Z przyjemnością informujemy o otrzymaniu przez naszą szkołę specjalnych podziekowań i pamiątkowego medalu od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wyzwanie sportowe za miesiąc marzec 2017 r. - działanie ERASMUS+ GOAL!
Tydzień zmian - działanie ERASMUS+ GOAL!
TURNIEJ FINAŁOWY POWIATU KIELECKIEGO W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW
W środę 5 kwietnia 2017 w Hali Sportowej w Nowej Słupi odbyły się Finały Powiatu Kieleckiego w Piłkę Siatkową Chłopców . Turniej otworzyły pani dyrektor Renata Storzysz i pani Renata Jadwidzic witając wszystkie przybyłe drużyny wraz z opiekunami, życząc wszystkim sportowej rywalizacji w duchu „fair play”.
Sześć drużyn z powiatu kieleckiego: Nowa Słupia, Mniów, Chęciny, Morawica, Wola Jachowa, Rudki rywalizowały o trzy miejsca premiowane awansem do półfinałów wojewódzkich.
Po rozgrywkach grupowych, półfinały przedstawiały się następująco:
Nowa Słupia – Mniów 2 : 0
Rudki – Chęciny 2 : 1
W wielkim finale chłopcy z Nowej Słupi zwyciężyli rówieśników z Rudek 2 : 0.
Natomiast w meczu o trzecie miejsce Chęciny pokonały Mniów 2 : 0
Klasyfikacja końcowa:
1 Miejsce – Nowa Słupia
2 Miejsce – Rudki
3 Miejsce – Chęciny
4 Miejsce – Mniów
5 Miejsce – Wola Jachowa
6 Miejsce – Morawica
Nasi chłopcy w składzie:
-
Miśkiewicz Bartosz
-
Nadolski Tomasz
-
Wojciechowski Bartłomiej
-
Salwerowicz Wiktor
-
Linek Łukasz
-
Jagiełło Kacper
-
Klusek Jakub
-
Stachyra Michał
-
Dudzic Wiktor
-
Łuszczyna Grzegorz
-
Kończak Kacper
Trenerem naszej drużyny jest pani Renata Jadwidzic.
Dziękujemy również sędziom zawodów panu Łukaszowi Kowalskiemu i Danielowi Binkowskiemu.
Gratulujemy!!!
TURNIEJ FINAŁOWY POWIATU KIELECKIEGO W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW.
-
SZKOLNE SPOTKANIE Z WIOSNĄ
W dniu 28 marca uczniowie Szkoły Podstawowej świętowali i witali wiosnę w ulicznym, barwnym korowodzie kolorów słońca i ciepła. Tego nie było dość. Dniu temu towarzyszyły również imprezy szkolne. Był to konkurs na wybór Pani i Pana Wiosny w kategoriach: klasy I – III oraz klasy IV -VI. Uczniowie prezentowali się w wiosennych przebraniach. Tytuł Wiosennej Pary w pierwszej kategorii wiekowej otrzymali: Aleksandra Bolewska i Paweł Masternak natomiast tytuł Pani i Pana Wiosny klas IV – VI otrzymali: Nikola Warelis i Kamil Kupisz.
W szkolne Powitanie Wiosny idealnie wpisał się Tydzień Zmian realizowany w ramach Projektu Erasmus +.
Akurat tego dnia wszyscy uczniowie zostali poczęstowani pysznymi i zdrowymi owocami, zgodnie z przyświecającym temu dniu hasłem: „Zamiast słodyczy – owoce”.
W radosnym dniu świętowania Wiosny uczniowie zostali nagrodzeni za udział i osiągnięcia w XXV Jubileuszowym Tygodniu Kultury Języka Polskiego odbywającym się w dniach 13.03. – 17.03.2017 r. Wręczono dyplomy w kategoriach – ortografia, recytacja i czytanie.
Mistrzem Ortografii została - Patrycja Pająk uczennica klasy VI,
I miejsce zajęły - Anita Markiewicz i Dominika Kończak.
II miejsce zajęły - Oliwia Jaworska i Zuzanna Wiecha.
III miejsce zajęła - Zuzanna Kopeć.
Małym Mistrzem Ortografii został - Błażej Pytel.
I miejsce - Wiktor Białacki.
II miejsce - Lena Trepka.
III miejsce - Wiktor Wiącek.
Wyłoniono także najlepszych recytatorów. Mistrzem w tej kategorii została - Helenka Ponikowska.
I miejsce zajęły - Aleksandra Bolewska, Lena Trepka i Oliwia Klusek.
II miejsce zajęły - Julia Żebrowska, Katarzyna Witkowska.
III miejsce zdobył - Jan Dutkiewicz.
W Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania brało udział wielu uczniów szkoły. Wyłoniono najlepszych.
I miejsce otrzymał Sergiusz Gajewski.
II miejsce uzyskała Magdalena Jagiełło.
III miejsce otrzymał Aleksander Cieślik.
Wszystkim uczniom za udział i zdobyte sukcesy dziękujemy i gratulujemy.
Wiosenne świętowanie było też okazją do podsumowania konkursów matematycznych. Był to konkurs na plakat na temat Światowego Dnia Liczby „ PI” oraz konkurs „ Orzeł Matematyczny”. W konkursie Światowy Dzień Liczby „PI” brało udział 11 uczniów z klas IV – VI. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i interesujące. Jury wyłoniło spośród nich dwa I miejsca . Otrzymały je Oliwia Jaworska z kl. VI i Kinga Bernat z kl. V A, cztery II miejsca jury przyznało – Antoniemu Bolewskiemu z kl. VI, Annie Bereszka z kl. V B, Zuzannie Wiecha z kl. V A i Miłoszowi Cebula z kl. IV oraz pięć trzecich miejsc dla – Wiktorii Trepka kl. VI, Brajana Jurasza kl. V A, Gabrieli Jachowicz kl. IV, Kornelii Fijas kl. V B i Jagody Czekaj kl. V A. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody: książki, kalkulatory i przyrządy matematyczne. Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach matematycznych i zdobywania nowych umiejętności oraz podejmowania wyzwań matematycznych.
Trzydziestu uczniów naszej szkoły przystąpiło również do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł matematyczny”. Najlepsze wyniki osiągnęli: Antoni Bolewski i Wiktoria Pająk z klasy VI .Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy a najlepsi tablice matematyczne. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczniom.
W dalszej części świętowania i witania Wiosny uczniowie brali udział w Szkolnym Konkursie „Mam Talent”!. W jury zasiedli: wicedyrektor pani Renata Storzysz, opiekun SU pani Ewa Pikus oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Uczniowie prezentowali swoje talenty. Były pokazy recytacji, śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Po długiej i burzliwej dyskusji jury dokonało wyboru najlepszych prezentacji i pokazów.
Grand Prix otrzymał uczeń kl. V A Maksymilian Żebrowski. Śpiewał przed szkolną publicznością. Wyjątkowy głos, piękne wykonanie i niezwykłe przeżycie dla słuchaczy.
I miejsca otrzymał: zespół muzyczny w składzie: Jakub Kolasa, Miłosz Cebula, Sergiusz Gajewski za muzyczną wiosenną etiudę wykonaną na syntezatorze, gitarze klasycznej i perkusji oraz Aleksandra Maturlak i Sandra Ożarowska za muzyczny utwór wykonany w duecie.
II miejsce otrzymały: Zuzanna Łojek i Marysia Krakowiak za piękny, pełen wdzięku i subtelności wykonany taniec.
III miejsce komisja przyznała zespołowi w składzie: Ewa Kwapisz, Wiktoria Trepka, Oliwia Jaworska i Paulina Flakiewicz za wykonanie piosenki „Alleluja”.
Uczniowie klas młodszych I – III też prezentowali wysoki poziom swoich talentów.
Pierwsze miejsce otrzymały: Julia Żebrowska, Kasia Witkowska i Antosia Gałka, które oczarowały publiczność tańcem.
I miejsce za prezentację i recytację wiersza otrzymała uczennica kl. I Helenka Ponikowska.
II miejsce wyśpiewały uczennice kl. I - Marcelina Pietralska, Sandra Kowalska, Gabriela Dąbrowska za piosenkę pt.”Żabki”.
III miejsce otrzymał Antoni Fijas za solowy śpiew piosenki „O Pani!”.
BRAWO !, BRAWO!, BRAWO!!!.
Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych
Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. bł. ks. Bronisława Markiewicza:
- Jakub Jop - klasa IIIa - uzyskał tytuł finalisty XIV Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego;
- Emilia Moczoń - klasa IIIb - uzyskała tytuł finalistki XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe organizowane są z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania. Konkurs składa się z trzech etapów. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego - Emilii i Jakubowi się to udało. Znalezienie się w czołówce najlepszych uczniów z danego przedmiotu nie należało do najprostszych zadań, co niewątpliwie świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu się naszych uczniów. Sukces ten osiągnęli dzięki wytrwałej i systematycznej pracy oraz zdolnościom.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Renata Witkowska.
Gratulujemy uczniom osiągniętego wyniku oraz życzymy im wielu sukcesów w dalszej edukacji! :)
Wiosenny turniej piłki siatkowej
W dniu 29 marca 2017 roku w hali sportowej w Waśniowie odbył się wiosenny turniej piłki siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Oto wyniki:
Nowa Słupia - Ćmielów 2:0
Kunów - Brzóstowa 0:2,
Nowa Słupia - Kunów 2:0
Waśniów - Ćmielów 2:0
Kunów - Waśniów 0:2,
Nowa Słupia - Brzóstowa 2:0
Waśniów - Brzóstowa 2:0
Ćmielów - Kunów 2:0
Nowa Słupia - Waśniów 2:0
Brzóstowa - Ćmielów 2:0
Klasyfikacja końcowa zawodów:
1 miejsce Gimnazjum Nowa Słupia
2miejsce Gimnazjum Waśniów
3 miejsce Gimnazjum Brzóstowa
4 miejsce Gimnazjum w Ćmielowie
5 miejsce Gimnazjum w Kunowie
Najlepszym zawodnikiem został jednogłośnie wybrany Bartosz Miśkiewicz.
Trenerem naszych chłopców jest pani Renata Jadwidzic.
Sprawozdanie z realizacji projektu Erasmus+ Goal (SP) za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017
W bieżącym roku szkolnym kontynuowane były działania w ramach projektu Erasmus+.
W sobotę 17 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Aleksandrą Mądzik – wielokrotną uczestniczką biegów maratońskich. Pani Aleksandra jako jedna z ośmiu osób w Polsce (trzecia kobieta Polka) ukończyła World Marathon Majors, czyli przebiegła 6 największych maratonów świata: w Tokio, Berlinie, Chicago, Bostonie, Londynie i Nowym Jorku. Dokonała tego w ciągu zaledwie 2 lat. Podczas wywiadu maratonka opowiedziała uczniom o swojej pasji. Przedstawiła niezwykle barwną prezentację zdjęć, podzieliła się wieloma ciekawostkami każdego z biegów oraz przygotowaniami do nich. Następnie uczniowie zadawali wcześniej przygotowane pytania dotyczące jej kariery sportowej i planów na przyszłość, a także obejrzeli bogatą kolekcję medali. Po spotkaniu odtworzyli cały wywiad w wersji papierowej, następnie przetłumaczyli go na język angielski, kilka osób wykonało prezentację. Najlepsza została przedstawiona podczas wizyty roboczej w Hiszpanii..Kolejne działania związane były z paraolimpiadą. Uczniowie poprzez udział w proponowanych zajęciach realizowali zadania projektu, podobnie jak ich rówieśnicy z Hiszpanii, Irlandii, Chorwacji, Grecji i Finlandii, ucząc się przy tym otwartości i akceptacji wobec osób niepełnosprawnych, łamiąc dotychczasowe schematy myślenia. Zadania zostały poprzedzone zajęciami z pedagogiem szkolnym, na których uczniowie poczuli, jakie trudności napotykają niepełnosprawni w życiu codziennym.Temat działań projektowych zbiegł się w czasie z odbywającą się paraolimpiadą w Rio de Janeiro. Uczniowie oglądali transmisje z Brazylii, na ich podstawie wybierali sportowca, śledzili jego zmagania na paraolimpiadzie i poszukiwali informacji na temat jego kariery sportowej w różnych źródłach. Efektem zadania była prezentacja sylwetki sportowca przy użyciu narzędzi techniki cyfrowej jak np. photo story czy prezi. Gdy paraolimpiada dobiegła końca uczniowie odpowiadali na pytania w interaktywnym quizie Kahoot. W zadaniu tym uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat tego wydarzenia sportowego, ale również refleksem i szybkością w podejmowaniu decyzji. Wśród działań projektowych należy wymienić wyjazd 8 października 2016 r. grupy uczniów z klas IV-VI na IV Międzynarodowy Turniej Koszykówki na Wózkach o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Nasi uczniowie szczególnie mocno kibicowali drużynie KS Pactum „Scyzory Kielce”. Dzieci zwróciły uwagę na niezwykłą atmosferę panującą wśród zawodników oraz ich umiejętności sportowe. Po meczu uczniowie mieli możliwość porozmawiania z zawodnikami. Uzyskali szczegółowe informacje na temat uprawianej przez nich dyscypliny sportowej i ciekawostek z ich życia. Okazało się, że jeden z zawodników - Jarosław Gajewski uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi, a jego klubowy kolega - Krzysztof Pietrzyk był uczestnikiem paraolimpiady w Londynie.…Z dużym zaangażowaniem uczniowie wykonali kolejne zadanie dotyczące gry „Sitting volleyball” – siatkówki na siedząco dla niepełnosprawnych. Uczniowie z klasy VI wcielili się w rolę osób z uszkodzonym narządem ruchu i rozegrali mecz piłki siatkowej. Wszyscy przyznali, że gra w takiej pozycji nie była łatwym wyzwaniem.
Do niezwykłej lekcji doszło 19 października, gościem naszej szkoły był Wojciech Makowski – srebrny medalista paraolimpiady w Rio, w pływaniu stylem grzbietowym na 100 metrów. Opowiadał on uczniom o początku swojej kariery, sukcesach sportowych, pasji muzycznej oraz o pokonywaniu trudności w sporcie. Przybliżył dzieciom idee sportów paraolimpijskich, motywował ich do aktywności w życiu (nauki języka angielskiego, rozwijania zainteresowań) realizacji swoich marzeń bez względu na ograniczenia, jakie niesie zwykły dzień. Uczniowie słuchali gościa z ogromnym zainteresowaniem, chętnie zadawali pytania, z uznaniem oglądali liczne trofea sportowe oraz Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP. Po spotkaniu tłumnie podchodzili do gościa, rozmawiali z nim, każdy chciał mieć pamiątkowe „selfie” ze srebrnym medalistą paraolimpijskim....W dniach 25-27.10.2016 delegacja Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Nowej Słupi brała udział w trzecim międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu „GOAL”. Szkołę reprezentowały: koordynator projektu Ewa Pikus oraz nauczyciele: Agnieszka Pawlik-Osuch i Olga Zyzman-Ponikowska. Wizytę zorganizowała szkoła partnerska CEIP José Antonio, która znajduje się w mieście Tomelloso (środkowa Hiszpania). Głównym celem spotkania było podsumowanie działań projektowych za okres: maj-październik 2016 r. oraz szczegółowe zaplanowanie i omówienie kolejnych zadań. W dniu 30.11.2016 uczniowie z klas: 6 i 5 wzięli udział w niecodziennej lekcji języka angielskiego. Po raz drugi została zorganizowana wideokonferencja Skype z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej SEI:"GALILEO GALILEI" znajdującej się w mieście Umag w Chorwacji. .Konwersacje odbywały się w parach. Uczniowie wymienili się danymi osobowymi, rozmawiali o ulubionych formach spędzania wolnego czasu, hobby, rodzinie. Dla obu stron rozmowa w języku angielskim była niemałym wyzwaniem, chociaż niektórzy przyznali, że za drugim razem było już łatwiej. Planowane są kolejne wideo rozmowy uczniów z kolegami z krajów partnerskich. Celem tego działania jest wzrost motywacji do nauki języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego.Na początku grudnia uczniowie wypisywali w języku angielskim życzenia świąteczne na kartkach wykonywanych przez siebie. Zostały one wysłane do uczniów z Chorwacji oraz nauczycieli wszystkich partnerskich szkół. Do naszej szkoły również dotarło wiele pięknych kartek z życzeniami od europejskich przyjaciół. "Zdrowa żywność" to kolejny cykl działań projektowych. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich rodziców, wychowawców oraz nauczycieli wykonali wspaniałe plakaty ze zdrowej żywności. Wykorzystali do swoich prac błonnik, ryż, kaszę, soczewicę, płatki kukurydziane, wafle ryżowe, fasolę, rodzynki, makaron itp. Plakaty przedstawiają flagi i mapy krajów partnerskich. Klasa I wykonała plakat z flagą i mapą Polski, IIa Grecji, IIb Chorwacji, IIIa Hiszpanii, IIIb Irlandii, IV Finlandii, VI wykonała plakat z logo projektu. „Zdrowe śniadanie” to temat spotkania, jakie zostało zorganizowane w ramach kolejnych działań projektu Erasmus + „GOAL” oraz programu „Trzymaj Formę”. Prowadziła je pani Magdalena Jaworska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Prelekcja dotyczyła nie tylko zdrowego śniadania, ale także zdrowej, zbilansowanej diety. Podczas spotkania zostały przedstawione wyniki krótkiej ankiety przeprowadzonej w klasie VI, dotyczącej nawyków śniadaniowych. Wynika z niej, że danego dnia 43 % uczniów w ogóle nie jadło śniadania, 24 % badanych jadło na pierwsze śniadanie kanapki, 19 % mleko z płatkami, 9 % jogurt, jedna osoba jadła zupę. Następnie uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dobrali się w pięcioosobowe grupy i według własnej inwencji, pod kierunkiem rodziców przygotowali zdrowe śniadanie, które później oceniła pani ekspert. .Aby zwiększyć aktywność fizyczną uczniów, w ramach projektu Erasmus+ realizowane były różne wyzwania sportowe. W miesiącu październiku – rzut piłką lekarską, w listopadzie skok w dal z miejsca, w styczniu rzut woreczkiem do obręczy z odległości 5m (każdy uczestnik wykonywał 5 rzutów).
W realizację działań projektowych, konkursów, zadań i wyzwań sportowych włączyło się wielu uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Koordynator projektu
Ewa Pikus
XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Stalowej Woli
W sobotę 25 marca 2017r. nasi uczniowie brali udział w XIX Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Stalowej Woli. Rywalizowaliśmy z drużynami: Gim Tim 5 Stalowa Wola, LSO Stalowa Wola Michalici, UKS Lider Jata, UKS Olimpia Orlęta.
L.P
Mecze drużyn
Wynik
1.
UKS LIDER JATA - UKS OLIMPIA ORLĘTA
0:5
2.
GIM TIM 5 STALOWA WOLA - GIMNAZJUM NOWA SŁUPIA
3:0
3.
LSO STALOWA WOLA MICHALICI - UKS LIDER JATA
0:4
4.
GIM TIM 5 STALOWA WOLA - UKS OLIMPIA ORLĘTA
1:2
5.
GIMNAZJUM NOWA SŁUPIA - LSO STALOWA WOLA MICHALICI
3:0
6.
GIM TIM 5 STALOWA WOLA - UKS LIDER JATA
3:1
7.
LSO STALOWA WOLA MICHALICI - UKS OLIMPIA ORLĘTA
0:4
8.
GIMNAZJUM NOWA SŁUPIA - UKS LIDER JATA
6:0
9.
GIM TIM 5 STALOWA WOLA - LSO STALOWA WOLA MICHALICI
7:0
10.
GIMNAZJUM NOWA SŁUPIA - UKS OLIMPIA ORLĘTA
0:1
Osiągnięte wyniki pozwoliły na zajęcie III miejsca.
Trenerem naszej drużyny była pani Renata Jadwidzic. Gratulujemy!!!!
Kolejne działanie w projekcie Erasmus+ w gimnazjum
Działanie polega na przygotowaniu w wersji papierowej szkicu logo projektu.
WYTYCZNE DO KONKURSU NA LOGO PROJEKTU:
-
Koncepcja logo powinna odzwierciedlać tematykę projektu.
-
Może zawierać coś, co wyraża ideę tożsamości europejskiej.
-
Logo powinno dobrze wkomponowywać się w białe i kolorowe tła i powinno być łatwo adaptowane do użytku na stronach internetowych i platformach społecznościowych.
-
Logo powinno mieć formę kwadratu zarówno w formacie portretu jak i krajobrazu i powinno mieć max 3 kolory.: biały, czarny , jasny szary,
-
Powinno zawierać proste, nierozbudowane symbole.
Może zawierać słowo „HERITAGE” (dziedzictwo), ale ważniejszy jest koncept, który jest wspólny dla każdego kraju, np. budynki przemysłowe z XVIII/XIX w.
Każdy kraj przygotowuje 2 propozycje na konkurs.
Szkic logo należy dostarczyć do p. Justyny Gąsior w terminie do 03.04.2017 r. ( poniedziałek)
szkolny koordynator projektu
-
INFORMACJA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW
Szanowni Rodzice/ Opiekunowie!
W związku z informacjami przekazywanymi za pośrednictwem mediów a związanymi z nowymi zagrożeniami internetowymi, prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na ten problem. Bardzo ważne jest abyście Państwo mieli wiedzę na temat tego:
-
z jakich treści korzystają Państwa dzieci podczas pobytu w sieci?,
-
z kim się komunikują?,
-
ile czasu spędzają w internecie?,
-
czy gry z których korzystają są dostosowane do ich wieku (klasyfikacja PEGI)?.
Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie nie tylko komputer ale także telefon jest narzędziem do łączenia się z siecią, co powoduje dodatkowo dużą trudność w kontrolowaniu aktywności dzieci w internecie.
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt ze szkołą.
Prosimy również o zapoznanie się z listem_Rzecznika Praw Dziecka oraz informacjami MEN na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach.
-
Tydzień Kultury Języka w szkole podstawowej
W ramach Tygodnia Kultury Języka pod hasłem „Lubię, więc czytam” odbyło się głośne czytanie w bibliotece szkolnej. Wspólnie z uczniami klasy pierwszej opowiadanie J. Grabowskiego pt. ,,Czarna owieczka” czytała pani Ewa Ponikowska, nauczycielka emerytka i regionalistka. Natomiast z uczniami klasy III b pani Ewa Mazur, nauczycielka języka polskiego, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców czytała utwór Antoinea de Saint – Exuperyego pt. „Mały Książę”. Dzieciom z oddziału przedszkolnego baśń J. CH. Andersena pt. „Mała syrenka” czytały uczennice klasy VI: Dominika Kończak, Ewa Kwapisz, Zuzanna Kopeć oraz Sandra Ożarowska.
Podziwialiśmy piękne czytanie baśni przez chłopca z klasy 0 – Ksawerego Pawlika oraz opowiadania J. Grabowskiego pt. ,,Czarna owieczka” przez uczniów klasy pierwszej- Helenkę Ponikowską, Marcelinkę Pietralską i Adasia Grzegorczyka. Z klasy III b czytały następujące osoby: Wiktor Wiącek, Tomasz Sasak, Jachowicz Kacper, Zuzanna Wróblewska, Maciej Krogulec i Dawid Styczeń.
Odbyło się również uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników.
Kolejne zwycięstwo naszych dziewcząt
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej odniosły kolejny sukces, tym razem w dniu 16. 03. 2017 r. we Wzdole Rządowym w finałach Powiatu Kieleckiego w Mini Piłkę Siatkową.
Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne i po wygranej w rozgrywkach grupowych, wygrały w półfinale ze Święta Katarzyną a w finale ze Szkołą z Daleszyc. Kolejnym wyzwaniem będą już rozgrywki na szczeblu Półfinału Województwa.
Zwycięska drużyna:
-
Cichoń Julia kl. VI
-
Jaworska Oliwia kl. VI
-
Kozłowska Sylwia kl. VI
-
Pająk Wiktoria kl. VI
-
Metryka Magdalena kl. VI
-
Kończak Dominika kl. VI
-
Kopeć Zuzanna kl. VI
-
Łojek Zuzanna kl. IV
-
Jagiełło Magdalena kl. IV
Trenerem jest pan Łukasz Kowalski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
-
Podsumowanie Światowego Dnia Liczby Π w gimnazjum
Po raz drugi w naszej szkole, w dniu 14. 03. 2017 r. włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Liczby Π. Z tej okazji odbyły się dwa konkursy:
- „Mistrz Rachunków”, w którym wzięło udział 25 uczniów z klas: I, II, III .
Uczniowie rozwiązywali zestaw zadań dostosowany do poziomu nauczania. Musieli wykazać się sprawnością rachunkową, umiejętnością stosowania poznanych własności działań.
- Konkurs na prezentację pt. „ Ludolfina-czyli tajemnicza liczba ”. W tym konkursie uczniowie wykonali 12 prac.
Rozstrzygnięcie konkursów odbyło się 21.03.2017 r. i było jednym z miłych akcentów tego dnia.
Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu „Mistrz Rachunków” na poszczególnych poziomach nauczania:
Mistrzami Rachunków zostali:
- wśród uczniów klas pierwszych Marta Żelazowska z kl. I a
- wśród uczniów klas drugich Grzegorz Łuszczyna z kl. II b
- wśród uczniów klas trzecich Michał Stachyra z kl. III b
W II konkursie na prezentację pt. „ Ludolfina-czyli tajemnicza liczba ” przyznano dwa równorzędne I miejsca: Kacprowi Gryszce z kl. I B, oraz Janowi Ponikowskiemu z kl. III B.
Przy ocenie prezentacji komisja brała pod uwagę poprawność merytoryczną, oryginalność , zaangażowanie, zgodność z tematem.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, oraz celujące cząstkowe oceny z matematyki.
Pozostali wyróżnieni odebrali okolicznościowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników.
Radzie Rodziców naszej szkoły serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród.
nauczyciele matematyki w gimnazjum
PROJEKT EDUKACYJNY KLAS DRUGICH GIMNAZJUM
Uczniowie klas drugich gimnazjum zakończyli realizację obowiązkowego projektu edukacyjnego. W ciągu sześciu tygodni od stycznia do marca, osiem grup pracowało nad wybranym tematem pod opieką nauczyciela. Po zakończeniu działań uczniowie przygotowali sprawozdania oraz dokonali samooceny, a opiekunowie ocenili ich wkład pracy oraz produkt końcowy. Ostatnim elementem realizacji projektu była publiczna prezentacja efektów działań podczas Festiwalu Projektów, który odbył się we wtorek 21 marca.
Dyrektor szkoły, zespół ds. projektu edukacyjnego (koordynator oraz wychowawcy klas drugich) oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ocenili prezentacje poszczególnych grup. Uczniowie realizowali projekty o bardzo różnej tematyce:
-
Chemia od kuchni.
-
Bakterie w nas i wokół nas.
-
Świat mitologii, mitologie świata.
-
Dziedzictwo przemysłowe naszego regionu.
-
Pasje nastolatków w obiektywie kamery.
Wszystkie tematy miały charakter interdyscyplinarny i przyczyniły się do doskonalenia wielu przydatnych umiejętności, m.in. współpracy w grupie, wykorzystania nowoczesnych technologii, korzystania z różnych źródeł oraz selekcjonowania informacji. Produkty końcowe, które powstały podczas realizacji projektu to: filmy o pasjach naszych uczniów oraz prezentacje multimedialne i plakaty. Społeczność szkolna z zaciekawieniem obejrzała pokazy, podczas których zaprezentowano doświadczenia biologiczne i chemiczne, wiele ciekawych zdjęć, a nawet żywe zwierzęta!
Serdecznie gratulujemy uczniom klas drugich uzyskanych efektów!
koordynator projektu edukacyjnego
Roksana Ponikowska
GALERIA - Szkolny Festiwal Projektów 2017.
-
Dzień Kolorowej Skarpetki.
WSZYSCY JESTEŚMY „ZESPOLENI”
Dziś, tj. 21 marca, uczniowie szkoły podstawowej przyłączyli się do obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki. W ten sposób wyrazili swoją solidarność z kolegami i koleżankami chorymi na zespół Downa. Dlaczego 21 marca? Bo właśnie trisomia 21 chromosomu jest przyczyną zespołu Downa.
Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.
W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie w naszej szkole jeszcze więcej kolorowych skarpetek. :D
Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"
17 marca 2017 r. odbyły się gminne eliminacje konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym: Oliwia Jaworska, Wiktoria Pająk (kategoria szkół podstawowych), Michał Kozłowski, Sebastian Kwiatek (kategoria szkół gimnazjalnych). Etap szkolny odbył się pod kierunkiem p. dyrektora Rafała Karcza.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, szczególnie gratulujemy Sebastianowi Kwiatkowi zdobycia III miejsca .
Gminne Zawody w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców
W dniu 03.03.2017 r. w Hali Sportowej w Nowej Słupi odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiły się następujące szkoły: Rudki, Jeleniów, Stara Słupia, Mirocice, Jeziorko, Nowa Słupia. Rywalizacja systemem „każdy z każdym” wyłoniła zwycięzców, końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
Dziewczęta:
-
Nowa Słupia
-
miejsce – Rudki
-
miejsce – Mirocice
-
miejsce - Jeleniów
-
miejsce - Stara Słupia
Chłopcy:
1 miejsce – Rudki
2 miejsce - Jeleniów
3 miejsce - Nowa Słupia
4 miejsce - Jeziorko
5 miejsce - Stara Słupia
Trenerem naszych drużyn jest pan Łukasz Kowalski.
Okazałe puchary za pierwsze trzy miejsca ufundowały Radne z Nowej Słupi panie Jadwiga Kot i Ewa Pastuszyńska. Dziękujemy również sędziom zawodów pani Renacie Jadwidzic i Tomaszowi Binkowskiemu.
-
Pi Pi Pi Pi :) Konkurs!
W dniu 14 marca, jak co roku, obchodzimy Dzień liczby Pi. W związku z tym wydarzeniem ogłaszamy konkurs plastyczny na plakat będący reklamą liczby Pi.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VI.
Prace wykonane techniką dowolną na arkuszu o wymiarach A2 składamy do dnia 20 marca do wychowawców lub pani Iwony Wieczorek.
Punktowana będzie nie tylko estetyka prac, ale przede wszystkim ich oryginalność i pomysłowość
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Światowy Dzień Liczby П
14 marca to Światowy Dzień Liczby, będącej najbardziej zagadkową liczbą świata.
Dla tych, którzy nadal nie wiedzą - to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się jako 3,14. Liczba jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych , więc nie można jej przedstawić ani w postaci skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb całkowitych. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”. Święto to, ma za zadanie upowszechnić nauczanie matematyki i przedmiotów ścisłych.
My także w naszej szkole chcemy uczcić to nietypowe święto poprzez organizację:
1) II Konkursu Matematycznego - Szkolny Mistrz Rachunków - chętni uczniowie klas I, II, i III gimnazjum będą rozwiązywać zestaw zadań z zakresu działań na liczbach rzeczywistych . Konkurs odbędzie się 14.03.2016 r.- zgłoszenia do nauczycieli matematyki w terminie do 10.03.2017 r.
2) Konkursu na prezentację pt. „ Ludolfina-czyli tajemnicza liczba ” - termin oddania pracy 17.03.2016 r. do pani Renaty Witkowskiej. Prace będą oceniane pod względem: zgodności z tematem, oryginalności oraz walorów estetycznych.
Gorąco zachęcamy!!! - nauczyciele matematyki
Archiwum Aktualności