Trzeciego dnia doskonaliliśmy technikę jazdy, ale najpierw odbyliśmy krótką wycieczkę krajoznawczą. Zobaczyliśmy przełom rzeki Białki, gdzie kręcono sceny z filmu Janosik z Markiem Perepeczko. Następnie udaliśmy się w Pieniny. Z autokaru zobaczyliśmy ruiny zamku w Czorsztynie. Następnie podjechaliśmy na zaporę w Czorsztynie, skąd mogliśmy zobaczyć zamek w Niedzicy oraz piękną panoramę Tatr. Kolejny punkt programu to stok na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Wyciąg orczykowy nie stanowił już dla całej grupy żadnego problemu. Na stoku doskonaliliśmy skręty, uczyliśmy się jazdy z nartami ułożonymi równolegle do siebie, poznaliśmy też nowy sposób zatrzymywania się, ski stop. Ponieważ jechaliśmy na wyprawę całodzienną dostaliśmy suchy prowiant. Na stoku smakował wyśmienicie. A po obiadokolacji rozgrywki w ping ponga i piłkarzyki.
Biała szkoła dzień 3
Biała szkoła dzien 2
I wreszcie nadeszła ta wiekopomna chwila. Po obfitym śniadaniu pojechaliśmy na Kotelnicę w Białce Tatrzańskiej, na stok. jeszcze w Białym Dunajcu poznaliśmy naszego instruktora narciarskiego pana Mirka. Na stoku rozpoczynamy lekcję: najpierw rozgrzewka a potem jak założyć buty, jak trzymać kijki, jak chodzić w butach w dół stoku, jak chodzić w górę. W końcu zapinamy narty, zakładamy kaski, rękawice, chwytamy kijki i od nowa: jak chodzić „schodkami”, jak „jodełką”, jak się przewracać (uginamy kolana i na pupę z boku nart), jak się podnosić. Następnie jazda pługiem na wprost – 4 powtórzenia, zakręty pługiem – 4 powtórzenia i w końcu około 12:15 rozpoczynamy operację „Orczyk 2011”. Pomimo lęków, obaw a nawet strachu wszyscy pomyślnie dokonują pierwszego wjazdu wyciągiem orczykowym. Pierwszy samodzielny zjazd i o dziwo wszystkim się podoba, nawet tym, którzy na początku nie chcieli wsiąść na to „coś”. Kolejne 4 wjazdy i zjazdy upłynęły bardzo szybko. O 13:30 wyruszamy na obiad, upoceni, umordowani przysypiamy w autokarze. A w ośrodku niedzielny obiad: rosół, udko z kurczaka z ziemniakami i sałatkami, kompot i placek. Nic dziwnego, że po takim jedzeniu szybko dochodzimy do siebie i w większości wyruszamy na podbój Krupówek. A po kolacji – dyskoteka.
Biała szkoła dzien 1
W sobotę 5 lutego 2011 roku grupa 17 uczniów rozpoczęła swoją zimową przygodę - wyruszyła na białą szkołę do Białego Dunajca. Z zapisanych 18 uczestników jednego niestety powaliła choroba. Zbiórka na rynku była o 6:45. Autokar podjechał 7:10. To naprawdę dobry czas, jeśli tylko będziemy pamiętać, że jechał aż z Torunia. Razem z nami wypoczywać będą uczniowie z †orunia. Oni wyjeżdżali ze swojego miasta o 24:00. Drogo upłynęła miło i szybko. Już w autokarze nawiązała się nić porozumienia pomiędzy obiema grupami. Rozwijano ją w ośrodku "U TOPORA" w Białym Dunajcu. Po południu wypożyczaliśmy sprzęt narciarski: narty, buty, kijki, kask. Po kolacji o 18:30 zebranie i zapoznanie z regulamiami. O 22:00 cisza nocna i spanie;-).
Projekt POKL
W ramach realizowanego projektu „Wiem, że potrafię” przez naszą szkołę, przygotowano dla uczniów dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Lekcje zostały podzielone na dwie główne grupy: zajęcia doskonalące poszczególne umiejętności oraz zajęcia uzupełniające wiedzę uczniów. Dzieci będą miały możliwość uczestniczyć w wycieczkach i wyjazdach organizowanych w ramach programu. Projekt „Wiem, że potrafię” jest finansowany ze środków Europejskeigo Funduszu Społecznego.
Projekt będzie realizowany w postaci trzech modułów :
a) „KAŻDY MA SZANSE”- zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze
• „I ty możesz”- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne usprawniające i korygujące funkcje analizatorów
• „Równym krokiem”- zajęcia służące wyrównaniu dysproporcji edukacyjnych w klasach I-III
• „Już to umiem- matematyka”- zajęcia uzupełniające wiedzę z zakresu matematyki dla klas IV-VI
• „Już to umiem- język polski”- zajęcia wyrównujące wiedzę z zakresu języka polskiego w klasach IV-VI
• „Angielski is easy”- zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji językowych z języka angielskiego polegające na pomocy w odrabianiu pracy domowej dla klas IV-VI
b) „CHCĘ- POTRAFIĘ!”- dodatkowe zajęcia specjalistyczne
• „Człowiek jest całością”- zajęcia z gimnastyki korekcyjnej klasy I-III
• „Spójrz inaczej na siebie i innych”- zajęcia pedagogiczno- psychologiczne klasy I-VI
• „Z pożytkiem dla zdrowia”- zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje sportowe klasy IV-VI
c) „SZLIFUJEMY SZKOLNE DIAMENTY”- zajęcia rozwijające talenty i zainteresowania
• „Być Pitagorasem”- zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji matematycznych z wykorzystaniem komputera klasy IV-VI
• „Być Kopernikiem”- zajęcia rozwijające kompetencje przyrodnicze, zainteresowanie naukami ścisłymi klasy IV-VI
• „Być Mickiewiczem”- zajęcia rozwijające zainteresowania literackie, kompetencje porozumiewania się w języku polskim klasy IV-VI
• „Z komputerem do Europy”- dodatkowe zajęcia mające na celu przygotować uczniów do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL)
• „Być geniuszem”- zajęcia stymulujące rozwój umysłowy dziecka dla klas III-V
• „Akademia obrazu i dźwięku”- zajęcia wspierające rozwój zainteresowań artystycznych w zakresie sztuk plastycznych, w tym fotografii artystycznej i muzyki klasy IV-VI
Dodatkowo w ramach projektu uczniowie mogą uczestniczyć w dwóch jednodniowych wyjazdach: do teatru w wybranym mieście oraz do Parku Miniatur w Łodzi. Podsumowaniem prac w działaniach „Człowiek jest całością” i „Spójrz inaczej na siebie i innych” będzie sześciodniowy wyjazd edukacyjny (Zielona Szkoła), natomiast w ramach działania „Z pożytkiem dla zdrowia” zorganizowana będzie Biała Szkoła. Dla uczniów przejawiających zainteresowania naukami ścisłymi zorganizowane będą wyjazdy do Instytutu Biologii, Fizyki i Chemii UJK w Kielcach.
Regulamin projektu dostępny na stronie głównej w zakładce Dokumenty.
Konkurs "Moja Ojczyzna"
Zuzanna Madetko, uczennica klasy IVb zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim „Moja Ojczyzna”|. Gminny Konkurs odbywa się już po raz trzeci, głównym jego celem jest propagowanie sztuki regionalnej oraz wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu. Zuzia recytowała wiersz „Ojczyzna” Bogusława Żurakowskiego oraz przygotowała fragment prozy „Zreczaki” Stanisława Rogali. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali uczestnicy z naszej szkoły: Aleksandra Piotrowska (kl. IVb) przedstawiła wiersz „Oblicze ojczyzny” Tadeusza Różewicza oraz fragment prozy „Zreczaki” Stanisława Rogali, uczennice zostały przygotowane pod kierunkiem pani Grażyny Czechowskiej, pani Paulina Pawlik przygotowała uczennicę klasy VI- Magdalenę Bąk, zaprezentowała ona fragment „Ech Leśnych” Stefana Żeromskiego oraz wiersz Tadeusza Różewicza
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych klasy O-III, klasy IV-VI oraz uczniowie gimnazjum, łącznie 53 wykonawców. Uczniowie byli oceniani przez komendantkę ZHP z Kielc panią Elżbietę Kubiec, panią Lucynę Spelak oraz panią Marię Trylska. Podczas konkursu na młodych wykonawców czekała niespodzianka- znany aktor teatralny i serialowy Dariusz Kowalczyk zaprezentował wiersze największych polskich poetów.
Uroczystości Święta Patrona Szkoły - rok 2010
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi jest placówką, która kładzie ogromny nacisk na wychowanie patriotyczne. Dyrektor szkoły Danuta Świątkiewicz-Trzcińska wraz z Gronem Pedagogicznym dokłada wszelkich starań, aby co roku obchody Święta Patrona szkoły pozostawiły ślad w sercach uczniów.
Pani Krystyna Kurkowska, jako główny pomysłodawca Rajdu Szlakiem Powstańców Styczniowych wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły dba, by impreza ta przyciągała coraz większe rzesze uczestników. Razem z komandorem rajdu panem Jackiem Skrzypczakiem i dyrektorem Zespołu Szkół nr 8 panią Mirosławą Mierzejewską podejmują trudy organizacji tego trudnego zadania.
Innym elementem obchodów i coroczną tradycją szkoły są apele o tematyce powstania styczniowego przygotowywane przez klasy szóste, w tym roku pod opieką wychowawczyni Barbara Wójcik.
Dnia 21.02.2010 r. obchody 147 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego uczczono uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Bartochowski. We Mszy Św. uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Przemysław Gosiewski, Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka, radni Gminy Nowa Słupia z jej przewodniczącą Ewą Guz, ksiądz Jan Mikos, przedstawiciele organizacji działających na terenie gminy, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice i sympatycy szkoły. Licznie przybyłe poczty sztandarowe Straży Pożarnej z Nowej Słupi, Mirocic, Paprocic, poczet sztandarowy Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych i szkół: Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi, Gimnazjum Nr 2 w Rudkach, sztandar uczniowski i harcerski Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi uświetniły uroczystość. Oprawą muzyczną uroczystości zajął się Jacek Góra oraz nauczycielki: Wiesława Kępińska, Ewa Pikus, Anna Kwiecień. Krótki program artystyczny przygotowała klasa VI.
Po Mszy wszyscy jej uczestnicy przeszli pod pomnik Powstania Styczniowego, gdzie dyrektor Danuta Świątkiewicz-Trzcińska - organizator obchodów 147 rocznicy Powstania Styczniowego, przypomniała historię nadania szkole zaszczytnego imienia Bohaterów Powstania Styczniowego. Następnie Poseł Ziemi Świętokrzyskiej pan Przemysław Gosiewski, Wójt Gminy Nowej Słupi pan Wiesław Gałka wraz z przewodniczącą Rady Gminy panią Ewą Guz, radna pani Ewa Pastuszyńska oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi złożyli wieńce i kwiaty, przedstawiciele uczniów i strażaków OSP w Nowej Słupi zapalili znicze. Zaproszeni goście: Poseł na Sejm pan Przemysław Gosiewski, ksiądz Jan Mikos oraz przedstawiciele lokalnej administracji: Wójt Gminy pan Wiesław Gałka, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Guz oraz radny Nowej Słupi wygłosili okolicznościowe przemówienia. Na koniec uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć poległych za naszą wolną Ojczyznę. Organizatorzy uroczystości: ksiądz proboszcz wraz z dyrektor szkoły podziękowali uczestnikom, pocztom sztandarowym za uświetnienie 147 rocznicy Powstania Styczniowego. Po części oficjalnej zaproszeni goście spotkali się w budynku szkoły.
II Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych
II Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych rozpoczął tegoroczne uroczystości Święta Patrona w naszej szkole. Tegoroczny rajd zgromadził na szlakach ponad 150 osób, głównie młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im.Piotra Ściegiennego w Kielcach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chęcinach szli trasą od przełęczy Huckiej, Szklanej Huty na Święty Krzyż. Młodzież z ZSP w Chmielniku, ZSP nr 1 w Kielcach, Publicznego Gimnazjum w Rudkach, Zespołu Szkół nr 8 przebyła trasę, która wiodła od Trzcianki na Święty Krzyż. Jedyna trasa autokarowa została przeznaczona dla najmłodszych uczestników rajdu. Byliśmy w Świętomarzy, Taraczku, Bodzentynie, Jeziorku opiekę nad naszymi uczniami sprawowała pani Krystyna Kurkowska oraz Agnieszka Pawlik-Osuch. Wszystkie szlaki przebiegały przez miejsca ściśle związane z walkami powstańczymi. Mimo, iż pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem- niskie temperatury, prószący śnieg i silny wiatr wszystkie grupy dotarły o wyznaczonym czasie do Szkoły Podstawowej. Na uczestników czekała gorąca zalewajka przygotowana przeze panie ze stołówki szkolnej. Zespół Szkół Nr 8 nie zapomniał o słodkim poczęstunku dla zmarzniętych i wyczerpanych uczestników. Podsumowanie rajdu odbyło się na sali gimnastycznej. Reprezentanci wszystkich szkół wzięli udział w konkursie historycznym i plastycznym związanym z tematyką powstania styczniowego. Znany regionalista i przewodnik Jerzy Kapuściński przedstawił zebranym piękną opowieść o Świętokrzyskimi Parku Narodowym ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z walkami powstańczymi. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości: artystka malarka, przewodnik PTTK Grażyna Placek, prezes Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Ryszard Mańko, prezes Stowarzyszenia Ziemia Świętokrzyska Ryszard Garus, Jerzy Kowalczyk. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki ścisłej współpracy Szkoły Podstawowej(dyrektor Danuta Świątkiewicz- Trzcińska, Krystyna Kurkowska), Zespołu Szkół Nr 8(dyrektor Mirosława Mierzejewska, Piotr Sepioło) ze Stowarzyszeniem Ziemia Świętokrzyska (prezes Ryszard Garus, Jacek Skrzypczak). Patronat Honorowy objął Wójt Gminy Nowa Słupia oraz Starostwo Powiatowe w Kielcach, którzy ufundowali główne nagrody w konkursach.
Warsztaty plastyczne
Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi oraz dzieci ze Szkoły w Jeleniowie i Starej Słupi miały możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez pracowników Świetlicy Ekologiczno-Przyrodniczej. Po raz pierwszy odbyły się jesienią ubiegłego roku w siedzibie placówki w Kielcach, zaś 13 lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi. Warsztaty prowadziła pani Beata Antoszewska. Tematyka spotkania była związana z dniem Świętego Walentego. Uczniowie wykonywali walentynki, serca sztuką orgiami itp.
Inicjatorem warsztatów był ks. Krzysztof Surma, odbyły się one dzięki współpracy z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi.
Z życia drużyny harcerskiej
39 Drużyna Harcerska przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi pod opieką drużynowej Anny Kwiecień przeprowadziła akcję Walentynkową, której celem i zadaniem było sprzedanie jak największej ilości walentynek na rzecz drużyny. Harcerze i harcerki zebrali kwotę w wysokości 70 zł.
Drużyna brała także udział w trzydniowym Biwaku Zimowym „Raz na ludowo” w miejscowości Kowala w dn. 18-20 styczeń 2010 r. Podczas pobytu na biwaku drużyny i druhowie przystąpili do przyrzeczenia harcerskiego, które odbyło się w mroźną noc z 19 na 20 stycznia o godz. 12:30. Przy ognisku zostało odczytane Prawo Harcerskie, a następnie przystąpiono do przyrzeczenia. Na znak przyrzeczenia zostali odznaczenia Krzyżem Harcerskim. Następnie wszystkie gromady, a było ich 11 rozpoczęły wspólne pieczenie „Gada” (specjalnie przygotowane ciasto owinięte w kształcie węża na kij, pieczone tylko nad ogniskiem). Po długiej wyczerpującej i przepełnionej zadaniami nocy wszystkie harcerki i harcerze zasnęli. Nie wiedząc co przyniesie kolejny dzień.
Czuwaj!
Anna Kwiecień
Wyróżnienie w konkursie " Bezpieczna droga do szkoły"
Uczniowie klasy V oraz VI b zostali wyróżnieni w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”. W tegorocznej edycji konkursu, wzięło udział ponad 450 uczniów z całego kraju, którzy przygotowali ponad 1100 prac. Tematem prac było bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Organizatorem konkursu jest Renault Polska, jest to już siódma edycja konkursu prowadzona w ramach programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich”. Projekt ten jest prowadzony w 19-stu krajach w Europie, celem jego jest przekazanie dzieciom informacji dotyczących właściwego zachowania na drodze oraz wykształcenie u nich odpowiednich nawyków.
Logopedicus
„Logopedicus” to kolejny (obok Świętokrzyskiej Kuźni Pomysłów) program Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kiecach, w którym bierze udział nasza szkoła.
Celem programu jest zapewnienie dzieciom z obszarów wiejskich województwa świętokrzyskiego lepszego dostępu do opieki przedszkolnej i tym samym wyrównywanie ich szans edukacyjnych. Program ten kładzie szczególny nacisk na profilaktykę zaburzeń mowy. Wczesnym wykrywaniem tych zaburzeń u dzieci oraz ich leczeniem będzie zajmował się zatrudniony w przedszkolu logopeda.
Projekt zakłada utworzenie 30 ośrodków alternatywnej edukacji przedszkolnej na terenie naszego województwa, jeden z nich powstanie w Nowej Słupi w budynku OSP. Gmina na ten cel uzyskała 30 tys. zł. Przedszkole ma zostać otwarte na początku maja. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż projekt ten w naszej gminie będzie adresowany głównie do dzieci z rocznika 2002 z terenu Nowej Słupi (w programie tym nie przewidziano możliwości dowozu dzieci do przedszkola). Należy zaznaczyć, iż przedszkole to w trakcie trwania projektu tj. do końca marca 2008 r. będzie bezpłatne.
Informujemy wszystkich zainteresowanych Rodziców dzieci z terenu naszej gminy o spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w środę o godz.17.00 w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi.
Świętokrzyska kuźnia pomysłów
Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi w lutym b.r. przystąpiła do opracowania projektu działań w ramach Świętokrzyskiej Kuźni Pomysłów organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach. Nad projektem pracowali: D. Trzcińska, K. Kurkowska, G. Czechowska, B. Wójcik i J. Góra. Projekt nasz został zaakceptowany i dzięki temu szkoła otrzyma 30 tys. zł. na realizację zaplanowanych przedsięwzięć, które zawarte są w trzech głównych działniach:
1. „Ocalić od zapomnienia…” - zainteresowani uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach związanych z poznawaniem przeszłości i kultury ludowej własnego regionu. Pod kierunkiem opiekuna będą przeprowadzać wywiady, zbiórkę eksponatów a także odbywać będą spotkania z twórcami ludowymi, a także z członkami Towarzystwa Przyjaciół Nowej Słupi, którzy przybliżą nam wydarzenia historyczne związane z naszym regionem. Działalność ta będzie dokumentowana w postaci albumów, wystawek, folderów podczas apeli i konkursów szkolnych, imprez środowiskowych. Działanie to umożliwi uczniom wieloaspektowe poznanie własnego dziedzictwa kulturowego oraz czynnego uczestnictwa w nim. Zespół wokalno- taneczny zaprezentuje tańce ludowe, przyśpiewki a także obrzędy folklorystyczne. Koordynatorem zespołu tanecznego będzie instruktor tańca, który zapewni uczniom profesjonalną i fachową pomoc. Przygotowanie pokazów tanecznych dla szkoły i środowiska wpłynie na rozwój życia kulturalnego naszej miejscowości. Przyczyni się do atrakcyjnego, ciekawego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Widzimy w tych działaniach aktywny udział rodziców.
2. „Okiem reportera” - w ramach kolejnego działania utworzony zostanie zespół redakcyjny, który w zależności od zainteresowań uczniów zostanie podzielony na trzy działy: informacyjny, dział kulturalno- sportowy, dział promocji i turystyki. Uczniowie należący do każdego z wyżej wymienionych działów będą odpowiedzialni za pozyskiwanie materiałów dotyczących m.in. aktualności z życia szkoły, gminy, bieżących wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych, promocji szkoły i gminy, ukazywanie walorów krajoznawczo-turystycznych poprzez wywiady z ciekawymi ludźmi, wiadomości historyczne oraz reportaże opisujące najciekawsze miejsca. Wszystkie zebrane materiały zostaną opracowane w formie elektronicznej za pomocą komputera a następnie odpowiednio montowane w pracowni redakcyjnej jako: a) audycja radiowa emitowana przez Internet a także szkolny radiowęzeł b) audycja telewizyjna emitowana poprzez Internet a także za pomocą szkolnego projektora multimedialnego
3. „Cudze chwalicie swego nie znacie” - uczniowie poznają walory krajoznawczo- turystyczne Nowej Słupi oraz bliższej i dalszej okolicy. Dostrzegają i doceniają piękno Ziemi Świętokrzyskiej. Wypracowują materiały promocyjno- reklamowe w postaci albumów, folderów czy prezentacji propagujące piękno naszej Małej Ojczyzny. Działanie to realizowane będzie poprzez wycieczki, rajdy, gromadzenie materiałów, wywiady. Uczniowie będą mieli możliwość poznania własnego regionu z różnych punktów widzenia: historycznego, przyrodniczego, kulturalnego i gospodarczego. Przyczyni się to wzmocnienia więzi i poczucia tożsamości z lokalnym środowiskiem.
W realizacji wyżej wymienionych działań przewidujemy współpracę z „Grupą Wsparcia” w skład której wchodzą lokalne instytucje m.in. Urząd Gminy Nowa Słupia, Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi, GOK, Parafia rzymskokatolicka, jednostka OSP, Policja, Punkt Informacji Turystycznej, Zespół Opieki Zdrowotnej w Nowej Słupi jak i szkoły z terenu naszej gminny oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów.
Użytkownicy mobilni
- Drodzy użytkownicy mobilni.
możecie sprawdzić swoje plany lekcji również na urządzeniach mobilnych. Jeśli posiadacie urządzenia takie jak iPad, iPhone czy oparte na systemie Android, to już wkrótce będziecie mogli pobrać aplikacje dedykowane na te platformy.
Po więcej informacji, zapraszamy tutaj.
Plan Lekcji i Zastępstwa
- Drodzy Uczniowie i Nauczyciele
możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.
Archiwum Aktualności