Biała Szkoła 2018 - Białka Tatrzańska
NOC BIOLOGÓW 2018
,, Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
[ Maria Skłodowska – Curie]
NOC BIOLOGÓW 2018
12 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ciekawym przedsięwzięciu naukowym – ,,Nocy Biologów” w Instytucie Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przyjaciele i pasjonaci biologii zostali przywitani przez panią dziekan Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego UJK, dr hab. inż. Barbarę Gawdzik oraz panią dyrektor Instytutu Biologii, dr hab. Grażynę Świderską – Kołacz. Następnie wszyscy goście – w tym nasi uczniowie – udali się do licznych sal wykładowych, laboratoriów i pracowni badawczych, gdzie pod opieką naukowców mogli wykonać doświadczenia, eksperymenty, przeprowadzić obserwacje mikroskopowe, zadać pytania lub wziąć udział w dyskusji. Zakres tematyczny wykładów, pokazów i wystaw był bardzo szeroki. Zainteresowani mogli poznać m.in. wampiry roślinne, czyli rośliny pasożytnicze światowej flory, mikroświat mrówek, jadowite owady, życie wilka, gniazda pszczół, piękny i barwny świat cyjanobakterii i mikroglonów. Prawdziwym wyzwaniem stało się dla uczniów naszej szkoły dostanie się na sekcję serca ssaka, gdyż warsztaty te cieszyły się wśród młodzieży ogromnym powodzeniem i należało wykazać się anielską cierpliwością stojąc w długiej kolejce przed pracownią sekcyjną. Równie pasjonujące okazały się wykłady profesorów Uniwersytetu Łódzkiego. Naukowcy próbowali odpowiedzieć na ważne pytanie, czy antybiotyki nadal nas chronią. Na innych wykładach można było się dowiedzieć, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, co kryje tajemniczy świat komórek macierzystych i czym są nanozwiązki. Po kilku godzinach wędrowania po licznych salach i laboratoriach, można było odpocząć podziwiając jednocześnie gwiazdy w uniwersyteckim planetarium lub wzmocnić siły degustując kozie wyroby. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedno jest pewne: tej nocy - w towarzystwie naukowców zafascynowanych fenomenem Życia - nikt się nie nudził. Pełni wrażeń uczniowie wraz ze swoimi opiekunami wrócili nocą do Nowej Słupi.
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
27 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, zorganizowany już po raz dziewiąty. Motywem przewodnim był cytat Ludwiga Wittgensteina „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, który przypomina nam, że warto uczyć się języków obcych i poszerzać swoje horyzonty. Podczas imprezy rozstrzygnięto oraz przeprowadzono różnorodne konkursy językowe.
Dyrektor Rafał Karcz rozpoczął od podsumowania VII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Laureaci z naszej szkoły oraz z Zespołu Szkół w Rudkach odebrali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Nowa Słupia, który objął konkurs patronatem. Wręczając nagrody Wójt Andrzej Gąsior gratulował wszystkim uczniom wspaniałych wyników.
Następnie rozstrzygnięto szkolne konkursy językowe. W Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zwyciężyła Kinga Paździor (2a), II miejsce przyznano Mikołajowi Kamińskiemu (2b), a III miejsce zajęły Julia Cebula (3a) oraz Paulina Masternak (3b).
Nauczyciele języków obcych ogłosili również wyniki konkursu na plakat zachęcający do odwiedzenia jednego z krajów angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego obszaru językowego, na który wpłynęło kilkanaście ciekawych prac. Najbardziej pomysłowe plakaty po angielsku wykonali: Marta Kwiatek (2a), Marta Żelazowska (2a), Oliwia Lauko (7), Adam Ponikowski i Adam Wojtasik (2a), Aleksandra Mocarska (2a). Kraje niemieckojęzyczne najciekawiej przedstawiły: Kamila Pyszczyńska (3b), Julia Gębura i Julia Cebula (3a), Katarzyna Mazur i Paulina Masternak (3b). Za najlepszą pracę prezentującą Rosję uznano plakat Adama Ponikowskiego (2a).
Młodsi uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas 2-6. W kategorii klas 2-3 zwyciężyli Helena Ponikowska (2) oraz Filip Bąk (3a), II miejsce zajął Jan Dutkiewicz (3a), a III miejsce - Błażej Pytel (3a). Wśród uczniów klas 4-6, I miejsce przyznano Krzysztofowi Witkowskiemu (6a), II miejsce zdobył Jan Dziekan (4b), a III miejsce zajęła Maria Krakowiak (5).
Potem nadszedł czas na cieszący się popularnością konkurs „Mistrz Poprawnej Wymowy”, w którym 17 uczniów przeczytało wiersze po angielsku i rosyjsku. Niektórzy wystąpili nawet dwa razy – recytując w obu językach. W kategorii „język angielski” I miejsce zajęła Izabela Orłowska (3a), II miejsce przypadło Adamowi Ponikowskiemu (2a), a III miejsce – Julii Cebuli (3a). W kategorii „język rosyjski” I miejsce zajął Adam Ponikowski (2a), II miejsce – Antoni Żebrowski (IIa), a III miejsce – Julia Ciszewska (IIb). Wszyscy nagrodzeni zaprezentowali nie tylko świetną wymowę, ale także prawidłową intonację i interpretację wiersza.
Następnie do współzawodnictwa przystąpiły trzyosobowe drużyny z klas 7, 2a, 2b, 3a, 3b. Dopingowani przez kolegów rozwiązywali różnorodne zadania związane z językami oraz geografią. Największą wiedzą wykazała się drużyna z klasy 2a w składzie: Dominika Lange, Kinga Paździor i Marta Żelazowska.
Najdłużej oczekiwanym punktem programu była Gala Piosenki Karaoke. Młodzi wykonawcy zaśpiewali znane przeboje w językach angielskim i niemieckim. W jury zasiedli: Dyrektor Rafał Karcz jako przewodniczący, nauczyciele – Ewa Pikus, Roksana Ponikowska, Jacek Góra, Bartosz Zuba i Marek Sieniek oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Janus. Jury oceniało wymowę tekstu, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Widzowie mogli także ocenić wykonawców. Do konkursu przystąpiło troje solistów i dwa duety. Galę rozpoczął występ ubiegłorocznej zwyciężczyni – Kingi Paździor, która zaśpiewała piosenkę „Riptide” Taylor Swift (Vance Joy), oczywiście poza konkursem. Wszyscy uczestnicy zapewnili widzom wspaniałą rozrywkę.
Jury po długich naradach wybrało zwycięzców:
I miejsce zajął Kacper Gryszka z kl. 2b za wyjątkowe wykonanie utworu „Du hast” niemieckiego zespołu metalowego Rammstein.
II miejsce przyznano ex aequo: Marcie Żelazowskiej z klasy 2a za piosenkę „I’m still standing” Eltona Johna oraz duetowi Roksana Kosiarska & Aleksandra Wojciechowska z klasy 2b za utwór Shawna Mendesa „There’s nothing holding me back”.
III miejsce zajął Antoni Bolewski z klasy 7 za ponadczasowy utwór Beatlesów „Yesterday”.
Publiczność bawiła się świetnie, brawami i okrzykami wspierała na duchu wykonawców. Przyznano także Nagrodę Specjalną, którą zdobył duet Julia Gębura (3a) & Grzegorz Łuszczyna (3b). Brawurowo wykonali utwór „Barbie Girl”, zdobywając serca publiczności i jury nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale także pomysłową choreografią!
Nie można pominąć sympatycznej dwójki prowadzących – Kingi Paździor i Kacpra Kupisza. To również dzięki nim cała impreza była bardzo udana.
SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ W KONKURSACH!
Roksana Ponikowska
GALERIA
PROJEKT SZANSA NA SUKCES
„Wyobraź sobie najbardziej wyraziście, jak potrafisz,
spełnienie swoich pragnień i uznaj, że już się urzeczywistniły.
Jeśli nie zabraknie ci wytrwałości i koncentracji,
sukces nie każe na siebie długo czekać.”
Joseph Murphy
Sukces... Magiczny stan, za którym każdy teraz goni. Współcześnie często rozumiany jako sukces finansowy. I nic w tym złego - pieniądze wszak mogą być środkiem do realizacji wielu życiowych planów i zamierzeń. Prawdziwym jednak i niezbywalnym kapitałem jest to, co drzemie w nas. Nasza wiedza, umiejętności, talenty. Ich rozwijanie jest prostą drogą do odniesienia sukcesu. W podstawowe narzędzia do osiągnięciu sukcesu wyposażają nas rodzice, kolejne otrzymujemy w szkole i w szkole się doskonalimy i rozwijamy. Często jednak bywa tak,że dzieci z terenów wiejskich maja mniejszy dostęp do zajęć dodatkowych, które są doskonałą ścieżką rozwoju umiejętności i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin. Na szczęście nie dotyczy to naszej szkoły.
Od grudnia 2017 roku realizowany jest bowiem projekt NASZA SZANSA NA SUKCES. Zyskał on akceptację Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na proponowaną kwotę dofinansowania w wysokości 351 291, 31 PLN.
Główne cele projektu to:
-
budowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy
-
tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu
-
wyposażenie pracowni szkolnych w narzędzia do nauczania przyrody i matematyki
-
indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego.
W ramach projektu odbywają się następujące zajęcia:
-
korekcyjno – kompensacyjne
-
logopedyczne
-
rewalidacyjne
-
wyrównawcze z matematyki
-
matematyczno-przyrodnicze metodą eksperymentu
-
wyrównawcze z języka angielskiego
-
rozwijające z języka angielskiego
-
rozwijające z języka niemieckiego
-
rozwijające z języka rosyjskiego
-
programowanie
Projekt będzie trwał przez dwa lata, a obejmuje również doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i sprzęt specjalistyczny; wyjazdy edukacyjne, a także przygotowanie nauczycieli do procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Dwa miesiące trwania projektu pokazały,że zainteresowanie uczniów zajęciami jest duże, a nauczyciele są bardzo zaangażowani w prowadzenie swoich zajęć, także nowoczesnymi metodami.
-
Zespół TRELE MORELE Rock Band z nowym utworem
Jest karnawał - jest zabawa
Jest karnawał - jest zabawa.
W naszej szkole 8 lutego 2018 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów. Współorganizatorem szkolnego karnawału była Rada Rodziców. W imprezie tanecznej uczestniczyły dzieci szkolne według swego wieku. I tak młodsze bawiły się do godzin popołudniowych a starsze do wieczora. Wodzirej dobierał odpowiednią muzykę , zabawy , pląsy , konkursy dla „ balowiczów”. Zabawom końca nie było, a to w głównej mierze zasługa didżeja, który zadbał o urozmaicenie i atrakcyjność wieczoru karnawałowego. Imprezę dopełniał również odpowiedni klimat i nastrój wywołany udekorowaną wcześniej salą. Roiło się od serpentyn, kolorowych wstęg, różnobarwnych baloników i kolorowych świateł. To był wyjątkowy karnawał, ponieważ było - barwnie, muzycznie, tanecznie, konkursowo, nagrodowo i czarująco. Taki karnawałowy bal zostanie długo w pamięci.
Do „siego” karnawału.
GALERIA
Bezpieczne ferie
Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych naszą szkołę odwiedziła funkcjonariuszka policji z Komisariatu Policji w Bodzentynie, nasza dzielnicowa pani Agnieszka Łucka- Garbacz.
Spotkania odbyły się z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami szkoły podstawowej. Dotyczyły one bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Pani policjantka zwracała szczególną uwagę na właściwe poruszanie się po drogach, wybór właściwych miejsc do zabaw oraz przypomniała uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi informuje, że trwają zapisy:
1. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej do 09.03.2018r.
2. Do oddziału przedszkolnego:
- deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019
od 22.02.2018r. do 28.02.2018r.
- składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola od 01.03.2018r. do 30.03.2018r.
Karty zgłoszeniowe i wnioski należy pobierać w sekretariacie szkoły
codziennie w godz. 7.30 - 14.30
REALIZACJA PROJEKTU FERIE Z EKONOMIĄ
W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi realizowany jest projekt „Ferie z Ekonomią”, w którym biorą udział uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum. Grupa uczniów biorących udział w projekcie liczy 18 osób. Zajęcia prowadzą nauczyciel Wiedzy o społeczeństwie Agnieszka Wudarska oraz Anna Piwowarczyk, studentka Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Ekonomia. Zajęcia warsztatowe w naszej szkole realizowane są od 12 do 16 lutego 2018 roku. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, którego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Celem projektu „Ferie z Ekonomią" jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zdobywają wiedzę ekonomiczną i są zachęcani do jej pogłębiania, zyskując tym samym pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodzieży z terenów wiejskich, która po zakończeniu szkoły podstawowej rozpoczyna naukę - niezależnie od typu szkoły - w miejscowościach znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania i w obcym sobie środowisku.
W ramach realizacji pierwszej części projektu realizowane są zajęcia warsztatowe
z modułów:- Moja przedsiębiorczość
- Moje finanse
- Moja firma
Przewidziane są również wyjazdy do lokalnego przedsiębiorcy i banku.
W dniu 14 lutego 2018 roku, młodzież miała możliwość zapoznania się
z funkcjonowaniem lokalnego przedsiębiorstwa. Odwiedziła Zakład stolarski Jodła Marian Mocoń znajdujący się w miejscowości Serwis.W ramach realizacji drugiej części projektu uczniowie mają przygotować: Model biznesowy przedsięwzięcia w lokalnej społeczności, na którego opracowanie mają dwa miesiące.
Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej
W ramach projektu "Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w Szkole Podstawowej" realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi pozyskała pracownię edukacji ekologiczno-przyrodniczej wyposażoną w zestawy pomocy dydaktycznych do badań z zakresu zanieczyszczenia i ochrony powietrza, wód i gleb. Otrzymaliśmy również zestawy do badań terenowych i obserwacji leśnych i zjawisk pogodowych, gry i filmy dydaktyczne, również telewizor, sprzęt DVD oraz aparat fotograficzny. Od września 2017r odbywają się zajęcia koła ekologicznego dla klas IV-VI. Pomoce pracowni przyrodniczo-ekologicznej pomogą uczniom:
- rozwijąć zainteresowania otaczjącą ich przyrodą,
- kształtować umiejętność prowadzenia samodzielnych obserwacji i doświadczeń,
- przyswajać podstawowe zagadnienia z zakresu edukacji ekologiczno-przyrodniczej,
-zachęcać uczniów do zagłębiania wiedzy ekologicznej i praktycznego wch wykorzystania,
- wzmacniania wiary we własne siły,
-wyrabiać umiejętność uogólniania. abstrahowania, wnioskowania.
Umiejętności wyżej wymienione realizowane są (nie tylko) na lekcjach przyrody w klasach IV-VI oraz zajęciach pozalekcyjnych (koła ekologicznego dla klas IV oraz klas VI.
Galeria
Przygotowania do zabawy choinkowej 2018
Zanim rozpocznie się zabawa, rozpoczęła się praca. Dziękujemy za przygotowanie sali do zabawy choinkowej.
Święto Patrona Szkoły
IDŹMY WOLNOŚĆ ZDOBYĆ ZGONEM
IDŹMY ZGON NASZ OKRYĆ CHWAŁĄ
Ten cytat przyświecał tegorocznym obchodom święta patrona w naszej szkole. Pamięć powstańców 1863 roku uczciliśmy najpierw udziałem w Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych. Odbył się on w czwartek 1 lutego, a na jego podsumowaniu wystąpili uczniowie klasy siódmej z krótkim montażem słowno – muzycznym.
Następnego dnia kontynuowaliśmy obchody rocznicowe. Rano wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej, by po jej zakończeniu, uroczyście,w obecności pocztu sztandarowego, złożyć kwiaty i zapalić znicze na pomniku upamiętniającym bohaterstwo uczestników powstania styczniowego.
Po powrocie do szkoły mogliśmy podziwiać siódmoklasistów w rozszerzonej wersji zaprezentowanego w dniu poprzednim montażu. Tym razem w pełnej krasie wybrzmiały wiersze, pieśni oraz fragmenty prozy pozytywistycznej. Wysłuchaliśmy między innymi urywków Wiernej rzeki, Ech leśnych, Glorii victis, Rozdziobią nas kruki, wrony. Wszystkie teksty były prezentowane w scenerii spotkania przy ognisku i ten pomysł bardzo się widzom spodobał.
Wspomnianą scenografię przygotowały panie : Izabela Gawlik i Justyna Gąsior. Opiekę reżyserską i merytoryczną nad młodymi artystami sprawowali zaś: Iwona Wieczorek, Paulina Pawlik i Jacek Góra.
X Rajd Szlakiem Powstańców 1863 r.
Prawie 200 uczestników uczestniczyło w Rajdzie Szlakiem Powstańców 1863, którego finał odbył się w Nowej Słupi 1 lutego 20118 r.
W tegorocznej dziesiątej edycji rajdu wzięło udział sześć szkół z terenu gminy Nowa Słupia oraz z Kielc, a także członkowie kilku organizacji: Towarzystwa Przyjaciół Nowej Słupi, Uniwersytetu III Wieku „Ponad Czasem” oraz podopieczni Stowarzyszenia Szansa Dla Niewidomych. Jak co roku w rajdzie wzieli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi. Uczniowie klas podstawówkowych pod opieką pana Roberta Domańskiego wyruszyli na trasę autokarowo-pieszą: Nowa Słupia – Bodzentyn – Łysica (wejście piesze na Łysicę) – Nowa Słupia, zaś uczniowie klas gimnazjalnych pod wodza pana Adama Dwojewskiego wybrali trasę Trzcianka - Święty Krzyż - Nowa Słupia.
W odbywającym sie podczas podsumowania rajdu konkursie historycznym I miejsce zdobyła uczennica klasy V Julia Pióro, jej starsze koleżanki Karolina Tatarek i Klaudia Bernal wygrały konkurs plastyczny na logo rajdu.
Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole zostały zorganizowane uroczyste spotkania z przemiłymi gośćmi- babciami i dziadkami. Grupa Krasnale oraz klasa III a zaprezentowała swoim babciom i dziadkom wiersze, piosenki oraz dwa układy taneczne. Dzieci wręczyły przygotowane przez siebie prezenty, nastepnie babcie i dziadkowie zasiedli do wspólnego poczęstunku. Ucznowie klasy I przygotowali montaż słowno-muzyczny. Wszyscy zebrani goście wysłuchali go z ogromnym zainteresowaniem. Babcie i dziadkowie zostali obdarowani przepysznymi pierniczkami przygotowanymi przez p. Ewę Mazur oraz p. Jadwigę Gostomską. Dzieci wręczyły rownież przygotowane przez siebie laurki.
Cyrkowe sztuczki
W rytmie przyrody i muzyki
Inspirującym przeżyciem okazał się wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej- kl. VI w dniu 22.01.2018 r. do Kielc na prezentację o tematyce przyrodniczej. Młodzież naszej szkoły (24) obejrzała prezentację multimedialną na temat piękna ojczystej przyrody poprzedzoną mini wykładem prowadzącego. Omówione zostały zagadnienia z ekologii, ochrony środowiska, jak również gatunki flory i fauny charakterystyczne dla Polski. Wspomniano również o zagrożeniach istnień niektórych gatunków zwierząt czy roślin jako skutek rozwoju cywilizacji.
Wszyscy z uwagą wysłuchali i obejrzeli pracę ludzi – biologów, ekologów – dla których ważna jest przyroda ojczysta i jej wyjątkowość i piękno.
Zwieńczeniem zajęć był koncert zespołu „Carpe Diem” wokalistą Szymonem Wydrą.
Na żywo, w dużej sali koncertowej w blasku reflektorów wysłuchaliśmy muzycznych wirtuozerii na instrumentach i zachwycaliśmy się wokalem lidera zespołu. Usłyszeliśmy znane i lubiane przeboje zespołu oraz utwory z nowego albumu.
Po mocnych wrażeniach jakie przeżyliśmy tego wieczoru, wróciliśmy radośni, rozśpiewani z nową wiedzą do domów.
Opiekunami grupy uczniów byli nauczyciele: p. Grażyna Czechowska, p. Barbara Wójcik.
Obchody 155 rocznicy Powstania Styczniowego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach
W dniu 25 stycznia poczet sztandarowy oraz uczniowie naszej szkoły: Oliwia Jaworska, Wiktoria Pająk, Anna Tokarczyk i Antoni Bolewski, z nauczycielem Adamem Dwojewskim uczestniczyli w obchodach 155 rocznicy Powstania Styczniowego odbywających się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Podczas uroczystości historię powstania styczniowego przedstawił prof. dr hab. Wiesław Caban natomiast o uczniach kieleckiego gimnazjum, którzy walczyli w powstaniu styczniowym opowiedział prof. dr hab. Adam Massalski. Po historycznym wprowadzeniu w problematykę powstania styczniowego odbyła się promocja książki pt. „Jan Newlin Mazaraki – Wspomnienia”. Autorka książki Maria Mazaraki przybliżyła losy swojego dziadka powstańca, który miał 23 lata w czasie wybuchu powstania styczniowego. Spisane przez niego wspomnienia były przez wiele lat jedynie rodzinną pamiątką. Na zakończenie fragmenty wspomnień Mazarakiego czytał kielecki aktor Marcin Brykczyński.
GALERIA
Oj, zagrali!
Po raz dwudziesty szósty wybrzmiał finał WOŚP. I my, jak nakazuje wieloletnia tradycja, wzięliśmy w nim czynny udział. Akcja Jerzego Owsiaka jest tak niesamowita, a jednocześnie tak słynna, że nie ma chyba sensu się zbytnio nad nią rozpisywać. I dlatego proponujemy inne rozwiązanie – garść statystyki!
10 472,49 - tyle złotych polskich zebraliśmy w czasie 26. Finału!
30 – tylu wolontariuszy pracowało na ten piękny wynik
4 – tyle szkół weszło w skład naszego sztabu (Nowa Słupia, Jeziorko, Paprocice, Stara Słupia)
5 – w tylu miejscach można było nas spotkać (Nowa Słupia, Święty Krzyż, Chybice, Paprocice, Dębno)
1 – tylko jeden , a raczej aż jeden prawdziwy zespół rockowy zagrał podczas finału w naszej szkole. Oczywiście był to niesamowity i jedyny w swym rodzaju Trele Morele Rock Band. A przy okazji koncertu odbyła się również spontaniczna licytacja gadżetów od zespołu.
8 – tylu sponsorów zadbało o wiktuały dla wolontariuszy oraz zapewniło gadżety na licytacje.
A oto ci niesamowici ludzie, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie:
- Jarosław Binkowski – Piekarnia „Mister”
- Marzena i Tomasz Skrzyńscy – sklep Stokrotka
- Elżbieta i Hneryk Kowalscy – Heko
- Paweł Koziołek – Delikatesy Centrum
- Wiesław i Alicja Wójciccy z Rudek
- Joanna i Krzysztof Szalowie – sklep w Rudkach
- Dominika i Grzegorz Skalscy – Piekarnia „Skalski”
- Barbara i Marek Pożogowie – sklep Groszek (Rudki)
Nadeszła pora na statystyki typu „NAJ”.....
# Najwięcej pieniędzy zebrali:
DOMINIKA LANGE – 692,06
GRZEGORZ ŁUSZCZYNA - 600
KRZYSZTOF WITKOWSKI – 575,14
# Najmłodszym wolontariuszem był
BARTEK WIECZOREK
# Najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej radosnym pomocnikiem wolontariuszy była:
KAROLINA WRONA
# Najpyszniejsze ciasta upiekła
PANI EDYTA BROŻYNA
# Najbardziej zapracowanym szefem sztabu była
PANI IZABELA GAWLIK
#Najaktywniejszymi wolontariuszami były:
ZUCHY!!!!!
GARŚĆ CIEKAWOSTEK:
- Jeden z wolontariuszy zgubił identyfikator.... Na szczęście zguba szybko się znalazła
- W akcję zaangażowana była tak naprawdę cała społeczność szkolna, łącznie z rodzicami, za co dziękujemy
- Tego dnia było wyjątkowo zimno! Ale żaden mróz i wiatr nie są straszne, gdy trzeba pomagać!
- W siedzibie sztabu było tego dnia jak w domu, ciepło, miło i smacznie !
GARŚĆ PODZIĘKOWAŃ
Sponsorom już dziękowaliśmy na początku. Pora jednak na tych, bez których nie byłoby tego wspaniałego dnia.
Dyrekcja - Pani Storzysz i Pan Karcz – no co tu duzo mówić, bez Państwa nic by się nie udało
Dyrekcje pozostałych szkół – jak wyżej...
Opiekunowie – W. Kępińska, K. Banaczek, I. Wieczorek, P.Pawlik, P. Wierzbińska, A.Pawlik-Osuch,
A. Dwojewski, R. Witkowska, R. Jadwidzic, Ł. Kowalski, O. Zyzman-Ponikowska, E. Mądzik-Błosińska, M. Telka, A. Majzel – to oni marzli razem z wolontariuszami i dbali o ich bezpieczeństwoPanie kucharki i panie sprzątaczki – to dzięki nim czuliśmy się w sztabie komfortowo
W szczególny sposób dziękujemy osobom z Głównego Centrum Dowodzenia Wszechświatem, czyli szefowej i członkom SZTABU:
IZABELA GAWLIK
EDYTA BROŻYNA
MAŁGORZATA PROCHENKA – CIEŚLA
ROBERT DOMAŃSKI
Oto osoby, które nie żałowały czasu i zaangażowania , by 26. Finał WOŚP wypadł tak niesamowicie i bogato 😊
Obchody Święta Patrona w naszej szkole
Obchody Święta Patrona w naszej szkole
Szkolne obchody Święta Patrona odbywać się będą 2 lutego 2018r.
Uroczystość będzie przebiegać w następującym porządku:
-
Msza św. w Kościele Parafialnym w Nowej Słupi o godz. 10.00. Msza będzie mieć charakter patriotyczny z udziałem pocztów sztandarowych. Uroczystości towarzyszyć będzie złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odśpiewanie hymnu narodowego pod pomnikiem Powstańców z 1863r.
- Akademia szkolna poświęcona rocznicy Święta Patrona szkoły odbędzie się o godz. 11.30 w sali gimnastycznej. Program artystyczny z tej okazji przedstawią uczniowie klas VI b i VII pod opieką p. Pauliny Pawlik i p. Iwony Wieczorek.
Gorąco zapraszamy do uczestnictwa Rodziców i Przyjaciół Szkoły
Obchody poprzedzi rajd Szlakiem Powstańców, który odbędzie się 1 lutego 2018r.
ok godz.9.00 – wyjście na trasy Rajdu z Nowej Słupi i Trzcianki,
13.00 – uroczyste zakończenie imprezy, prezentacje i odczyty, program artystyczny, konkurs historyczny i plastyczny.
-
Orkiestra gorących serc zagrała znów... 26 finał WOŚP
Już od rana gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Sztab nr 1119 rozpoczął dziś pracę skoro świt. Centrum dowodzenia całą akcją mieści się oczywiściw w szkole. A takie miejsce w mroźny dzień jest idealne - gorąca herbata, kanapki i smakołyki oraz ciepłe uśmiechy opiekunów rozgrzewały zmarzniętych wolontariuszy.
Kwestujemy przed kościołem w Nowej Słupi, w Chybicach, Dębnie, Nagorzycach, Paprocicach oraz na Świętym Krzyżu. Nie straszny nam mróz i wiatr. Jesteśmy świadomu tego, jak ważny cel nam przyświeca. Dlatego od świtu gramy z WOŚP i zachęcamy wszystkich do wspierania tej akcji.
Gromada zuchowa "Świętokrzyskie Diablątka" zebrała do godziny 11:00 - 579,45 zł.
Wolontariusze sztabu nr 1119 w Nowej Słupi do godziny 15:00 zebrali 7403,58 zł. A przed nami jeszcze licytacja...
Galeria
Archiwum Aktualności