Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VIII na dyskotekę szkolną z okazji DNIA CHŁOPAKA, która odbędzie się 1 października 2024r. (wtorek), w godz. 15.00 - 17.30 w sali gimnastycznej.
Samorząd Uczniowski
Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VIII na dyskotekę szkolną z okazji DNIA CHŁOPAKA, która odbędzie się 1 października 2024r. (wtorek), w godz. 15.00 - 17.30 w sali gimnastycznej.
Samorząd Uczniowski
23 września 2024r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 31 ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata'' koordynowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło brzmiało ,,Na Straży Czystej Ziemi''. Młodsze dzieci wraz z opiekunami porządkowali teren wokół szkoły. Młodzież również z opiekunami udała się na ulice naszego miasta. W tym roku ze względu na remont ulicy Świętokrzyskiej udaliśmy się w inne dzielnice Nowej Słupi. Udało się nazbierać kilkanaście worków śmieci.
W dniu 18 września na zaproszenie Technikum nr 6 w Nowej Słupi reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w turnieju towarzyskim w piłkę siatkową w ramach „Akcji sportowy wrzesień” i programu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Po rozgrywkach sportowych odbywających się w bardzo miłej atmosferze nasi reprezentanci uczestniczyli w ognisku integracyjnym.
Drużyna Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi w składzie: Bartosz Wieczorek, Olaf Sala, Paweł Skuza, Filip Kuchniak, Jakub Mazur, Bartosz Borek, Ksawery Pawlik, Złomek Kacper, Błędziński Jakub, Ziomek Kuba, Bartłomiej Witkowski, Igor Cieślik, Igor Hińcza.
Trenerzy: Renata Jadwidzic, Łukasz Kowalski
Dziękujemy za tak liczny odzew na akcję „Pomoc dla Powodzian” wszystkim Wychowankom przedszkola, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i oczywiście, Wam drodzy Rodzice.
Szkolne koło PCK, którego opiekunem jest pani Agnieszka Pawlik- Osuch wraz ze szkolnym kołem wolontariatu przyłączyło się do akcji OSP Nowa Słupia, która zbierała najpotrzebniejsze rzeczy dla osób, które ucierpiały w powodzi w południowo- zachodniej Polsce. Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy w piątek do budynku straży, gdzie strażacy oczekiwali na transport z Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kielcach. Oddział ten przekaże zabrane dary poszkodowanym w powodzi.
My ze swojej strony dziękujemy Państwu za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy, jesteśmy dumni, że mamy takich wspaniałych Przedszkolaków, Uczniów, Nauczycieli, Pracowników Szkoły i zaangażowanych Rodziców. Dziękujemy za każdy mały i duży dar „OD SERCA”.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8, którzy chcą udoskonalać znajomość języka angielskiego, do wzięcia udziału w konkursie „FORGET-ME-NOT”, który odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2024 roku.
Wśród założeń konkursu znajdują się rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem angielskim, rozwijanie ich umiejętności językowych oraz podniesienie ich samooceny, a także promowanie czytelnictwa.
Zapisy oraz dokonanie wpłaty 15 zł - do 10 października!!!
Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie minimum 10 uczniów.
Zakres tematyczny obejmuje znajomość materiału umieszczonego na stronie internetowej: www.filotimo.pl w zakładce: MATERIAŁY. Należy zapoznać się z materiałami ze swojej grupy!!!
Pytania konkursowe (zadania zamknięte i otwarte) są ułożone w oparciu o umieszczone tam opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie. W trakcie pisania konkursu nie można korzystać z materiałów przygotowawczych.
Informacje szczegółowe z zadaniami przykładowymi znajdują się w zakładce: PRZYKŁADY I PUNKTACJA.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
„POMOC DLA POWODZIAN”
Nasza szkoła dołącza do akcji OSP Nowa Słupia.
Szkolne Koło PCK oraz Koło Szkolnego Wolontariatu od 17.09 (wtorku) do 20.09 (piątku) przeprowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób, które ucierpiały w powodzi na południu Polski. Zebrane rzeczy przekażemy do OSP Nowa Słupia, później trafią do Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kielcach.
Poniżej znajduje się lista potrzebnych artykułów:
- woda pitna, najlepiej całe zgrzewki (mogą być 5 litrowe butelki);
- żywność długoterminowa (konserwy, suchary, kasze, makaron, ryż, kawa, herbata, batony proteinowe);
- koce, ręczniki i śpiwory (nowe);
- środki dezynfekcyjne i higieniczne (mydła, żele pod prysznic, płyn do dezynfekcji, szampony);
- narzędzia: łopaty, szczotki, wiadra;
- worki na śmieci;
- rękawice robocze;
- powerbanki, baterie, latarki;
- środki do prania (proszki, płyny, kapsułki);
- karma dla zwierząt;
- agregaty prądotwórcze;
- wentylatory, pochłaniacze wilgoci i osuszacze;
Zbiórka nie obejmuje odzieży !
Wszelkie pytania prosimy kierować do pedagoga szkolnego.
Prosimy o włączenie się do akcji, każda mała rzecz ma znaczenie !!!
Miło nam poinformować, że uczniowie klas: IIIa oraz IIIb pod czujnym okiem swoich wychowawczyń wezmą udział w Programie „Umiem pływać”, który adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce. Głównym celem programu jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Zajęcia nauki pływania umożliwiają podnoszenie sprawności fizycznej i nabywanie umiejętności technicznych oraz wiadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli wiadomość o uczestnictwie w programie. Z niecierpliwością odliczają czas do pierwszych zajeć, które będą się odbywać systematycznie przez 10 kolejnych piątków na basenie w Starachowicach.
Organizatorem Programu "Umiem pływać" 2024 jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
7 września, w sobotę, odbyła się w naszym kraju już 13. edycja społecznej akcji "Narodowe Czytanie". O godzinie 11.00 para prezydencka w Ogrodzie Saskim w Warszawie zainaugurowała akcję promującą czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. W swoim przemówieniu pan prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę, że "Kordian" Juliusza Słowackiego wzywa Polaków do czynnej walki o wolność, do tego, by walczyć do samego końca, do zwycięstwa. Dodał: "Dziś, kiedy patrzymy, że za naszą granicą taka walka o wolność się toczy, w sposób realny można spojrzeć na problemy, które Słowacki opisał w "Kordianie". 9 września miała miejsce szkolna odsłona Narodowego Czytania. Pod kierunkiem polonistek, pani bibliotekarki i wychowawców nasi uczniowie czytali fragmenty jednego z najważniejszych dramatów romantycznych. Młodsi uczniowie przeczytali fragment sceny 1 aktu I, w której Grzegorz, stary sługa, opowiada Kordianowi pouczającą "Bajkę o Janku, co psom szył buty". Lektura została poprzedzona projekcją filmu animowanego o tym samym tytule. Dlaczego "Kordian" jest tak ważnym dziełem polskiej literatury? Otóż zawiera ocenę powstania listopadowego i jego przywódców, opowiada o walce Polaków z caratem, stanowi polemikę z Adamem Mickiewiczem, podejmuje temat dojrzewania i poznawania świata przez młodego człowieka, ukazuje też psychologiczny portret Polaka. Nasza szkoła rokrocznie bierze udział w tej pięknej akcji czytelniczej. Rok temu z równym zaangażowaniem czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Narodowe Czytanie pełni rolę kulturotwórczą, integrującą, edukacyjną. Z niecierpliwością czekamy na 14. edycję akcji. W 2025 roku w całej Polsce zostaną odczytane utwory Jana Kochanowskiego, "ojca poezji polskiej".
W latach szkolnych 2024-25 oraz 2025-26 Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi realizuje projekt
Szkoła z plusem - wsparcie kształcenia podstawowego w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego + i realizowany na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.
Wartość projektu: 692 367,18 zł
Kwota dofinansowania z EFS+ : 619 407,18 zł
Cel projektu:
Celem głównym jest rozszerzenie i poprawa jakości oferty edukacyjnej SP w Nowej Słupi w dążeniu do wyrównania szans edukacyjnych uczniów z obszarów wiejskich, osiągających wyniki edukacyjne poniżej średniej wojewódzkiej i uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Nastąpi to poprzez wdrożenie kompleksowych zajęć wyrównawczych, zajęć rozwijających oraz zajęć specjalistycznych- dla 50K i 68M łącznie, jak również podniesienie kompetencji personelu pedagogicznego (13K i 3M) i wzbogacenie pomocy dydaktycznych. Cel będzie osiągnięty do 30.06.2026.
Grupami docelowymi są:
- Uczennice i uczniowie PSP w Nowej Słupi w liczbie co najmniej 68 dziewcząt i 82 chłopców;
- Personel pedagogiczny placówki w liczbie co najmniej 13 kobiet i 3 mężczyzn;
- Szkoła jako instytucja, poprzez doposażenie w pomoce dydaktyczne.
Działania w projekcie:
Zadanie 1. Zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych
W ramach zadania szkoła pozyska pomoce dla uczniów o specjalnych potrzebach: do zajęć logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, zestaw do terapii Biofeedback.
Zakupy również pomoce do zajęć z przedmiotów przyrodniczych, matematycznych, naukowo-technicznych, zajęć z języków obcych, doradztwa zawodowego oraz wyposażenie na zajęcia rozwijające – szachowe, muzyczne i muzykoterapeutyczne.
Zadanie 2. Doskonalenie zawodowe personelu
Zadanie służy podniesieniu kompetencji i kwalifikacji personelu pedagogicznego szkoły- 13 kobiet i 3 mężczyzn. Nastąpi to poprzez realizację następujących form doskonalenia zawodowego:
- EEG Biofeedback stopień I,
- EEG Biofeedback stopień II,
- 4 x P – praktyczna pomoc psychologiczno-pedagogiczna,
- Ekologiczne ABC.
Zadanie 3. Zajęcia specjalistyczne
Zadanie jest przeznaczone dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dla dzieci z większymi problemami w nauce. Udział w nim weźmie minimum 10 dziewcząt oraz 26 chłopców.
Zrealizujemy zajęcia:
- logopedyczne – 80 godzin,
- korekcyjno-kompensacyjne – 80 godzin,
- zajęcia metodą dobrego startu – 80 godzin,
- Biofeedback – 120 godzin.
Zadanie 4. Zajęcia rozwijające
W ramach zadania 4 poprowadzimy zajęcia mające na celu rozwój uzdolnień i zainteresowań uczennic i uczniów szkoły. Zajęcia charakteryzują się szerokim zakresem tematycznym. Odbędą się:
- j. angielski – 80 godzin,
- j. niemiecki – 120 godzin,
- Z fizyką za pan brat – 80 godzin,
- matematyka dla klas I-III – 80 godzin,
- matematyka dla klas IV-VIII – 80 godzin,
- chemia – 80 godzin,
- zajęcia muzyczno-taneczne dla młodszych klas – 80 godzin,
- zajęcia czytelnicze dla klas I-III – 80 godzin,
- zajęcia geograficzne – 80 godzin,
- koło ekologiczne – 120 godzin
- zajęcia szachowe – 160 godzin.
Zrealizujemy także wyjazdy edukacyjne o tematyce ekologicznej – cztery wycieczki do arboretum i Centrum Edukacji Przyrodniczej w Iłży oraz cztery do Ogrodu Botanicznego UJ i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.
Zadanie 5. Zajęcia wyrównawcze
Zadanie jest przeznaczone dla uczennic i uczniów mających trudności z opanowaniem podstawy programowej. W jego ramach odbędą się:
- zajęcia z j. angielskiego – 80 godzin,
- zajęcia z matematyki dla klas IV-VIII – 160 godzin,
- przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – 80 godzin,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze „Dotrzymaj kroku” dla klas I-III – 320 godzin
Zadanie 6. Doradztwo zawodowe i zajęcia antydyskryminacyjne
Zajęcia mają na celu przygotowanie uczniów starszych do świadomego wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczniowie młodsi, którzy wezmą w nich udział, uzyskają wiedzę i świadomość poprzez preorientację zawodową oraz wstępne rozpoznawanie własnych talentów i preferencji. Odbędą się:
- doradztwo zawodowe w liczbie 180 godzin,
- zajęcia antydyskryminacyjne w liczbie 120 godzin (zgodnie z kryterium premiującym konkursu).
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
W poniedziałek, 2 września 2024r. odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2024/2025. Po Mszy św. w kosciele parafialnym pw.św. Wawrzyńca cała społeczność szkolna wraz z rodzicami spotkała się w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Nastepnie głos zabrała pani wicedyrektor Agnieszka Rogula, która serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości: zastępcę burmistrza miasta i gminy Nowa Słupia, pana Włodzimierza Zarębę; radne Nowej Słupi - panią Jadwigę Kot i panią Aleksandrę Duś; sołtys Trzcianki - panią Lidię Wiącek; sołtysa Baszowic- pana Józefa Gołębskiego oraz przedstawicieli klubu seniora Ostoja w Nowej Słupi. Następnie pani wicedyrektor zwróciła się do uczniów podkreślając, że każdy z nich jest wyjątkowy, a nasza szkoła jest miejscem, gdzie mogą oni rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Z kolei zwracając się do nauczycieli, pani Agnieszka Rogula wyraziła przekonanie, że ich praca to fundament naszej szkoły. Dodała też, że obecność rodziców i ich wsparcie są nieocenione w procesie edukacyjnym. W swoim wystąpieniu przypomniała także, że inauguracja roku szkolnego zawsze zbiega się z roczncą wybuchu II wojny światowej, a w tym roku przypada już 85. rocznica tego tragicznego w dziejach Polski i świata wydarzenia. Po tych słowach wszyscy zebrani obejrzeli prezentację autorstwa pani Justyny Gąsior, nauczycielki historii. Następnie głos zabrał pan Włodzimierz Zaręba, który odwołał się do dramatu II wojny światowj w kontekście aktualnie toczącej się wojny w Ukrainie, po czym złożył serdeczna życzenia uczniom i nauczycielom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Na koniec pani wicedyrektor zwróciła się do pana wiceburmistrza i pracowników Urzędu Gminy z podziękowaniem za zaangażowanie w prace na rzecz naszej szkoły polegające na wykonaniu nowego wjazdu do szkoły z kostki brukowej oraz przystanku w zatoczce autobusowej. Słowa podziękowania za okazaną pomoc finansową skierowała również do sołtysów miejscowości Nowa Słupia i Trzcianka. Po przekazaniu kilku informacji dotyczących spotkań z wychowawcami w klasach, pani wicedyrektor wypowiedziała ważne w tym dniu słowa: " ROK SZKOLNY 2024/2025 UWAŻAM ZA OTWARTY".
Powered by aSc EduPage