OGŁOSZENIE
GRATULACJE DLA KSAWEREGO
Miło nam poinformować, że Ksawery Pawlik zakwalifikował się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii, chemii i matematyki.
Opiekunami są: Pani Małgorzata Prochenka- Cieśla, pani Renata Witkowska i pani Iwona Wieczorek.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.
Dzień Życzliwości
- 1
21 listopada 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości – wyjątkowy dzień, który przypomina nam o sile pozytywnych emocji, uśmiechu oraz drobnych gestów, które mogą zmienić świat wokół nas. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji mającej na celu szerzenie życzliwości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. W ramach obchodów przygotowano specjalną gazetkę tematyczną, która zawierała informacje, cytaty oraz ilustracje zachęcające do bycia życzliwym na co dzień. Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w akcji rozdawania „Pozytywniaczków” – karteczek, które zawierały pozytywne, inspirujące słowa, takie jak: „Dziękuję”, „Miło Cię widzieć”, „Głowa do góry”, „Jesteś wyjątkowy!”. Karteczki te uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozdawali nauczycielom oraz pracownikom szkoły, a także „częstowali się” nimi nawzajem. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem, wprowadzając miłą atmosferę w całej szkole. Dzień Życzliwości był również czasem na refleksję nad tym, jak ważne w codziennym życiu są dobre słowa i pozytywne nastawienie. Tego dnia nauczyciele prowadzili pogadanki z uczniami, tłumacząc im, jak istotna w relacjach międzyludzkich jest życzliwość, empatia i wzajemny szacunek. Dzięki tym rozmowom uczniowie zyskali świadomość, jak małe gesty życzliwości mogą znacząco poprawić atmosferę w szkole, w domu oraz w innych miejscach, gdzie na co dzień przebywają. Dzień Życzliwości to także okazja, by promować wartości, które powinny towarzyszyć nam przez cały rok – szacunek, empatię i otwartość na drugiego człowieka. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, nauczycielami, czy pracownikami szkoły, warto codziennie starać się być dla siebie nawzajem miłym i pomocnym. Pozytywne emocje z Dnia Życzliwości z pewnością będą towarzyszyć nam przez długi czas, inspirując do czynienia dobra i szerzenia pozytywnej energii w każdej chwili. Tego dnia wszyscy stali się nie tylko lepszymi uczniami, ale także lepszymi ludźmi. A to przecież najważniejsze! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji i wspólnie tworzyli atmosferę pełną życzliwości!
Anna Stachyra - Hińcza
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024 r. wzięliśmy udział w XIV edycji akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę.
Dzień ten zachęcał nas do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień poprzez organizację:
1. Gier i zabaw w poszczególnych klasach lub korytarzu szkolnym np. tabliczka szczęścia, gra „ Statki – mnożenie”, gra „Wisielec matematyczny – mnożenie” oraz zakodowanie za pomocą tabliczki mnożenia sekretnej wiadomości do kolegi czy koleżanki. Podczas przerw zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych.
2. Konkursu – Mistrz Tabliczki Mnożenia
Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy II –III, klasy IV- V i klasy VI-VIII
Tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” otrzymali:
- Jakubik Gabriel – kl. IIIa
- Góźdź Aleksander – kl. IIIb
- Zakrzewski Patryk – kl. IV
- Ksawery Pawlik- kl. VIII
„Wicemistrzami Tabliczki Mnożenia” zostali:
- Cichoń Igor- kl. IIIa
- Kozłowski Dorian – kl. IIIa
- Cieślik Gabriel – kl. Vb|
- Maciej Trepka – kl. VI
- Światek Eliza – kl. VII
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach tego święta.
Nauczyciele matematyki
6
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
Są to:
1. Ksawery Pawlik - klasa VIII - 91%
2. Maciej Trepka - klasa VI - 89%
3. Adam Gostomski - klasa VIII - 88%
4. Patryk Piotrowski - klasa VII - 88%
Opiekun Pani Olga Zyzman - Ponikowska.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.
"OJCZYZNA WOLNA, ZNOWU WOLNA!"
- 67
13 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości i Ślubowanie klasy I. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Słupi Pan Zdzisław Dudzic, Radne Nowej Słupi Panie Aleksandra Duś i Jadwiga Kot, Radny Powiatu Kieleckiego Pan Piotr Sepioło, Przedstawicielki Klubu Seniora Ostoja w Nowej Słupi oraz Rodzice i Dziadkowie uczniów klasy pierwszej. Uczniowie klas V a oraz V b pod kierunkiem: p. Agnieszki Roguli, p. Ewy Mazur, p. Jacka Góry uczcili 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem: „OJCZYZNA WOLNA, ZNOWU WOLNA!” - to była prawdziwa „Lekcja patriotyzmu”. Młodzież przedstawiła treści historyczne tej doniosłej uroczystości recytując wiersze i śpiewając pieśni, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. Takie dni jak ten przyczyniają się do tego, aby podtrzymać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką oraz tradycją. Następnie Pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Barbary Gałązkiewicz i p. Anny Stachyry-Hińczy zaprezentowali program słowno-muzyczny. Doniosłym momentem był akt pasowania na uczniów naszej szkoły dokonany przez panią Dyrektor Renatę Storzysz. Tym samym uczniowie klasy I zostali symbolicznie włączeni do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe: dyplomy, statuetki oraz słodkie upominki. Po oficjalnej części uroczystości, dzieci wraz z Rodzicami i wychowawczynią udali się do swojej sali na przygotowany przez Rodziców poczęstunek. Naszym Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Do organizacji uroczystości przyczynili się: p.Izabela Gawlik, p. Mariola Jadwiżyc, p. Adam Dwojewski i p. Łukasz Kowalski.
OGŁOSZENIE
19 listopada (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:
- godz. 15.30 (sala gimnastyczna) - spotkanie z panią Marzanną Kostecką - Biskupską nt. "Wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców w kontekście trudnych emocji",
- ok. godz. 16.15 - spotkanie z wychowawcami w klasach.
Serdecznie zapraszamy.
Uczcili Pamięć Bohaterów. Gminne Obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczyste obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem naszych Piątoklasistów.
Mikołajkowy Konkurs na ozdobę świąteczną „Udekoruj Mikołajowi choinkę”
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału w konkursie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Szczegóły pod linkiem.
Wieczorek filmowy
- 11
Klasa pełna uczniów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli siedzą w piątek w szkole do 16.30 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? To rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny. W piątek 8 listopada odbył się wieczorek filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas: II oraz III a. Tuż po lekcjach zaczęła się projekcja filmu familijnego "Mia i biały lew". Tytułowa bohaterka i jej rodzice przenieśli się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko, z którym dziewczynka się zaprzyjaźniła. Film dostarczył dzieciakom wielu wzruszeń i był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Wszyscy dobrze się bawili. Był to czas rozmów, żartów oraz dobrej zabawy. Nikt nie marudził, gdy po zakończeniu trzeba było posprzątać salę.
Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków
W dniu 1 listopada, jak co roku, aż 30 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką nauczycieli kwestowało na Cmentarzu Parafialnym w Nowej Słupi. Organizatorem zbiórki było Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi.
Odwiedzający groby nie szczędzili grosza i chętnie wspierali szczyty cel. Pieniądze z kwesty przeznaczone będą na renowację kolejnego zabytkowego pomnika – żeliwnego nagrobka z XIX w. Matyldy z Growków Kollatorowicz.
Konkurs Lingos
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”. Głównymi celami konkursu są zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenie sprawności językowych oraz motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń. Uczniowie mogą przygotować się do tego wyzwania, korzystając z gotowej bazy słówek zamieszczonej na platformie Lingos. Uczniowie uczą się słówek w formie interaktywnych fiszek, aktywnie – bez wkuwania słownictwa na pamięć.
Konkurs odbędzie się 28.11.2024 r. i będzie miał formę 60 minutowego testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Jest podzielony na trzy poziomy zaawansowania, tak by każdy uczeń mógł sprawdzić się w swojej kategorii wiekowej - poziom I: klasa 4 – 5, poziom II: klasa 6 – 7, poziom III: klasa 8.
Partner konkursu Wydawnictwo Edgard Języki Obce przygotowało atrakcyjne nagrody dla finalistów. Poza tym, laureaci konkursu otrzymają prestiżowy tytuł “Mistrza Słówek”, a pozostali uczniowie otrzymają dyplom uczestnictwa.
Więcej szczegółów: https://www.lingos.pl/konkurs
Zapraszamy!!!
nauczycielki języka angielskiego
„Szkoła do hymnu” 2024
Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele, naszej szkoły w piątek, 8 listopada przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada g. 12.00 - Kościół parafialny w Nowej Słupi
Wieczorek filmowy klasy VI
W środę 27 października tuż przed długim weekendem w hali sportowej odbył się wieczorek filmowy klasy VI. Stało się to już klasową tradycją. Uczniowie spędzili wspólnie popołudnie, integrując się i ogladając filmy. Podczas seansu filmowego uczniowie spożywali przekąski przygotowane przez siebie.
SZKOŁA PAMIĘTA 2024
- 13
30 października uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się na miejscowy cmentarz oraz lokalne miejsca pamięci. Celem wyjścia było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych. Uczniowie klas starszych odwiedzili cmentarz. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla nich głębokim przeżyciem, wprowadził ich w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o zmarłych, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na żołnieskich grobach. Z kolei uczniowie klas: I-III wybrali się na Skałkę - zbiorową mogiłę, która znajduje się na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego, kilkaset metrów na lewo od znakowanego szlaku turystycznego prowadzącego na Święty Krzyż. Uczniowie także zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Niewątpliwie takie wyjścia to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Uczniowie tego dnia poznawali tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Uczyli się, jak właściwie zachowywać się na cmentarzu.
Dzień Klapka
Czy po szkole można chodzić w klapkach? Dlaczego nie 🙂 25 października w naszej szkole obchodzono Dzień Klapka. Pomysłodawcą nietypowego wydarzenia był Samorząd Szkolny. Uczniowie zamiast butów zmiennych założyli klapki, kapcie – propozycje, w których na co dzień chodzą po domu. Kolorystyka, wzory oraz kształty obuwia naprawdę zaskoczyły. Mamy nadzieję, że ten dzień zagości już na stałe w naszym szkolnym kalendarzu.
Kajetan Pawlik
WIEDEŃSKIE PEREŁKI
W czwartek, 24 października, naszą szkołę pierwszy raz w nowym roku szkolnym odwiedzili muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncert zatytułowany był "WIEDEŃSKIE PEREŁKI". Wysłuchaliśmy kilku pięknych utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta, którego twórczość związana była głównie z Wiedniem. Mozarta uznaje się za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych twórców w historii muzyki. Kompozytor wraz z Haydnem oraz Beethovenem zaliczany jest do trójki tzw. „klasyków wiedeńskich”. Instrumentem, który poznaliśmy podczas koncertu, były najmniejsze spośród instrumentów smyczkowych skrzypce. Mogliśmy je zobaczyć z bliska i poznać ich budowę. Dowiedzieliśmy się także z czego są on wykonane. Na zakończenie muzycy wykonali "Marsz Turecki", do którego wszyscy wspólnie klaskali w rytm. To była bardzo ciekawa lekcja muzyki.
Wieczorek filmowy klasy 5a
W dniu 22 października 2024r. ( wtorek ) w Hali Sportowej odbył się wieczorek filmowy klasy 5a pod opieka wychowawczyni Pani Renaty Jadwidzic. Po projekcji filmu "Koralina i tajemnicze drzwi" odbyła się klasowa dyskoteka na kórej m.in. uczniowie wspólnie doskonalili 'Belgijkę". Na wieczorek dzieci przygotowały samodzielnie w domu zdrowe przekąski i wypieki.
Archiwum Aktualności