Działania w ramach tegorocznej akcji „Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia” dobiegły końca. Uczniowie odbyli szereg ciekawych warsztatów i prelekcji, podczas których zdobywali wiedzę i umiejętności związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Celem wszystkich spotkań było promowanie właściwych form zachowania. Szkolną akcję koordynowała pedagog Agnieszka Pawlik-Osuch.
Nasi najmłodsi wychowankowie przedszkola oraz uczniowie z klasy I b oraz klasy II wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami policji z Komendy Miejskiej Policjiw Kielcach dotyczyło ono podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz w kontaktach z nieznajomymi. Zaś uczniowie z klasy IV zdali teoretyczną część egzaminuz Karty Rowerowej, którą przeprowadziła pani Dyrektor Renata Storzysz.
Panie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowały dla przedszkolaków oraz uczniów z klas I – II przedstawienie „Krusikowo”. Uczniowie klas III rywalizowali ze sobą, sprawdzając swoją wiedzę o możliwych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą się wydarzyć na wsi. Starsi uczniowie z klasy IV i V zdobywali punkty, rozwiązując grupowo, kolejne etapy gry terenowej „Bezpiecznie pomagam w gospodarstwie rolnym”. Utrwalenie zasad bezpiecznego pomagania w gospodarstwie rolnym odbyło się również w klasie VI, podczas spotkania prowadzonego przez inspektora pracy z Państwowej Inspekcji Pracy.
W zajęciach dotyczących promocji zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem zasad higieny wzięli udział wychowankowie z oddziału przedszkolnego grupy 6-latków oraz uczniowie z klas I oraz klasy II. Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zwrócili również uwagę dzieci na możliwości ochrony przed kleszczami.
Najstarsi uczniowie naszej szkoły otrzymali garść informacji dotyczących zjawiska uzależnienia od muzyka o pseudonimie „Kolah”, który przedstawił uczniom artystyczny program profilaktyki uzależnień „Antymina”. Uczniowie zasłuchani w historie rapera i jego piosenki mogli poznać mechanizm uzależnienia, wynikające z niego negatywne społeczne, fizyczne i psychiczne konsekwencje. Uczestniczyli oni również w prelekcjiz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która dotyczyła problemu uzależnień od papierosów, negatywnych konsekwencji zażywania napojów energetycznych.
Mając na uwadze, iż młodzież coraz częściej wykorzystuje czas wakacyjny, by zarobić swoje pierwsze pieniądze, zorganizowano dla nich prelekcję „Moja pierwsza umowao pracę”, którą przeprowadził przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy.
Mamy nadzieję, iż uczniowie wyposażeni w wiedzę o bezpiecznym zachowaniuw domu, na drodze, właściwym pomaganiu w gospodarstwie rolnym oraz posiadający umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji spędzą wakacyjny czas zdrowoi bezpiecznie. By wszyscy mogli wykorzystać letni czas na radosną zabawę i aktywność na świeżym powietrzu, czego wszystkim uczniom serdecznie życzymy!!!!!!!