Powered by aSc EduPage