MIKOŁAJKI PROFILAKTYCZNE
Kolejne sukcesy sportowców ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi
- 6
W dniach 27 i 29 listopada w Starej Słupi odbyły się Gminne Mistrzostwa w Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych i wzięły w nich udział wszystkie szkoły z terenu gminy Nowa Słupia.
Nasi reprezentanci zajęli:
I miejsce w kategorii klas IV-VI w składzie: Kuba Ziomek - kl. VI, Jakub Błędziński - kl. VI i Bartłomiej Witkowski - kl. VI.
II miejsce w kategorii klas VII-VIII w składzie: Filip Kuchniak - kl. VIII i Bartosz Wieczorek - kl. VII.
Trenerem drużyn jest Pani Renata Jadwidzic.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom!!!!!
Zabawy i wróżby andrzejkowe w klasach I-III
- 22
28 listopada 2024 r. w naszej szkole w klasach 1-3 odbyły się andrzejki pełne magii i uśmiechu! Wróżby zaczęły się od "magicznej kuli", która podświetlona latarką pokazywała karty z przedmiotami: serce (zakochasz się ze wzajemnością), pieniądze (napływ gotówki!), pies (możesz liczyć na przyjaciół)… Radości było co niemiara, a każdy chciał trafić na coś wyjątkowego! Potem nadszedł czas na spinnera, który decydował, czy zostaniemy lekarzami, rolnikami, piłkarzami, czy może zawodowymi graczami komputerowymi. Na koniec, z pomocą tablicy interaktywnej i aplikacji Wordwall, wróżono nam przyszłych chłopaków i dziewczyny oraz zawody, jakie będziemy wykonywać. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w przyszłości! "Będziesz sławny", "Czeka cię zmiana", "Będziesz bogaty" – każda wróżba wywołała prawdziwy entuzjazm wśród uczniów. Emocji było co niemiara, a śmiechu jeszcze więcej! Andrzejki 2024 z pewnością na długo zostaną w pamięci!
Zakończenie projektu „Umiem pływać”
- 13
Zakończył się już projekt „Umiem pływać 2024” organizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, w którym udział wzięły dzieci z naszej szkoły. Programem objęci byli wszyscy uczniowie klas trzecich. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Agnieszka Zuba oraz p. Paulina Wierzbińska-Loranty. Odbyło się 10 wyjazdów. Nauka pływania odbywała się w piątki, w godzinach przedpołudniowych i trwała dwie godziny lekcyjne. W tym czasie dzieci pod czujnym okiem nauczycielek oraz instruktora korzystały z pływalni. Projekt miał na celu nabycie podstawowych umiejętności pływackich przez dzieci, a co za tym idzie zwiększenie ich bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. Dodatkowo niewątpliwym atutem było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, podniesienie ich sprawności fizycznej, a także profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Wyjazdy uczestników na basen odbywały się zgodnie z ustalonym harmonogramem z wyznaczonego miejsca zbiórki. Udział w zajęciach wzięło 30 uczniów naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu.
Zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu "Umiem Pływać"
- 8
W ramach programu „Umiem Pływać” uczestnicy zajęć, zostali zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. 14 listopada odbyło się spotkanie z przestawicielem Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, podczas którego dzieci miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe oraz komunikaty, które jako zgłaszający zdarzenie powinni powiedzieć. Następnie na fantomach uczyły się przeprowadzać resuscytację krążeniowo – oddechową, poznały obsługę defibrylatora AED. Wychowankowie przećwiczyli również udzielanie pierwszej pomocy, a także pozycję boczną bezpieczną. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Kartka na Boże Narodzenie
Konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły : przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz IV-VIII na wykonanie kartki okolicznościowej z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Technika: dowolna.
Format: kartka powinna mieścić się w standardowej kopercie.
Prace ( jeden uczeń może zrobić więcej niż jedną kartkę) podpisaną ołówkiem na odwrocie należy składać do nauczyciela plastyki do dnia 13 grudnia 2024 roku .
OGŁOSZENIE
GRATULACJE DLA KSAWEREGO
Miło nam poinformować, że Ksawery Pawlik zakwalifikował się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii, chemii i matematyki.
Opiekunami są: Pani Małgorzata Prochenka- Cieśla, pani Renata Witkowska i pani Iwona Wieczorek.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.
Dzień Życzliwości
- 1
21 listopada 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości – wyjątkowy dzień, który przypomina nam o sile pozytywnych emocji, uśmiechu oraz drobnych gestów, które mogą zmienić świat wokół nas. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji mającej na celu szerzenie życzliwości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. W ramach obchodów przygotowano specjalną gazetkę tematyczną, która zawierała informacje, cytaty oraz ilustracje zachęcające do bycia życzliwym na co dzień. Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w akcji rozdawania „Pozytywniaczków” – karteczek, które zawierały pozytywne, inspirujące słowa, takie jak: „Dziękuję”, „Miło Cię widzieć”, „Głowa do góry”, „Jesteś wyjątkowy!”. Karteczki te uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozdawali nauczycielom oraz pracownikom szkoły, a także „częstowali się” nimi nawzajem. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem, wprowadzając miłą atmosferę w całej szkole. Dzień Życzliwości był również czasem na refleksję nad tym, jak ważne w codziennym życiu są dobre słowa i pozytywne nastawienie. Tego dnia nauczyciele prowadzili pogadanki z uczniami, tłumacząc im, jak istotna w relacjach międzyludzkich jest życzliwość, empatia i wzajemny szacunek. Dzięki tym rozmowom uczniowie zyskali świadomość, jak małe gesty życzliwości mogą znacząco poprawić atmosferę w szkole, w domu oraz w innych miejscach, gdzie na co dzień przebywają. Dzień Życzliwości to także okazja, by promować wartości, które powinny towarzyszyć nam przez cały rok – szacunek, empatię i otwartość na drugiego człowieka. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, nauczycielami, czy pracownikami szkoły, warto codziennie starać się być dla siebie nawzajem miłym i pomocnym. Pozytywne emocje z Dnia Życzliwości z pewnością będą towarzyszyć nam przez długi czas, inspirując do czynienia dobra i szerzenia pozytywnej energii w każdej chwili. Tego dnia wszyscy stali się nie tylko lepszymi uczniami, ale także lepszymi ludźmi. A to przecież najważniejsze! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji i wspólnie tworzyli atmosferę pełną życzliwości! Anna Stachyra - Hińcza
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024 r. wzięliśmy udział w XIV edycji akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę.
Dzień ten zachęcał nas do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień poprzez organizację:
1. Gier i zabaw w poszczególnych klasach lub korytarzu szkolnym np. tabliczka szczęścia, gra „ Statki – mnożenie”, gra „Wisielec matematyczny – mnożenie” oraz zakodowanie za pomocą tabliczki mnożenia sekretnej wiadomości do kolegi czy koleżanki. Podczas przerw zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych.
2. Konkursu – Mistrz Tabliczki Mnożenia
Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy II –III, klasy IV- V i klasy VI-VIII
Tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” otrzymali:
- Jakubik Gabriel – kl. IIIa
- Góźdź Aleksander – kl. IIIb
- Zakrzewski Patryk – kl. IV
- Ksawery Pawlik- kl. VIII
„Wicemistrzami Tabliczki Mnożenia” zostali:
- Cichoń Igor- kl. IIIa
- Kozłowski Dorian – kl. IIIa
- Cieślik Gabriel – kl. Vb|
- Maciej Trepka – kl. VI
- Światek Eliza – kl. VII
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach tego święta.
Nauczyciele matematyki
6
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
Są to:
1. Ksawery Pawlik - klasa VIII - 91%
2. Maciej Trepka - klasa VI - 89%
3. Adam Gostomski - klasa VIII - 88%
4. Patryk Piotrowski - klasa VII - 88%
Opiekun Pani Olga Zyzman - Ponikowska.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.
"OJCZYZNA WOLNA, ZNOWU WOLNA!"
- 67
13 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości i Ślubowanie klasy I. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Słupi Pan Zdzisław Dudzic, Radne Nowej Słupi Panie Aleksandra Duś i Jadwiga Kot, Radny Powiatu Kieleckiego Pan Piotr Sepioło, Przedstawicielki Klubu Seniora Ostoja w Nowej Słupi oraz Rodzice i Dziadkowie uczniów klasy pierwszej. Uczniowie klas V a oraz V b pod kierunkiem: p. Agnieszki Roguli, p. Ewy Mazur, p. Jacka Góry uczcili 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem: „OJCZYZNA WOLNA, ZNOWU WOLNA!” - to była prawdziwa „Lekcja patriotyzmu”. Młodzież przedstawiła treści historyczne tej doniosłej uroczystości recytując wiersze i śpiewając pieśni, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. Takie dni jak ten przyczyniają się do tego, aby podtrzymać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką oraz tradycją. Następnie Pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Barbary Gałązkiewicz i p. Anny Stachyry-Hińczy zaprezentowali program słowno-muzyczny. Doniosłym momentem był akt pasowania na uczniów naszej szkoły dokonany przez panią Dyrektor Renatę Storzysz. Tym samym uczniowie klasy I zostali symbolicznie włączeni do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe: dyplomy, statuetki oraz słodkie upominki. Po oficjalnej części uroczystości, dzieci wraz z Rodzicami i wychowawczynią udali się do swojej sali na przygotowany przez Rodziców poczęstunek. Naszym Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Do organizacji uroczystości przyczynili się: p.Izabela Gawlik, p. Mariola Jadwiżyc, p. Adam Dwojewski i p. Łukasz Kowalski.
OGŁOSZENIE
19 listopada (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:
- godz. 15.30 (sala gimnastyczna) - spotkanie z panią Marzanną Kostecką - Biskupską nt. "Wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców w kontekście trudnych emocji",
- ok. godz. 16.15 - spotkanie z wychowawcami w klasach.
Serdecznie zapraszamy.
Uczcili Pamięć Bohaterów. Gminne Obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczyste obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem naszych Piątoklasistów.
Mikołajkowy Konkurs na ozdobę świąteczną „Udekoruj Mikołajowi choinkę”
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału w konkursie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Szczegóły pod linkiem.
Wieczorek filmowy
- 11
Klasa pełna uczniów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli siedzą w piątek w szkole do 16.30 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? To rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny. W piątek 8 listopada odbył się wieczorek filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas: II oraz III a. Tuż po lekcjach zaczęła się projekcja filmu familijnego "Mia i biały lew". Tytułowa bohaterka i jej rodzice przenieśli się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko, z którym dziewczynka się zaprzyjaźniła. Film dostarczył dzieciakom wielu wzruszeń i był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Wszyscy dobrze się bawili. Był to czas rozmów, żartów oraz dobrej zabawy. Nikt nie marudził, gdy po zakończeniu trzeba było posprzątać salę.
Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków
W dniu 1 listopada, jak co roku, aż 30 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką nauczycieli kwestowało na Cmentarzu Parafialnym w Nowej Słupi. Organizatorem zbiórki było Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi.
Odwiedzający groby nie szczędzili grosza i chętnie wspierali szczyty cel. Pieniądze z kwesty przeznaczone będą na renowację kolejnego zabytkowego pomnika – żeliwnego nagrobka z XIX w. Matyldy z Growków Kollatorowicz.
Konkurs Lingos
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”. Głównymi celami konkursu są zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenie sprawności językowych oraz motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń. Uczniowie mogą przygotować się do tego wyzwania, korzystając z gotowej bazy słówek zamieszczonej na platformie Lingos. Uczniowie uczą się słówek w formie interaktywnych fiszek, aktywnie – bez wkuwania słownictwa na pamięć.
Konkurs odbędzie się 28.11.2024 r. i będzie miał formę 60 minutowego testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Jest podzielony na trzy poziomy zaawansowania, tak by każdy uczeń mógł sprawdzić się w swojej kategorii wiekowej - poziom I: klasa 4 – 5, poziom II: klasa 6 – 7, poziom III: klasa 8.
Partner konkursu Wydawnictwo Edgard Języki Obce przygotowało atrakcyjne nagrody dla finalistów. Poza tym, laureaci konkursu otrzymają prestiżowy tytuł “Mistrza Słówek”, a pozostali uczniowie otrzymają dyplom uczestnictwa.
Więcej szczegółów: https://www.lingos.pl/konkurs
Zapraszamy!!!
nauczycielki języka angielskiego
Archiwum Aktualności