Mijają dokładnie cztery tygodnie odkąd objęliśmy Was grarantanną! Myślicie, że zwalniamy? Wręcz przeciwnie. Właśnie wrzuciliśmy drugi bieg. Dołączcie. Najważniejsza oczywiście jest nauka. Pomyśleliśmy jednak, że oprócz tego warto zorganizować uczniom czas tak, aby możliwie najmniej odczuli trwającą kwarantannę. Cel mieliśmy i mamy jeden: chcemy, aby zostali w domu. W zamian obiecujemy mądrą rozrywkę na każdy dzień. Ogłaszamy to oficjalnie: ruszyła druga odsłona Grarantanny! Na stronie www.grarantanna.pl czekają na Was kolejne aktywności. Jakie? Oto one: Minecraft, czyli zbuduj kolejny cud wirtualnego świata, #graniewczytanie, #graniewgronie, #edukatywni, Zestaw działań RPG, Multimedialne quizy, Webinar na temat sztucznej inteligencji, Re: cytujmy Czechowicza. Szczegółowe informacje znajdziecie na www.grarantanna.pl.
Trwa kwarantanna, trwa Grarantanna!
E-lekcje historii z Polskim Radiem - materiały dla nauczycieli
Polskie Radio na swoim portalu internetowym „E-Lekcje historii” przygotowało zestawienie materiałów dla nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki historii. To narzędzie, dzięki któremu w przyjazny sposób można zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata. Zachęcamy do korzystania z bogatych zasobów Polskiego Radia.
Aplikacja „Kwarantanna domowa” – to musisz wiedzieć
Nie dajmy się koronawirusowi! Aby się udało potrzebujemy Waszej pomocy. Jak możecie pomóc? Stosując się do zaleceń. W tym tych związanych z obowiązkową kwarantanną domową. Jesteś na obowiązkowej kwarantannie domowej? Pobierz i zainstaluj w swoim telefonie aplikację „Kwarantanna domowa”. Korzystanie z niej to Twój obowiązek.
#zostanwdomu i naucz się programować
Otwórz Klub Młodego Programisty w swoim domu! Tym razem zachęcamy do tego wspólnie z UPC Polska, które właśnie rusza z nową inicjatywą.Chodzi o bezpłatne zdalne warsztaty programowania dla dzieci w wieku 8-13 lat, czyli specjalną edycję programu UPC Future Makers. Cel? Zainspirować najmłodszych do korzystania z nowych technologii. A wszystko to przez naukę podstaw programowania.
Życzenia Ministra Edukacji Narodowej
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował życzenia do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców. Zdrowych, radosnych Świąt!
"Wesoły nam dzień dziś nastał, którego z nas każdy żądał. Tego dnia Chrystus zmartwychwstał Alleluja, Alleluja"
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, chociaż tak innych, życzymy wszystkim Błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowia, wszelkiego szczęścia, spokoju, smacznego jajka oraz wielu pozytywnych myśli. Niech nadchodzące dni przyniosą odrodzenie sił, pogodę ducha i nadzieję.
Dyrekcja szkoły
#Zostańwdomu i… nie zagub dziecka w sieci
Internet to okno na świat. Dzięki niemu, nawet z domowej kanapy, możemy uczestniczyć w wielu wydarzeniach, kontaktować się z bliskimi, uczyć się, pracować. Sieć to potężne narzędzie, ale trzeba korzystać z niej z rozwagą. Dotyczy to zwłaszcza naszych dzieci. Przeczytajcie, jak chronić swoje pociechy przed internetowymi zagrożeniami.
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.
Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Jak bezpiecznie zachowywać się na wycieczce, spacerując chodnikiem, czy bawiąc się na przerwie? Jakie zasady obowiązują w ruchu drogowym? Czy dziecko jest bezpieczne surfując w Internecie?- odpowiedzi na takie pytania były tematem lekcji dla naszych pierwszoklasistów w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka.
W ubiegłym semestrze, wychowawca klasy I- Pani Halina Janik wraz ze swoimi uczniami, wzięła udział w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa. Zakończyły się one rozwiązaniem przez każdego z uczestników Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Wszystkim poszedł on doskonale !!! Brawo uczniowie !!! – a to dlatego, ponieważ dzieci pierw nauczyły się zasad zachowań obowiązujących w relacjach z innymi ludźmi oraz jak zachować bezpieczeństwo w szkole, na przerwie, na spacerze czy w Internecie. Zajęcia były urozmaicone grami, zabawą i filmami edukacyjnymi promowanymi przez Akademię.
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany już od kilku lat do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 tysięcy dzieci i niemal 13 tysięcy nauczycieli z prawie 8 000 szkół podstawowych w całym kraju. Do akcji po raz kolejny, włączyła się nasza Szkoła Podstawowa W Nowej Słupi. Otrzymaliśmy od Akademii komplet materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez wydziały Komendy Głównej Policji. Do każdej lekcji dodaliśmy także filmy rysunkowe, które uatrakcyjniają i ożywiają scenariusze, przekazując jednocześnie najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem.
Jedno jest pewne- po tej serii lekcji JESTEŚMY BEZPIECZNIEJSI !
#BrawaDlaWas
Kochane Dzieci, Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. Proszę, dołączcie do akcji #BrawaDlaWas :-)7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią. Chcemy im za to podziękować. Stąd gorący apel największych polskich mediów: we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę.
Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
Laptopy do zdalnej nauki
3 kwietnia Organ Prowadzący przekazał do naszej szkoły 10 laptopów zakupionych w ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Laptopy będą wypożyczane przez dyrektora szkoły uczniom i nauczycielom na czas nauki zdalnej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021
Komisja rekrutacyjna, po weryfikacji wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkola podaje do publicznej wiadomości, iż wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 i poniżej publikuje listę kandydatów.
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji rodzice (opiekunowie prawni) kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola od 07.04.2020r. do 17.04.2020r. do godz.15.00 potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do przedszkola w formie oświadczenia.
Druk "Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola - rok szkolny 2020-2021" do pobrania poniżej. Po wypełnieniu prosimy o odesłanie na adres: spnowaslupia@poczta.fm lub wrzucić do skrzynki na listy, która znajduje się przy szkole.
Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi na rok szkolny 2020/2021:
- Alf Piotr Kacper
- Bracka Kornelia Kaja
- Bracki Aleksander Wiktor
- Bracki Cezary Rafał
- Brodawka Miłosz
- Ciszewski Mateusz
- Danielski Kacper
- Dąbrowska Antonina Krystyna
- Dudek Natalia
- Dudzic Lena
- Duś Tomasz Aleksander
- Fijas Filip
- Gajewska Iga
- Głazowski Antoni
- Góźdź Aleksander
- Góźdź Wiktoria
- Grzegorczyk Julia Pola
- Hińcza Laura
- Iwański Franciszek Krzysztof
- Jakubik Gabriel Bartosz
- Jęczmień Jagoda
- Kalwat Adam
- Kończak Amelia
- Kończak Mateusz
- Kot Aniela Marlena
- Kowalczyk Anastazja
- Kozera Aleksandra
- Lasek Liliana
- Lasota Patryk
- Lesisz Kaja
- Maciąg Aleksandra
- Niewczas Lena
- Nowocień Natalia
- Ogorzałek Ida Magdalena
- Ogorzałek Tymon Feliks
- Pankowski Franciszek
- Pawlik Hubert
- Piątek Paweł
- Pierzchała Filip
- Rafalska Lena
- Ramski Igor
- Ramski Wojciech
- Rusiecka Blanka
- Samson Stanisław
- Siciarski Marcel
- Szewczyk Hanna
- Szmalec Dominik Szymon
- Śliwiński Marcel
- Świetlik Oskar
- Taraszkiewicz Tymon
- Tokarski Adam
- Wojciechowski Michał
- Wójcicki Filip Jan
- Zacharska Zofia
- Zacharski Maciej
- Zakrzewski Patryk Mateusz
- Zieja Filip
- Zwoliński Bartosz
UWAGA! Zakwalifikowanie nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do przedszkola, dlatego też prosimy o dotrzymanie terminu złożenia „Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola - rok szkolny 2020-2021"
DOKUMENT DO POBRANIA:
Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_przedszkola.doc
Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_przedszkola.odt
Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_przedszkola.rtf
Kształcenie na odległość - wskazówki dla rodziców
Katechezy dla najmłodszych YouTube ,, Mocni w Duchu dzieciom"
Konkurs plastyczny
Konkurs jest adresowany dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Do dnia 08 kwietnia 2020 roku należy samemu wykonać ciekawą pisankę lub palmę wielkanocną z materiałów dostępnych dla was. Pracę należy sfotografować i zdjęcie wysłać na adres nauczyciela plastyki izabela.gawlik@spnowaslupia.edu.pl. Przewidziane są nagrody rzeczowe dla trzech najciekawszych prac. Wręczenie nagród w pierwszych dniach nauki w szkole.
Elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych – pobierz bezpłatnie ze stron wydawców
Na czas zawieszenia zajęć wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki udostępnili bezpłatnie elektroniczne wersje podręczników. Uczniowie i nauczyciele mogą podbierać ze stron internetowych wydawców nie tylko podręczniki, ale również inne materiały dydaktyczne. Zachęcamy do korzystania!
Archiwum Aktualności