Złoty i Srebry Piotrek w posiadaniu naszych uczniów. Gratulacje dla wspaniałych tancerzy i Pani Eweliny Barwicz!
Kolejne sukcesy taneczne - Piotrków 2023
Puchar Polski JuJitsu i Grappling oraz Turniej Młodych Mistrzów
3 czerwca odbył się Puchar Polski JuJitsu i Grappling oraz Turniej Młodych Mistrzów. Z 22 zawodników Sekcji Japońskich Sztuk Walki DOJO MAJO działającej przy Stowarzyszeniu Aktywni i Zdrowi NOVUM na podium stanęło 20. Wśród nich uczniowie naszej szkoły.
Złoty medal wywalczyli:
Nadia Siejka , Ksawery Pawlik, Kajetan Pawlik
Srebrne medale zdobyły:
Julia Grzegorczyk, Oliwia Grzegorczyk
Gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach i trenera Pana Mariusza Dąbka!
DIAGNOZA POTRZEB OWP
Nowa Słupia, 05.06.2023 r.
DIAGNOZA POTRZEB
Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi
Przedmiotowa diagnoza jest efektem analizy stanu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi (gmina: Nowa Słupia, powiat: kielecki, województwo: świętokrzyskie). Diagnoza obejmuje faktyczne i prognozowane zapotrzebowanie na usługi edukacji przedszkolnej OWP w perspektywie 3-letniej. Wynika ona zarówno z dokumentów strategicznych Gminy (strategia rozwoju) jak i postulatów środowisk społecznych (organizacje pozarządowe) a także samych nauczycieli oraz rodziców.
Diagnoza została zatwierdzona przez organ prowadzący OWP - Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia - Andrzej Czesław Gąsior.
W strukturze Szkoły Podstawowej 3 oddziały przedszkolne. Do szkoły roku szkolnym 2022/2023 uczęszczało 75 uczniów (36 dziewczynek i 39 chłopców), zgodnie z poniższą tabelą.
Grupa wiekowa:
3, 4 - latki 10 dzw./ 15 chł.
4,5 - latki 12 dzw./ 13 chł.
6 - latki 14dzw./ 11chł.
Przedszkole boryka się na co dzień z różnymi problemami, przede wszystkim finansowymi chcąc realizować nie tylko podstawę programową ale także oferować swoim uczniom edukację na miarę XXI wieku. Wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem przez ogólne i zawodowe kształcenie i szkolenie, po szkolnictwo wyższe, a także kształcenie i uczenie się dorosłych, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Wsparcie dla OWP koncentruje się na poprawie dostępu do wysokiej jakości edukacji, gdyż to właśnie poziom edukacji przekłada się na jakość kapitału ludzkiego na rynku pracy. Oferta edukacyjna powinna nadążać za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie i nie powinna być uzależniona od miejsca zamieszkania. Wychowankowie uczęszczający do OWP, powinni być objęci szczególnym wsparciem w miejscu zamieszkania. W celu określenia rodzajów wsparcia i przygotowania planu działań dla placówki oświatowej, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie diagnozy, oceniającej stan obecny i analizującej potrzeby.
Celem diagnozy jest zwiększenie szans edukacyjnych wszystkich wychowanków OWP poprzez zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwijania indywidualnego potencjału, tak by w przyszłości umożliwić im pełnię rozwoju osobistego na miarę swoich możliwości, zdolności, zainteresowań oraz talentów. Poniższa diagnoza została opracowana na podstawie informacji od dyrektora wyżej wymienionej szkoły (dla której organem prowadzącym jest Gmina Nowa Słupia) obejmujących:
- informacje o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
- opinie nauczycieli, psychologa, pedagoga, uczniów, rodziców
- orzeczenia PPP.
W ramach diagnozy analizie poddano podgrupy zidentyfikowane na podstawie problemów i potencjałów edukacyjnych wychowanków, rodziców i nauczycieli OWP:
a) dzieci potrzebujące wsparcia w postaci dodatkowych zajęć rozwijających:
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji matematyczno - przyrodniczych;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie rozwoju umiejętności uczenia się;
- 50 dzieci (26dz/24chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji społecznych;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie porozumiewania się w języku obcym;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie rozwoju podstaw programowania i robotyki;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji naukowo-technicznych, z modułem kształtującym świadomość ekologiczną;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie kształtowania postaw antydyskryminacyjnych przyczyniających się do budowania postaw społecznych;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie preorientacji zawodowej;
- 75 dzieci (36dz/39chł) zdolnych potrzebujących wsparcia w zakresie rozwoju postaw prozdrowotnych;
b) dzieci o SPE oraz zidentyfikowanych dysfunkcjach rozwojowych:
- 20 dzieci o SPE (11dz/9chł) potrzebujących wsparcia w postaci grupowych zajęć logopedycznych;
- 75 dzieci o SPE (36dz/39chł) potrzebujących wsparcia w postaci grupowych zajęć arteterapii;
- 20 dzieci o SPE (11dz/9chł) potrzebujących wsparcia w postaci grupowych zajęć logarytmikii;
- 30 dzieci o SPE (13dz/17chł) potrzebujących wsparcia w postaci grupowych zajęć gimnastyki korekcyjnej;
- 15 dzieci o SPE (7dz/8chł) potrzebujących wsparcia w postaci grupowych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych;
c) rodzice/opiekunowie prawni dzieci z OWP objętego wsparciem
- 67 rodziców/opiekunów prawnych dzieci (59k/8m) objętych wsparciem w zakresie pracy z dzieckiem;
d) członków kadry pedagogicznej (8k/0m) potrzebujących szkoleń rozwijających kompetencje odpowiadające potrzebom edukacyjnym ich wychowanków.
Wielu wychowanków uczęszczających do OWP pochodzi z rodzin o niskim, a nawet bardzo niskim statusie społeczno-ekonomicznym, z rodzin, w których występuje brak tradycji uczenia się, korzystających z pomocy GOPS. Spora część rodziców dzieci pozostaje bez pracy więc muszą korzystać z pomocy społecznej i nie stać ich na zapewnienie dodatkowych zajęć, czy zakup pomocy dydaktycznych ponad te, które są dostępne w przedszkolu. Sytuacja taka bardzo często przekłada się na sposób postrzegania wagi edukacji oraz motywację do nauki. Część rodziców dzieci prowadzi własną działalność gospodarczą, pozostali znaleźli zatrudnienie w zakładach produkcyjnych lub usługowych zlokalizowanych na terenie gminy oraz gmin ościennych.
Przeprowadzona diagnoza wskazuje niezadowalający poziom wyposażenia placówki i związany z tym nierówny start edukacyjny dzieci. Podejmowane działania powinny mieć za zadanie podniesienie jakości oferowanych przez przedszkole zajęć a w konsekwencji wzrost wiedzy u wychowanków. Istnieje realna potrzeba zaplanowania wsparcia stanowiącego uzupełnienie do działań przedszkola. Zaplanowane wsparcie zajęciowe powinno być realizowane we współpracy z rodzicami (opiekunami prawnymi) wychowanków OWP. W grupie dzieci uczęszczających do OWP nie stwierdzono dyskryminacji ze względu na płeć. Stwierdzić należy, że dzieci w zdecydowanej większości wychowują się w rodzinach o tradycyjnie pojmowanych poglądach na role społeczne płci i poglądy te przejmują jako własne.
Analizą w ramach przedmiotowej diagnozy objęto 75 dzieci, w tym 36 dziewczynek i 39 chłopców uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi.
Dzieci rządzą w Dzień Dziecka
- 10
1 czerwca władzę w mieście przejęły dzieci. A oznaką tego, że w Dniu Dziecka Nowa Słupia należała do najmłodszych mieszkańców było przekazanie przez Burmistrza Pana Andrzeja Gąsiora symbolicznych kluczy do miasta wraz ze słodkim upominkiem. W szkole na uczniów czekały przygotowane liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli znaleźć coś dla siebie. A także atrakcje: malowanie twarzy, plecione warkoczyki, popcorn. Następnie rozegrano mecze piłki nożnej pomiędzy klasami. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa. Kolejną atrakcją był pokaz taneczny w wykonaniiu Akademii Tańca "Magic". Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów. Przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Film nakręcono na sprzęcie zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA
„Dzieci są skrzydłami człowieka"
Kochane, Drogie Dzieci – te mniejsze i te trochę większe!
Z okazji Waszego Święta życzymy Wam,aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały i w przygody opiewały. By nie było porannej pobudki,a wiatr rozwiewał wszystkie smutki. Abyście nigdy nie zapomniały, jak ważne są pragnienia. Zawsze wierzcie w siebie i niech Was to prowadzi do niesamowitych miejsc. Życzymy życia w pokoju, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i pragnień. Radosnego Dnia Dziecka!
Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły
NA HALI SPORTOWEJ POWSTANIE MURAL
ZAPROSZENIE
WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO THE BIG CHALLENGE
W maju zostały ogłoszone oficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego ”The Big Challenge”. Test konkursowy odbywał się w trybie online, a moduł testowy składał się z 45 pytań, które sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Uczestnicy z 7 europejskich krajów mogli wybrać jeden z pięciu proponowanych poziomów trudności. W konkursie wzięło udział łącznie prawie 440 000 uczniów, w tym w Polsce ponad 23 000.
W naszej szkole do kursowych zmagań przystąpiło 23 uczniów z klas 3-8, Testy rozwiązywali na 4 poziomach, zgodnie ze swoim wiekiem i stopniem zaawansowania.
Na poziomie 1 (klasa 4 i 5 oraz 3) – najlepszy w naszej szkole okazał się Maciej Trepka z klasy 4, który jednocześnie uplasował się na 3 miejscu w województwie świętokrzyskim oraz na 87 w kraju. Drugie miejsce na tym poziomie zajął Patryk Piotrowski (klasa 5), który w województwie okazał się być na miejscu 13, a w kraju na 549. Trzecie miejsce wywalczył uczeń klasy 4 Kajetan Pawlik, który w województwie zajął 64 miejsce, a w kraju 1929.
Poziom 2 (klasa 6) reprezentowało tylko 4 uczniów. Najlepszy w szkole okazał się Ksawery Pawlik, który jednocześnie uplasował się na 5 miejscu w województwie i 175 w kraju. Drugie miejsce zajął Adam Gostomski, który ze swoim wynikiem był 38 w województwie i 1295 w kraju. Trzecie miejsce zajęła Maja Lesisz, która w województwie była na 49 pozycji, a w województwie na 1634.
Na poziomie 3 (klasa 7) stanęła do konkurencji tylko jedna uczennica - Marcelina Pietralska, która w województwie była 12, a w kraju 557.
Na poziomie 4 (klasa 8) pierwsze miejsce zajął Miłosz Górecki (kl.8a), który w województwie znalazł się na 5 miejscu, a w kraju na 191. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Bolewska z tej samej klasy, która w województwie uplasowała się na 6 pozycji, a w kraju na 288 miejscu. Trzecie miejsce w szkole zdobyła Martyna Mierzejewska (kl. 8a), z 36 miejscem w województwie i 1966 w kraju.
Na dużą pochwałę zasługują uczniowie klasy 3a, którzy zdecydowali się stanąć w szranki z kolegami i koleżanki z klasy 4 i 5 rozwiązując test na tym samym poziomie. Ich wyniki były całkiem dobre i na pewno w następnym roku szkolnym, kiedy przybędzie im wiedzy i umiejętności, zajmą czołowe miejsca w konkursie.
Wszyscy uczniowie wykazali się wysoką znajomością języka angielskiego uzyskując razem, z każdego poziomu trudności, wynik powyżej średniej województwa i kraju.
Każdy uczestnik konkursu dostanie pamiątkowy dyplom, plakat oraz drobne gadżety przydatne w nauce języka.
Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy uzyskanych wyników oraz zachęcamy do dalszej pracy nad rozwojem kompetencji językowych z języka angielskiego.
Szkolne Dni Języków Obcych
W dniach 24-28.04 odbyły się Szkolne Dni Języków Obcych. W ramach tego święta nauczycielki języka angielskiego przygotowały kilka konkursów.
Uczniowie klas pierwszych wykonywali słowniczek obrazkowy na wybrany temat. Na konkurs wpłynęło 5 prac. Wszystkie projekty spełniały kryteria poprawności, były bardzo staranne i pomysłowo wykonane. Jury nagrodziła wszystkie prace pierwszym miejscem. Autorami słowniczków byli uczniowie klasy 1a: Natalia Dudek, Zosia Zacharska, Gabryś Jakubik i Dorian Kozłowski oraz uczeń klasy 1b Aleksander Góźdź.
Uczniom klas 2 i 3 zorganizowano konkurs ortograficzny. Otrzymali oni tekst dyktand i samodzielnie uczyli się angielskiej pisowni. Po sprawdzeniu dyktand komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
klasa 2
I miejsce – Patryk Zakrzewski
II miejsce – Lena Dudzic
klasa 3
I miejsce ex aequo – Ada Olszewska (kl. 3a) oraz Karolina Iwańska (kl. 3b)
II miejsce – Ida Ogorzałek (kl. 3b)
Wyróznienia otrzymali: Zuzanna Lipiec (3a), Maja Głowacka (3a), Anastazja Kowalczyk (kl.2) oraz Laura Hińcza (kl.2).
Uczniowie klas 4-8 walczyli o tytuł Spelling Master 2023 czyli Mistrz Literowania w Języku Angielskim. Uczestników konkursu obowiązywała lista słów właściwa dla danej kategorii wiekowej. Zwycięzcy konkursu to uczniowie, którzy bezbłędnie przeliterowali wylosowane wyrazy, w ten sposób eliminując pozostałych współuczestników.
W kategorii klasa 4 Mistrzem Literowania został Kajetan Pawlik.
W kategorii klasy 5-6 tytuł Mistrz Literowania otrzymał Patryk Piotrowski z klasy 5.
W kategorii klasy 7-8 tytuł Mistrza Literowania wywalczyła Aleksandra Bolewska z klasy 8a.
Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział w Szkolnych Dniach języków Obcych, zwycięzcom gratulujemy.
Cieszymy się, że chętnie bierzecie udział w zmaganiach językowych i przez współzawodnictwo rozwijajcie swoje zainteresowanie językiem angielskim.
Nauczycielki języka angielskiego
Półfinały Województwa w Mini Piłce Siatkowej w Hali Sportowej w Nowej Słupi
W dniach 9 i 11 maja w Hali Sportowej w Nowej Słupi odbyły się dwa Turnieje Półfinału Województwa w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z roczników 2010 i młodsze. Bo bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy zajęli 4 miejsce natomiast dziewczynki 3 miejsce. Składy naszych drużyn:
Dziewczęta:
Krowińska Liliana, Lesisz Maja, Mierzejewska Patrycja, Góźdź Kinga, Tokarczyk Magdalena, Żebrowska Joanna, Szczykutowicz Wiktoria, Jasińska Agata, Góźdź Karolina.
Chłopcy:
Kuchniak Filip, Wieczorek Bartosz, Sala Olaf, Borek Bartosz, Pawlik Ksawery, Skuza Paweł, Hińcza Igor, Ziomek Kuba, Witkowski Bartłomiej, Złomek Kacper, Błędziński Jakub.
Turnieje zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Kielcach. Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.
15
KANGUR MATEMATYCZNY
W dniu 16 marca 2023r. 26 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Wszyscy uczniowie staneli na wysokości zadania i napisali test na poziomie dobrym. Dwóch uczniów uzyskało szczególne osiągnięcia.
Karolina Iwańska uczennica klasy III b otrzymała wyróżnienie w konkursie, natomiast, Maciej Trepka uczeń klasy IV uzyskał wynik bardzo dobry.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
Nauczyciele matematyki
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023
DRODZY ÓSMOKLASIŚCI !
Przed Wami ważny moment - egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole podstawowej. Życzymy Wam powodzenia, wiary we własne możliwości, lekkiego pióra, roztropności i skupienia, by moment ten, okazał się pomyślny i owocny. Niech uzyskane przez Was wyniki pozwolą kontynuować naukę w wymarzonych szkołach, rozwijać swoją wiedzę i pasje.
" Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą"- Wergiliusz
POWODZENIA!
Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska.
Egzamin ósmoklasisty w 2023 r.
Już we wtorek, 23 maja egzamin ósmoklasisty. Uczniowie będą rozwiązywać zadania kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Do egzaminu ósmoklasisty przystąpią również uczniowie z Ukrainy.
Egzamin będzie przeprowadzany od 23 do 25 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem.
- 23 maja, wtorek – język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut,
- 24 maja, środa – matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut,
- 25 maja, czwartek – język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o nie więcej niż:
- 60 minut – w przypadku języka polskiego,
- 50 minut – w przypadku matematyki,
- 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego
- Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca br.
- Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.
PODSUMOWANIE KIERMASZU WIELKANOCNEGO
W dniach 22.03-05.04 z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany Kiermasz, podczas którego można było zaopatrzyć się w piękne i kreatywne ozdoby, wiosenne stroiki, szydełkowe rękodzieła oraz świąteczne dekoracje wykonane przez nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów. Codziennie sprzedawane przepyszne domowe wypieki, babeczki, muffinki, naleśniki z naturalnym dżemem truskawkowym, tęczowe galaretki a także świeże i ciepłe gofry z dodatkami przyciągnęły rzesze szkolnych łasuchów. Finalnie zebraliśmy 3650 zł a cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi.
Serdecznie dziękujemy:
- Za przygotowanie przepysznych wypieków: Pani Dominice Gajewskiej, Pani Agnieszce Pawlik-Osuch, Panu Robertowi Domańskiemu, Pani Halinie Pawlik, Pani Dorocie Jagiełło, Pani Annie Kozerze, Pani Annie Wojda, Pani Ewelinie Dudzic, Pani Marii Ogłazie, Pani Paulinie Sali.
- Za szydełkowe rękodzieła: Pani Wioletcie Pankowskiej, Pani Magdalenie Kosiarskiej.
- Za naturalne woskowe świece: Pani Edycie Ziei.
- Za wielkanocne stroiki: Pani Agacie Sitek.
- Za gipsowe ozdoby wielkanocne: Pani Izabeli Gawlik.
- Za kwiatowe kompozycje: Pani Elizie Iwańskiej.
- Za przekazanie składników do produkcji gofrów: Pani Kindze Trepce.
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi za pomoc i okazane wsparcie podczas kiermaszu. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, pracowników Miasta i Gminy Nowa Słupia, rodziców, a także do dzieci, które swoją hojnością wsparły naszą inicjatywę.
Wycieczka do Warszawy
- 19
Czyste Góry Świętokrzyskie
21 kwietnia 2023 roku po raz pierwszy została przeprowadzona akcja sprzątania śmieci pod nazwą „Czyste Góry Świętokrzyskie”, zorganizowana przez samorządy z okolic Łysogór oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Góry Świętokrzyskie". Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna młodych mieszkańców regionu połączona z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury, których efektem będą „czyste” Góry Świętokrzyskie. Udział w powyższej akcji zadeklarowała również społeczność naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.
Reprezentanci naszej szkoły w Półfinałach Województwa w piłce siatkowej.
Dziewczęta w Starachowicach 8 maja a chłopcy w Skarżysku – Kamiennej 10 maja rywalizowali w turniejach półfinału województwa w piłce siatkowej roczników 2009-2008. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy zajęły IV miejsca w swoich grupach. Bardzo się cieszymy, że po tak długim czasie bez rozgrywek siatkarskich, nasi reprezentanci zaprezentowali się tak dobrze, rywalizując na szczeblu województwa.
Składy naszych drużyn:
Dziewczęta: Płoskonka Oliwia, Kończak Nicola, Siwoń Nicola, Błędzińska Weronika, Ceglarska Maja, Głowacka Julia, Żebrowska Julia, Witkowska Katarzyna, Zając Amelia.
Chłopcy: Góźdź Kacper, Mordon Patryk, Mroczkowski Krystian, Gąsior Jakub, Kozera Jakub, Szczykutowicz Tomasz, Mazur Krzysztof, Dziekan Kajetan, Grzegorczyk Adam, Więcław Wiktor.
Trenerem drużyn była Pani Renata Jadwidzic. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1
Dni Bezpiecznego Internetu
Działania związane z bezpiecznym Internetem towarzyszą naszym uczniom przez cały rok szkolny. Są one realizowane w bieżącej pracy dydaktycznej oraz podczas różnorodnych akcji i programów do których przystępuje nasza szkoła.
Zasady właściwego zachowania w Internecie uczniowie poznawali m.in. podczas organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu. Ze względu na ilość zaplanowanych spotkań, tegoroczne obchody odbywały się również w marcu. Lekcje i warsztaty online były skierowane do wychowanków „Zerówki” oraz uczniów klas I-VIII. Młodsi uczniowie obejrzeli nadawany na żywo spektakl profilaktyczny „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Starsi uczniowie zaś uczestniczyli w warsztatach dostosowanych do ich grupy wiekowej m.in. „Ciało nie określa”, „Co czyha na naszą prywatność ?”, „Siła uważności”.
Program, który stanowi stały element działań programu wychowawczo- profilaktycznego, to „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”. W ramach tej akcji odbyły się spotkania z funkcjonariuszkami policji z Komendy Miejskiej w Kielcach asp. Alicją Bartłomiejczak oraz mł. asp. Małgorzatą Pędzik. Panie policjantki przedstawiły najczęściej występujące trudności młodych ludzi w wirtualnym świecie wraz z propozycją ich rozwiązania. Zwróciły również uwagę na odpowiedzialność prawną młodych ludzi. Uczniowie Krystian Mroczkowiski i Ksawery Pawlik przygotowali prezentację na konkurs, w ramach powyższego programu, „Czy wiecie, co się dzieje w wirtualnym świecie?”. Program w szkole koordynuje pedagog Agnieszka Pawlik-Osuch.
16
Wizyta strażaków w naszej szkole
- 14
Archiwum Aktualności