„MISTRZOWIE ZRZUTKI – WPŁACAMY I WYGRYWAMY”
33 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wstępne rozliczenie 33 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie #5694 przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi.
30 581.39 zł
33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „ Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci” dla onkologii i hematologii dziecięcej.
Tak okazałą kwotę zebraliśmy dzięki pracy 30 naszych wolontariuszy wraz z pomocnikami ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi i szkół z naszej gminy PSP Jeziorko, SP Paprocice, SP Jeleniów. Nawiązaliśmy również współpracę ze Szkołą Podstawową z Piotrowa.
Od godziny 8.00 rozpoczął działanie sztab #5694 w świetlicy szkolnej a do kwestowania ruszyli wolontariusze wraz z pomocnikami. W siedzibie sztabu czekał na strudzone dzieci i młodzież poczęstunek i gorąca herbata.
Z tego miejsca ogromne podziękowania dla Pana Jarosława Binkowskiego - piekarnia „Złoty Kłos”, Pana Pawła Koziołka - Delikatesy Centrum w Nowej Słupi, kierownictwa sklepu Stokrotka w Rudkach.
Dzięki pracy sztabu, wolontariuszy i pomocników dotarliśmy do ogromnej rzeszy ludzi dobrego serca i zebraliśmyy tak imponującą kwotę. Dziękujemy !!!
Serdecznie dziękujemy za całodzienną prace w sztabie Pani Renacie Jadwidzic, Pani Izabeli Gawlik, Panu Adamowi Dwojewskiemu oraz Panu Łukaszowi Kowalskiemu. Za ogromną pomoc dziękujemy również Pani Dyrektor Renacie Storzysz, Pani Agnieszce Pawlik – Osuch oraz Pani Oldze Zyzman – Ponikowskiej.
Szczególne podziękowania dla rodziców naszych wolontariuszy i pomocników, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w tegoroczna kwestę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dziękujemy również panu Burmistrzowi Andrzejowi Gąsiorowi za wsparcie i włączenie się w działania sztabu.
sztab #5694
Łukasz Kowalski
Renata Jadwidzic
Izabela Gawlik
Adam Dwojewski
REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2025/26
Zarządzenie Nr 15/2025 Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2025/2026, dla których Gmina Nowa Słupia jest organem prowadzącym. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ... ZABAWA CHOINKOWA
- 36
Życzenia dla Babci i Dziadka
GRATULACJE DLA KSAWEREGO
Miło nam poinformować, że Ksawery Pawlik - uczeń klasy VIII zakwalifikował się do III etapu VI Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, VI Wojewódzkiego Konkursu z Chemii i XII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.
Opiekunowie: Pani Małgorzata Prochenka - Cieśla, Pani Renata Witkowska, Pani Olga Zyzman - Ponikowska.
Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za kolejny etap!
ŻYCZENIA
Drodzy Uczniowie,
życzymy Wam, bezpiecznych i udanych ferii,
niezapomnianych wrażeń, wspaniałych przeżyć
oraz zasłużonego wypoczynku.
Pamiętajcie jednak, by nie opuszczał
Was zdrowy rozsądek.
Dbajcie o bezpieczeństwo swoje
oraz osób towarzyszących.
Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji
do dalszej nauki w II półroczu.
Do zobaczenia 3 lutego 2025r.
Dyrekcja, nauczyciele
i pracownicy szkoły.
Lekcja pt. "Bezpieczna przygoda" w ramach 6. edycji akcji " Dzieci Uczą Rodziców" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej
- 10
Niedługo rozpoczną się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, a także podróży po górach. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu - 15 stycznia w ramach 6. edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców" uczniowie z klas 1-3 poznawali najważniejsze zasady bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Głównym celem lekcji przeprowadzonej przez wychowawców było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabawy na dworze, w domu oraz w kontaktach z obcymi. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak zachować się zimą, latem, a także jak reagować na sytuacje, w których mogą się zgubić lub skaleczyć. Ważne jest uświadomienie dzieciom, by zawsze informowały dorosłych o miejscu swojej zabawy. Po obejrzeniu przygotowanej prezentacji dzieci miały okazję utrwalić swoją wiedzę poprzez trzy angażujące zadania. Uczniowie przekonali się, że lekcja „Bezpieczna przygoda” to nie tylko doskonała okazja do nauki, ale także zabawy i integracji. Dzieci chętnie wzięły udział w przedsięwzięciu. Wierzymy, że zdobyta wiedza pozwoli uchronić je przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami w przyszłości.
33 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
33 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 26 stycznia 2025r.
Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!
Motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Od godziny 8.00 w świetlicy rozpoczyna działanie Sztab nr 5694.
30 wolontariuszy z naszej szkoły i szkół z naszej gminy wyruszy na teren miasta i gminy Nowa Słupia.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w zbiórce.
Wolontariuszy wraz pomocnikami i opiekunami w czasie zbiórki zapraszamy na gorącą herbatę i poczęstunek do świetlicy szkolnej.
W dniu zbiórki w godzinach 13.30 – 14.30 odbędzie się licytacja gadżetów przysłanych przez Fundację WOŚP oraz od naszych szkolnych darczyńców.
Sztab #5694
Noc Biologów w Instytucie Biologii UJK.
W piątkowy wieczór, 10 stycznia 2025 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi z klas 4, 5a, 5b i 6 wzięli udział w niezwykłej Nocy Biologów, która odbyła się w Instytucie Biologii Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie to było nie tylko świetną okazją do zgłębienia tajemnic świata przyrody, ale także do wspólnego odkrywania fascynujących dziedzin nauki. Uczniowie, pod opieką nauczycieli Małgorzaty Prochenki-Cieśli, Anny Stachyry-Hińczy oraz Adama Dwojewskiego brali udział w wykładach, warsztatach oraz pokazach, które dostarczyły im niezapomnianych wrażeń i wiedzy.
Pierwszym punktem programu był wykład zatytułowany „Tajemniczy świat pszczół”, który wprowadził uczniów w niezwykle ważną rolę tych owadów w ekosystemie. W trakcie wykładu dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje pszczela społeczność, jak pszczoły zbierają nektar i jak niezbędne są w zapylaniu roślin. Młodzi uczestnicy zafascynowani odkryli, jak każda pszczoła pełni określoną rolę w ulu i jak ważne są te owady dla naszego środowiska. Po wykładzie o pszczołach, uczniowie przenieśli się w przestrzeń kosmiczną podczas prelekcji „Historia zapisana w meteorytach”. W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, czym są meteoryty, skąd pochodzą i jakie tajemnice niosą ze sobą. Kolejnym fascynującym wykładem, który czekał na uczniów, była prelekcja pt. „Fizyka chmur”. Prowadzone przez uczniów z koła naukowego Liceum im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, wystąpienie wyjaśniło uczniom, jak powstają różne typy chmur, jakie zjawiska fizyczne zachodzą w atmosferze, a także w jaki sposób tworzą się pioruny. Uczniowie dowiedzieli się, że burze i wyładowania atmosferyczne to skomplikowane procesy związane z różnicą temperatur i wilgotności powietrza. W trakcie wykładu dzieci mogły także dotknąć kuli plazmatycznej – urządzenia, które wizualizuje elektryczność i wyładowania atmosferyczne. Uczniowie chętnie eksperymentowali, dotykając kulę i obserwując, jak prądy elektryczne biegają po jej powierzchni, co z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Jednym z najciekawszych punktów wieczoru był seans „Taniec z gwiazdami” w Planetarium, który zaprowadził uczniów w głąb kosmosu. Pokaz, przygotowany przez uczniów z koła naukowego Liceum im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, ukazał ruch gwiazd, planet oraz innych ciał niebieskich. Po pokazie w Planetarium przyszedł czas na warsztaty, które wprowadziły uczniów w świat mikroorganizmów. W trakcie zajęć uczestnicy oglądali bakterie pod mikroskopem. Warsztaty pomogły dzieciom lepiej zrozumieć, jak te mikroskopijne organizmy wpływają na życie na Ziemi, a także jak ważne jest dbanie o higienę.
Noc Biologów w Instytucie Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach okazała się wyjątkową okazją do zgłębiania wiedzy na temat przyrody, fizyki i astronomii. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach, warsztatach i pokazach, które dostarczyły im niezapomnianych wrażeń. Wydarzenie to pozwoliło młodym uczestnikom nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także rozbudziło ich ciekawość naukową i chęć dalszego zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje tego wydarzenia, które będą kolejną inspiracją do odkrywania fascynujących tajemnic przyrody i nauki!
29
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych w konkursie "Kartka bożonarodzeniowa" zorganizowanym przez GOKSiT w Rudkach znaleźli się nasi uczniowe.
W kategorii I wyróżnienie otrzymał Igor Sadowski- oddział przedszkolny, natomiast w kategorii III wyróżnienie otrzymała Karolina Iwańska- kl. VB.
Bożonarodzeniowy Kiermasz
W dniach 16.12.2024 – 20.12.2024 w Naszej Szkole odbył się wspaniały Bożonarodzeniowy Świąteczny Kiermasz. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice zaangażowali się najbardziej, z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przepiękne świąteczne dekoracje, upominki wykonane przez dzieci, rodziców, pracowników szkoły. Pomysły wykonanych ozdób bożonarodzeniowych przeszły nasze oczekiwania. Codziennie odbywała się sprzedaż pysznych domowych ciast, gofrów, muffinek, pierniczków, rogalików. W efekcie zebraliśmy imponującą kwotę 3808 zł. Cały dochód uzyskany z kiermaszu zostanie w całości przekazany na bieżące potrzeby szkoły.
Dziękujemy paniom z trójek klasowych za pomoc, zaangażowanie, ogrom pracy włożony podczas Kiermaszu. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących: pracowników Szkoły Podstawowej, rodziców a także do dzieci, którzy swoją hojnością wsparli Radę Rodziców. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej aktywności podczas zakupów, a także szczodrości, życzliwości i akceptacji dla nas i tego co wspólnie robimy.Składamy najserdeczniejsze podziękowania dla Dyrekcji za możliwość zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu oraz wszystkim osobom, którzy okazali nam wsparcie i pomoc w tej inicjatywie. Opiekunem kiermaszu była Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Kowalska.
Zarząd Szkolnej Rady Rodziców
Konkurs ekologiczny ,,Ozdoba świąteczna wykonana z materiałów recyklingowych".
W naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny ,,Ozdoba świąteczna wykonana z materiałów recyklingowych". Organizatorem była Małgorzata Prochenka-Ciesla, opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Na konkurs wpłynęło 9 pięknych prac.
Komisja dokonała rozstrzygniecia konkursu i przyznano:
I miejsce - Lena Dudzic, Lena Rafalska
II miejsce - Bartosz Wieczorek
III miejsce - Jakub Sadowski, Ida Ogorzałek
Wyróznienia
Laura Hińcza
Miłosz Brodawka
Kornelia Bracka.
Gratulujemy
1
XVII RAJD SZLAKIEM POWSTAŃCÓW 1863
Zapraszamy na XVII RAJD SZLAKIEM POWSTAŃCÓW 1863. TERMIN: 6 LUTEGO 2025 r. (czwartek). Regulamin w załączniku.
Konkursy dla uczniów klas IV-VIII
W związku z przypadającą 162. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego nauczyciele plastyki, historii i języka polskiego ogłaszają konkursy: plastyczny na wykonanie gry dydaktycznej "Memory - pamięć" oraz konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt. "Każdy marzy o wolności" (szczegółowe informacje u nauczycielek polonistek).
Konkursy mają na celu poszerzenie wiedzy i wzbogacenie słownictwa związanego z Powstaniem Styczniowym.
Konkurs plastyczny - należy wykonać pary kart techniką dowolną o identycznych oznaczeniach i symbolach lub rysunkach związanych z Powstaniem Styczniowym. Gra powinna składać się z 24 kwadratów o wymiarach 4cm x 4cm.
Prace należy składać do nauczycieli plastyki lub historii w opakowaniu, podpisane, do dnia 10 lutego 2025 r.
Konkurs recytatorski odbędzie się 4 lutego 2025 r.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursach!
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Zostań Mistrzem Słówek”
W listopadzie 2024r. w naszej szkole odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek” przygotowanego przez platformę językową LINGOS pod patronatem FISZKI.PL!
Przez ponad miesiąc uczniowie mogli przygotowywać się do konkursu na bezpłatnej platformie LINGOS, gdzie czekała na nich gotowa baza słów i zwrotów z arkusza konkursowego, dostosowana do trzech kategorii wiekowych: klasy IV-V (poziom I), klasy VI-VII (poziom II) oraz VIII (poziom III). Uczniowie wykonywali lekcje w formie interaktywnych fiszek, aktywnie, ale bez tradycyjnego wkuwania słownictwa na pamięć. Dzięki tej metodzie nauka jest skuteczniejsza, a słowa na dłużej zostają w głowie.
W konkursie wzięło udział 35 uczniów klas IV – VIII. W arkuszu znalazły się zadania zamknięte, jak i otwarte, w których uczestnicy mogli wykazać się czynną znajomością słownictwa i użyć go w szerszym kontekście językowym. Również mieli za zadanie napisać krótki tekst. Niestety, żadnemu z naszych uczniów nie udało się uzyskać tytułu Laureata, ale uczeń Adam Gostomski z klasy 8 zdobył wyróżnienie za bardzo wysoki wynik.
W wyniku końcowej klasyfikacji Szkolnymi Mistrzami Słówek zostali:
Kategoria klas IV-V:
I miejsce: PATRYK ZAKRZEWSKI, kl. 4 (91%)
II miejsce: ADA OLSZEWSKA, kl. 5A (80%)
III miejsce: MARCEL JACHOWICZ, kl. 5B (71%)
Kategoria klas VI-VII:
I miejsce: MACIEJ TREPKA, kl.6 (87%)
II miejsce: PATRYK PIOTROWSKI, kl. 7 (81%)
III miejsce: KAJETAN PAWLIK, kl. 6 (69%)
Kategoria klasa VIII:
I miejsce: ADAM GOSTOMSKI, (98%)
II miejsce: KSAWERY PAWLIK, (76%)
III miejsce: ALEKSANDER WŁODARCZYK, (56%)
GRATULUJEMY!!!
Wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nauczyciele otrzymają Certyfikaty Innowacyjnych Nauczycieli, a szkoła Certyfikat Innowacyjnej Szkoły.
Wyniki konkursu na najciekawszą kartkę bożonarodzeniową
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie na najciekawszą kartkę bożonarodzeniową. Kartki te wysyłane są do przyjaciół i emerytowanych pracowników naszej szkoły.
W tym roku w konkursie wzięło udział 55 uczniów, w tym przedszkolaki. Wpłynęło dużo prac. Jury w składzie: Izabela Gawlik, Justyna Gąsior oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Julita Gryszka i Lena Jurasz miało trudny wybór. Szczególną uwagę zwracano na pomysłowość, samodzielność i estetykę prac.
A oto wyniki:Przedszkole
- I miejsce - Jakub Taraszkiewicz kl. 0
- II miejsce Jakub Wróblewski kl.0
- III miejsce Katarzyna Trepka kl. 0
Klasy I-III
- I miejsce Aleksander Góźdź kl. III b
- II miejsce Franciszek Iwański kl. II
- III miejsce Wiktoria Góźdź kl. II
Klasy IV-VIII
- I miejsce Marcela Sadowska kl. V b
- II miejsce Kaja Kończak kl. VI i Hanna Wojda kl. V b
- III miejsce Bartłomiej Witkowski kl. VI i Karolina Iwańska kl. V b
Wręczenie upominków odbyło się podczas Jasełek szkolnych 17.12.2024 roku.
Zwycięzcom gratulujemy!
Archiwum Aktualności