Program "Umiem pływać" 2024
Miło nam poinformować, że uczniowie klas: IIIa oraz IIIb pod czujnym okiem swoich wychowawczyń wezmą udział w Programie „Umiem pływać”, który adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce. Głównym celem programu jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Zajęcia nauki pływania umożliwiają podnoszenie sprawności fizycznej i nabywanie umiejętności technicznych oraz wiadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli wiadomość o uczestnictwie w programie. Z niecierpliwością odliczają czas do pierwszych zajeć, które będą się odbywać systematycznie przez 10 kolejnych piątków na basenie w Starachowicach.
Organizatorem Programu "Umiem pływać" 2024 jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
Narodowe Czytanie 2024
7 września, w sobotę, odbyła się w naszym kraju już 13. edycja społecznej akcji "Narodowe Czytanie". O godzinie 11.00 para prezydencka w Ogrodzie Saskim w Warszawie zainaugurowała akcję promującą czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. W swoim przemówieniu pan prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę, że "Kordian" Juliusza Słowackiego wzywa Polaków do czynnej walki o wolność, do tego, by walczyć do samego końca, do zwycięstwa. Dodał: "Dziś, kiedy patrzymy, że za naszą granicą taka walka o wolność się toczy, w sposób realny można spojrzeć na problemy, które Słowacki opisał w "Kordianie". 9 września miała miejsce szkolna odsłona Narodowego Czytania. Pod kierunkiem polonistek, pani bibliotekarki i wychowawców nasi uczniowie czytali fragmenty jednego z najważniejszych dramatów romantycznych. Młodsi uczniowie przeczytali fragment sceny 1 aktu I, w której Grzegorz, stary sługa, opowiada Kordianowi pouczającą "Bajkę o Janku, co psom szył buty". Lektura została poprzedzona projekcją filmu animowanego o tym samym tytule. Dlaczego "Kordian" jest tak ważnym dziełem polskiej literatury? Otóż zawiera ocenę powstania listopadowego i jego przywódców, opowiada o walce Polaków z caratem, stanowi polemikę z Adamem Mickiewiczem, podejmuje temat dojrzewania i poznawania świata przez młodego człowieka, ukazuje też psychologiczny portret Polaka. Nasza szkoła rokrocznie bierze udział w tej pięknej akcji czytelniczej. Rok temu z równym zaangażowaniem czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Narodowe Czytanie pełni rolę kulturotwórczą, integrującą, edukacyjną. Z niecierpliwością czekamy na 14. edycję akcji. W 2025 roku w całej Polsce zostaną odczytane utwory Jana Kochanowskiego, "ojca poezji polskiej".
11
SZKOŁA Z PLUSEM
W latach szkolnych 2024-25 oraz 2025-26 Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi realizuje projekt
Szkoła z plusem - wsparcie kształcenia podstawowego w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego + i realizowany na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.
Wartość projektu: 692 367,18 zł
Kwota dofinansowania z EFS+ : 619 407,18 zł
Cel projektu:
Celem głównym jest rozszerzenie i poprawa jakości oferty edukacyjnej SP w Nowej Słupi w dążeniu do wyrównania szans edukacyjnych uczniów z obszarów wiejskich, osiągających wyniki edukacyjne poniżej średniej wojewódzkiej i uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Nastąpi to poprzez wdrożenie kompleksowych zajęć wyrównawczych, zajęć rozwijających oraz zajęć specjalistycznych- dla 50K i 68M łącznie, jak również podniesienie kompetencji personelu pedagogicznego (13K i 3M) i wzbogacenie pomocy dydaktycznych. Cel będzie osiągnięty do 30.06.2026.
Grupami docelowymi są:
- Uczennice i uczniowie PSP w Nowej Słupi w liczbie co najmniej 68 dziewcząt i 82 chłopców;
- Personel pedagogiczny placówki w liczbie co najmniej 13 kobiet i 3 mężczyzn;
- Szkoła jako instytucja, poprzez doposażenie w pomoce dydaktyczne.
Działania w projekcie:
Zadanie 1. Zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych
W ramach zadania szkoła pozyska pomoce dla uczniów o specjalnych potrzebach: do zajęć logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, zestaw do terapii Biofeedback.
Zakupy również pomoce do zajęć z przedmiotów przyrodniczych, matematycznych, naukowo-technicznych, zajęć z języków obcych, doradztwa zawodowego oraz wyposażenie na zajęcia rozwijające – szachowe, muzyczne i muzykoterapeutyczne.
Zadanie 2. Doskonalenie zawodowe personelu
Zadanie służy podniesieniu kompetencji i kwalifikacji personelu pedagogicznego szkoły- 13 kobiet i 3 mężczyzn. Nastąpi to poprzez realizację następujących form doskonalenia zawodowego:
- EEG Biofeedback stopień I,
- EEG Biofeedback stopień II,
- 4 x P – praktyczna pomoc psychologiczno-pedagogiczna,
- Ekologiczne ABC.
Zadanie 3. Zajęcia specjalistyczne
Zadanie jest przeznaczone dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dla dzieci z większymi problemami w nauce. Udział w nim weźmie minimum 10 dziewcząt oraz 26 chłopców.
Zrealizujemy zajęcia:
- logopedyczne – 80 godzin,
- korekcyjno-kompensacyjne – 80 godzin,
- zajęcia metodą dobrego startu – 80 godzin,
- Biofeedback – 120 godzin.
Zadanie 4. Zajęcia rozwijające
W ramach zadania 4 poprowadzimy zajęcia mające na celu rozwój uzdolnień i zainteresowań uczennic i uczniów szkoły. Zajęcia charakteryzują się szerokim zakresem tematycznym. Odbędą się:
- j. angielski – 80 godzin,
- j. niemiecki – 120 godzin,
- Z fizyką za pan brat – 80 godzin,
- matematyka dla klas I-III – 80 godzin,
- matematyka dla klas IV-VIII – 80 godzin,
- chemia – 80 godzin,
- zajęcia muzyczno-taneczne dla młodszych klas – 80 godzin,
- zajęcia czytelnicze dla klas I-III – 80 godzin,
- zajęcia geograficzne – 80 godzin,
- koło ekologiczne – 120 godzin
- zajęcia szachowe – 160 godzin.
Zrealizujemy także wyjazdy edukacyjne o tematyce ekologicznej – cztery wycieczki do arboretum i Centrum Edukacji Przyrodniczej w Iłży oraz cztery do Ogrodu Botanicznego UJ i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.
Zadanie 5. Zajęcia wyrównawcze
Zadanie jest przeznaczone dla uczennic i uczniów mających trudności z opanowaniem podstawy programowej. W jego ramach odbędą się:
- zajęcia z j. angielskiego – 80 godzin,
- zajęcia z matematyki dla klas IV-VIII – 160 godzin,
- przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – 80 godzin,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze „Dotrzymaj kroku” dla klas I-III – 320 godzin
Zadanie 6. Doradztwo zawodowe i zajęcia antydyskryminacyjne
Zajęcia mają na celu przygotowanie uczniów starszych do świadomego wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczniowie młodsi, którzy wezmą w nich udział, uzyskają wiedzę i świadomość poprzez preorientację zawodową oraz wstępne rozpoznawanie własnych talentów i preferencji. Odbędą się:
- doradztwo zawodowe w liczbie 180 godzin,
- zajęcia antydyskryminacyjne w liczbie 120 godzin (zgodnie z kryterium premiującym konkursu).
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
No to zaczynamy! Do szkoły wracać czas...
- 8
W poniedziałek, 2 września 2024r. odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2024/2025. Po Mszy św. w kosciele parafialnym pw.św. Wawrzyńca cała społeczność szkolna wraz z rodzicami spotkała się w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Nastepnie głos zabrała pani wicedyrektor Agnieszka Rogula, która serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości: zastępcę burmistrza miasta i gminy Nowa Słupia, pana Włodzimierza Zarębę; radne Nowej Słupi - panią Jadwigę Kot i panią Aleksandrę Duś; sołtys Trzcianki - panią Lidię Wiącek; sołtysa Baszowic- pana Józefa Gołębskiego oraz przedstawicieli klubu seniora Ostoja w Nowej Słupi. Następnie pani wicedyrektor zwróciła się do uczniów podkreślając, że każdy z nich jest wyjątkowy, a nasza szkoła jest miejscem, gdzie mogą oni rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Z kolei zwracając się do nauczycieli, pani Agnieszka Rogula wyraziła przekonanie, że ich praca to fundament naszej szkoły. Dodała też, że obecność rodziców i ich wsparcie są nieocenione w procesie edukacyjnym. W swoim wystąpieniu przypomniała także, że inauguracja roku szkolnego zawsze zbiega się z roczncą wybuchu II wojny światowej, a w tym roku przypada już 85. rocznica tego tragicznego w dziejach Polski i świata wydarzenia. Po tych słowach wszyscy zebrani obejrzeli prezentację autorstwa pani Justyny Gąsior, nauczycielki historii. Następnie głos zabrał pan Włodzimierz Zaręba, który odwołał się do dramatu II wojny światowj w kontekście aktualnie toczącej się wojny w Ukrainie, po czym złożył serdeczna życzenia uczniom i nauczycielom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Na koniec pani wicedyrektor zwróciła się do pana wiceburmistrza i pracowników Urzędu Gminy z podziękowaniem za zaangażowanie w prace na rzecz naszej szkoły polegające na wykonaniu nowego wjazdu do szkoły z kostki brukowej oraz przystanku w zatoczce autobusowej. Słowa podziękowania za okazaną pomoc finansową skierowała również do sołtysów miejscowości Nowa Słupia i Trzcianka. Po przekazaniu kilku informacji dotyczących spotkań z wychowawcami w klasach, pani wicedyrektor wypowiedziała ważne w tym dniu słowa: " ROK SZKOLNY 2024/2025 UWAŻAM ZA OTWARTY".
1 WRZEŚNIA - 85. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. PAMIĘTAMY.
Wyk. Justyna Gąsior
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie
zapraszają
Rodziców oraz Przyjaciół szkoły
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025,
które odbędzie sie 2 września (poniedziałek) wg harmonogramu:
godz. 8.00 - Msza św. w kościele parafialnym w Nowej Słupi
godz. 9.00 - Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 dla klas I - VIII (sala gimnastyczna)
godz.9.30 - Spotkanie z wychowawcami w klasach
W budynku szkoły podstawowej:
klasa I – sala nr 11 – wych. Barbara Gałązkiewicz
klasa II – sala nr 13 – wych. Ewa Mazur
klasa IIIA - sala nr 14 - wych. Paulina Wierzbińska - Loranty
klasa III B – sala nr 12 - wych. Agnieszka Zuba
W budynku dawnego gimnazjum:
klasa IV– sala nr 17 (parter) - wych. Olga Zyzman - Ponikowska
klasa V A – sala nr 22 - wych. Renata Jadwidzic
klasa V B - sala nr 21 - wych. Agnieszka Rogula
klasa VI – sala nr 20 – wych. Łukasz Kowalski
klasa VII - sala nr 18 - wych. Justyna Gąsior
klasa VIII - sala nr 19 - wych. Małgorzata Prochenka - Cieśla
Rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych
Drodzy Rodzice,
rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 dla przedszkolaków odbędzie się 2 września 2024r. o godz. 8.15 w sali gimnastycznej. Po spotkaniu z dyrektorem szkoły dzieciaki udają się z wychowawczyniami do sal.
Grupa Maluszki (3-, 4- latki) - wychowawczyni p. Magdalena Kosiarskap, pomoc nauczyciela p. Ewelina Lipiec, sala nr 5.
Grupa Średniaki ( 4-, 5- latki) - wychowawczyni p. Anna Samson, pomoc nauczyciela p. Małgorzata Włodarczyk, sala nr 4.
Grupa "0"A - wychowawczyni , Agnieszka Żebrowska sala nr 2.
Grupa "0"B - wychowawczyni p. Edyta Brożyna, sala nr 3.
Podczas spotkania Rodzice będą poproszeni o wypełnienie i podpisanie niezbędnych dokumentów związanych z pobytem dziecka w przedszkolu.
W tym dniu placówka jest czynna od godz.7.00 - 16.00 (wyżywienie zapewniają rodzice).
DOWOZY UCZNIÓW 2 WRZEŚNIA
-
Harmonogram dowozów uczniów 2 września:
-
Godz. 7.40 - kierunek Baszowice
- Godz. 7.45 - kierunek Stara Słupia
- Godz. 7.20 - kierunek Jeleniów, Paprocice
- Godz. 7.40 - kierunek Bartoszowiny
- Godz.7.45 - kierunek Milanowska Wólka
- Odwozy uczniów po spotkaniach z wychowawcami ok. godz. 10.00.
- W dniach 2 - 6 września nie będzie kursu z ulicy Chełmowej.
-
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:
1.Teczka biurowa – 2 szt.
2. Blok techniczny biały.
3. Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4;
4. Papier kolorowy (wycinanki);
5. Farby plakatowe;
6. Pędzle do malowania (cieńszy i grubszy), kubeczek;
7. Plastelina 12 kolorów;
8. Klej w sztyfcie;
9. Gumka;
10. Ołówek;
11. Linijka
12. Temperówka;
13. Kredki ołówkowe;
14. Kredki świecowe;
15. Mazaki;
16. Trzy zeszyty 16 kartkowe: 2 z dwoma grubszymi liniami w kolorze czerwonym i jedną cienką błękitną linią i 1 w kratkę.
17. Strój sportowy : biała koszulka, ciemne spodenki;
18. Obuwie zmienne – buty sportowe z białą podeszwą.
Wszystkie wymienione rzeczy należy podpisać.
Podręczniki i karty pracy uczniowie otrzymają w szkole 2 września z wyjątkiem podręcznika do religii, należy je obłożyć i podpisać.
WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
- Wyprawka dla wszystkich grup przedszkolnych:
- Teczka biurowa na prace.
- Blok techniczny – biały
- Blok techniczny – kolorowy.
- Papier kolorowy.
- Farby plakatowe + pędzelki
- Plastelina.
- Nożyczki (dla maluszków odbijane).
- Klej w sztyfcie – duży.
- Kredki ołówkowe
- Ołówek., strugaczka, gumka do ścierania (grupa średniaki i grupy zerowe).
- Papier ksero
- Chusteczki nawilżone.
- Bardzo prosimy o podpisanie każdej rzeczy.
- Książki będą do odbioru w szkole, rodzice dzieci z grup zerowych zakupują we własnym zakresie katechizm do religii.
Prezentacja podsumowująca rok szkolny 2023/2024
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej rok szkolny 2023/2024.
OGŁOSZENIE
W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 UCZNIOWIE KLAS I – VIII OTRZYMUJĄ BEZPŁATNIE PODRĘCZNIKI I ZESZYTY ĆWICZEŃ Z WYJĄTKIEM RELIGII.
Książki i ćwiczeniówki do religii rodzice kupują we własnym zakresie wg harmonogramu:
6-latki - Kochamy Pana Jezusa
Podręcznik autorstwa ks. prof. Stanisława Łabendowicza
Kl. I -BÓG NASZYM OJCEM - ćwiczenia -ks. prof. Stanisław Łabendowicz
Kl. II - podręcznik + ćwiczenia BÓG DAJE NAM SWOJEGO SYNA - JEZUSA,
Klasa III - podręcznik + ćwiczenia JEZUS PRZYCHODZI DO NAS
Podręczniki pod redakcją ks. prof. Stanisława Łabendowicza (Wydawnictwo WDS Sandomierz)
Kl. IV podręcznik + ćwiczenia CHCĘ ŻYĆ Z JEZUSEM
Kl. V podręcznik + zeszyt ćwiczeń BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA
Kl. VI podręcznik + zeszyt ćwiczeń JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA
Kl. VII podręcznik + zeszyt ćwiczeń BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ
Kl. VIII podręcznik + zeszyt ćwiczeń MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO PRZEMIENIAMY ŚWIAT
Podręczniki pod redakcją ks. prof. Stanisława Łabendowicza (Wydawnictwo WDS Sandomierz)
WAKACJE 2024
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy!
21 czerwca 2024 r. to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Kończy się kolejny rok szkolny. Okres ciężkiej i wyjątkowej pracy, która przyniosła wiele wyzwań, ale także sukcesów. Dziękujemy Wam wszystkim za to, że zamykamy ten rok pełni satysfakcji. Niech nadchodzące wakacje będą czasem odpoczynku, relaksu i wielu wspaniałych doświadczeń. Spędźcie je bezpiecznie i z uśmiechem, wracajcie zdrowi i wypoczęci! Rok szkolny 2023/2024 uważam za zamknięty!
Dyrekcja szkoły
Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
- 242
W piątek, 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas I - VII. Dyrektor szkoły, pani Renata Storzysz wraz z wychowawcami, wręczyli nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli naukę. Nagrody odebrali również "Najlepsi czytelnicy", działacze Samorzadu Uczniowskiego, chóru szkolnego i sportowcy. Puchar Dyrektora Szkoły trafił do klasy IVB. Słowa podziękowania popłynęły do Pani Pauliny Pawlik za wspólne lata pracy i zaangażowanie oraz do rodziców za całoroczną, owocną współpracę. Na zakonczenie pani dyrektor pogratulowała uczniom wyników i złożyła wszystkim życzenia - słonecznych i bezpiecznych wakacji. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.
Uroczystość pożegnania klasy ósmej
- 129
Szkolna profilaktyka
- 28
W II półroczu nasi uczniowie i wychowankowie oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w programach profilaktycznych dostosowanych do ich potrzeb i możliwości rozwojowych.
Wychowankowie oddziałów przedszkolnych realizowali przez cały rok międzynarodowy, rekomendowany program „Przyjaciele Zippiego” wspierający zdrowie psychiczne. Dzieci uczyły się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami oraz doskonalili relacje z rówieśnikami poznając kolejne przygody sympatycznego patyczaka Zippiego.
Uczniowie klas II, w ramach ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej stworzonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną „Nie pal przy mnie, proszę” tworzyli definicję zdrowia, zastanawiali się, jakie czynniki wpływają na nasze zdrowie oraz dlaczego przebywanie wśród osób palących papierosy może być dla nich szkodliwe. Podsumowaniem programu było spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Tematyka szkodliwości palenia papierosów była również poruszana w klasach IV, podczas spotkań w ramach programu profilaktycznego „Bieg po zdrowie”. Do realizacji programu udało się pozyskać dla uczniów z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kielcach kolorowe zeszyty ćwiczeń, które uatrakcyjniały im zajęcia. Pracownik Sanepidu podczas warsztatów ukazywał uczniom atrakcyjność życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
Uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy III lekcję na temat zdrowego stylu życia. Działanie to odbyło się w ramach programu "Trzymaj Formę".
W ramach programu „Szybuj Bezpiecznie w Internetowej chmurze” odbyło się spotkanie uczniów kl. IV z panią policjantką dotyczące niebezpiecznych i nieodpowiednich treści w Internecie.
Programy prowadziła pani Agnieszka Pawlik-Osuch
„Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia”
- 59
Kolejna edycja szkolnej akcji profilaktycznej „Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia” organizowanej przez pedagoga szkolnego panią Agnieszkę Pawlik- Osuch, dobiegła końca. Nasze działania, jak co roku, wsparli przedstawiciele wielu instytucji, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem w różnych dziedzinach życia.
Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w grach i warsztatach „Bezpieczne poruszanie się w gospodarstwie rolnym” prowadzonych przez przedstawicieli Krajowego Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W spotkaniach brały udział dzieci z przedszkolnych „Zerówek”, klasy I, klas II. Starsi uczniowie z klasy V i VI rywalizowali ze sobą w „Grze o zdrowie i bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym”. Dziewczynki z klasy V otrzymały gry i zestawy sportowe.
Policjantka z Komisariatu Policji w Bodzentynie przeprowadziła w klasie VII spotkanie dotyczące przemocy fizycznej, psychicznej i jej konsekwencji. Natomiast Funkcjonariusz Policji
z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadził w klasach I-III spotkanie „Bezpieczne wakacje”, podczas którego zwrócił uwagę na właściwe zachowania podczas letnich wędrówek i zabaw na świeżym powietrzu. Ponadto dla uczniów klas IV przygotował praktyczny test na kartę rowerową. Uczniowie do egzaminu teoretycznego byli przygotowywani przez panią dyrektor Renatę Storzysz.Inspektorzy z Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili prelekcję dla uczniów z kl. III „Bezpiecznie pomagam w gospodarstwie rolnym” podczas, której uczniowie wykazujący się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa otrzymywali nagrody. Zaś nasi najstarsi uczniowie z klasy VIII podczas spotkania „Moja pierwsza praca” zyskali wiedzę, jakie umowy o pracę mogą popisywać
w swojej niedalekiej przyszłości i jak chroni ich prawo pracy.Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej zwracali uwagę naszym najmłodszym uczniom, na niebezpieczeństwa związane z kleszczami, jakie mogą pojawić się podczas wakacyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie klas VII i VIII wysłuchali prelekcji na temat szkodliwości picia energetyków i palenia papierosów elektrycznych.
Ponadto Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzili szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie starszych klas, pracując w grupach uczyli się m.in. resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zabezpieczeń kończyn podczas złamań,.
W ramach funkcjonowania koła PCK pedagog zorganizowała we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach dla uczniów kl. II konkurs „Współczesny Honorowy Dawca Krwi”. Uczniowie: Zosia Zacharska, Natalia Dudek, Kaja Langer, Kinga Ulińska, Gabryś Jakubik, Dorian Kozłowski i Filip Pająk przygotowali piękne prace promujące idee oddawania krwi. Prace zostały wyróżnione i uczniowie otrzymali piękne upominki. Wszyscy uczniowie klas II i IV wysłuchali prelekcji „Dlaczego krew to najdroższy lek ?”. Dziękujemy uczniom za wykonanie pięknych prac i gratulujemy wygranej.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w spotkaniach wpłynie na poprawę bezpieczeństwa
w okresie wakacyjnym wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Archiwum Aktualności