W ramach Doradztwa Zawodowego podejmowane są w naszej szkole różnorodne działania wspierające uczniów w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. Jedną z inicjatyw jaką realizujemy, są wycieczki. Uczniowie klasy VII i VIIIa w ramach realizacji tematu: Poznajemy zawody w naszym najbliższym otoczeniu, uczestniczyli w wycieczce do GOK i Piekarni Mister w Rudkach. Dzięki niej mogli uzyskać informacje na temat pracowników tam zatrudnionych oraz stanowisk w poszczególnych zakładach. W piekarni zapoznali się ze sposobem wypieku chleba, bliżej poznali zawód piekarza. Uczniom bardzo podobała się wycieczka
Wycieczka do GOK i Piekarni Mister w Rudkach
- 20
Uwaga !!!Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” ON-LINE 12.05.2020r.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” zostanie przeprowadzony w dniu 12 maja 2020r. metodą on-line. Jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do klasy 8.
Konkurs odbędzie się w formie internetowej i został przygotowany w taki sposób, by jego uruchomienie i przeprowadzenie było bardzo proste dla wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności obsługi komputera. Potrzebne jest jedynie dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (np. laptop, tablet, telefon) o samodzielnie wybranej porze w dniu konkursu. Uczestnictwo nie wymaga również technicznej ingerencji ze strony Nauczyciela.
Choć konkurs odbędzie się w formie internetowej, jak zawsze wysiłek uczniów zostanie nagrodzony. Każdy uczestnik bez względu na otrzymany wynik otrzyma imienny dyplom uznania do samodzielnego wydrukowania, a najlepsi tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu i atrakcyjne nagrody. Przyznane zostaną także dyplomy za najlepszy wynik w szkole.
Jesteśmy przekonani, że będzie to cenne i atrakcyjne nowe doświadczenie.
Uczniowie, którzy zadeklarowali udział w konkursie proszeni są o decyzję udziału lub rezygnacji do dnia 6.05.2020r. Jest również możliwość zapisania się na konkurs. Informację proszę, aby uczniowie zgłaszali do nauczycieli uczących matematyki w danej klasie. Konkurs jest płatny, wszyscy którzy jeszcze nie dokonali wpłaty mogą to zrobić w sekretariacie szkoły w godz. 9:00-11:00.
Zachęcamy do udziału w konkursie, nowa forma będzie dodatkowo cennym i atrakcyjnym doświadczeniem.
Zgoda na konkurs znajduje się poniżej w załączniku, proszę ją wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły osobiście lub na pocztę szkoły spnowaslupia@poczta.fm w formie zdjęcia dokumentu.
Nauczyciele matematyki
Zgoda_na_udzial_w_Ogolnopolskim_Konkursie_Orzel_Matematyczny.pdf
WYMYŚL PROJEKT MASECZKI OCHRONNEJ – ZGROMADŹ NAJWIĘCEJ POLUBIEŃ I WYGRAJ NAGRODĘ DLA SIEBIE I DLA SWOJEJ SZKOŁY
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi zaprasza uczniów szkół podstawowych klas IV - VIII do udziału w konkursie „Bezpieczny egzamin dla ósmoklasisty”.
Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu będzie opracowanie projektu maseczki ochronnej.
Projekt, który uzyska najwięcej polubień zostanie nadrukowany na maseczce.
Celem konkursu jest kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie oraz rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży.
Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia oraz Rada Miejska w Nowej Słupi.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Miasta i Gminy Nowa Słupia.
NAMALUJ I WYGRAJ NAGRODĘ DLA SWOJEJ SZKOŁY
Serdecznie zapraszamy wychowanków przedszkola i klas „0” oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Nowa Słupia do udziału w konkursie „Bądź bezpieczny”
Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu będzie wykonanie pracy przedstawiającej zachowania mające na celu walkę z koronawirusem, adekwatne do wieku dziecka: np. noszenie maseczek, zajęcia w trakcie akcji # zostań w domu, zasady poprawnego przemieszczania się, kichania, mycia rąk itp. .
Celem konkursu jest kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie oraz rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży.
Organizatorem konkursu jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi..
Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia oraz Rada Miejska w Nowej Słupi.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!
Książka – nauczyciel życia, mądry doradca, poskramiacz nudy, wypełniacz czasu , dobry terapeuta, skuteczny pocieszyciel, słowem… najlepszy przyjaciel. Okazuje się, że książka również ma swoje święto! Przypada ono na 23 kwietnia. Więcej o pochodzeniu i historii tego święta w zakładce biblioteka. Zapraszamy!
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Harmonogram egzaminów ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
"Wirusa w koronie- kredką przegonię"- wyróżnienie dla Kajetana Pawlika w konkursie plastycznym
W kwietniu chętni uczniowie z klas I – III brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez redakcję Radia eM Kielce, a współorganizatorem był wojewoda świętokrzyski p. Zbigniew Koniusz. Temat konkursu ,,Wirusa w koronie− kredką przegonię”. Zadaniem uczniów było wykonanie rysunków przedstawiających zachowanie mające na celu walkę z koronawirusem np. mycie rąk, pozostanie w domu, noszenie maseczek, kreatywne spędzanie czasu w trakcie kwarantanny. Celem zaś rozwijanie aktywności twórczej i wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie postawy obywatelskiej poprzez stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych związanych z pandemią. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Do redakcji radia napłynęło wiele ciekawych prac z całego województwa świętokrzyskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się praca naszego pierwszoklasisty − Kajetana Pawlika. Cieszymy się bardzo i gratulujemy Kajtusiowi.
Na konkurs ten swoje prace zgłosiły też: Kaja Kończak i Maja Bzymek. A oto rysunki uczestników:
Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu – zapraszamy do udziału on-line!
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wspólnie z Ministerstwem Klimatu zapraszamy na wirtualne spotkanie „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach tematycznych z ekspertami i wideoczacie. Tegoroczne wydarzenie skierowane jest w szczególności do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy do udziału!
Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rekomendacje MEN
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych zajęcia adresowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym tych objętych kształceniem specjalnym i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, organizuje się również za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Przedstawiamy kilka rekomendacji dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.
Lista dzieci przyjętych do Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi na rok szkolny 2020/2021:
- Bracki Cezary Rafał
- Dąbrowska Antonina Krystyna
- Góźdź Aleksander
- Góźdź Wiktoria
- Jakubik Gabriel Bartosz
- Kalwat Adam
- Lasek Liliana
- Lasota Patryk
- Niewczas Lena
- Nowocień Natalia
- Pankowski Franciszek
- Ramski Igor
- Siciarski Marcel
- Szewczyk Hanna
- Tokarski Adam
- Ulińska Kinga
- Wójcicki Filip Jan
- Zacharski Maciej
- Zwoliński Bartosz
Lista dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi w roku szkolnym 2020/2021:
- Alf Piotr Kacper
- Bracka Kornelia Kaja
- Brodawka Miłosz
- Ciszewski Mateusz
- Dudek Natalia
- Dudzic Lena
- Duś Tomasz Aleksander
- Fijas Filip
- Gajewska Iga
- Głazowski Antoni
- Grzegorczyk Julia Pola
- Hińcza Laura
- Iwański Franciszek Krzysztof
- Jęczmień Jagoda
- Kończak Amelia
- Kończak Mateusz
- Kot Aniela Marlena
- Kowalczyk Anastazja
- Kozera Aleksandra
- Lesisz Kaja
- Maciąg Aleksandra
- Ogorzałek Ida Magdalena
- Ogorzałek Tymon Feliks
- Pawlik Hubert
- Piątek Paweł
- Pierzchała Filip
- Rafalska Lena
- Ramski Wojciech
- Rusiecka Blanka
- Samson Stanisław
- Szmalec Dominik Szymon
- Śliwiński Marcel
- Świetlik Oskar
- Taraszkiewicz Tymon
- Wojciechowski Michał
- Zacharska Zofia
- Zakrzewski Patryk Mateusz
- Zieja Filip
- Żebrowski Jan
Spotkanie z historią w bibliotece
W tym roku obchodzimy 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Na przełomie kwietnia i maja 1940 roku decyzją najwyższych władz ZSRR, rozstrzelano ponad 21 tysięcy Polaków. Zamordowani zostali oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, lekarze, nauczyciele i wielu innych przedstawicieli naszego narodu. W całym kraju znajduje się wiele pomników i tablic poświęconych ofiarom radzieckiej zbrodni.
Więcej informacji o katyńskim ludobójstwie w zakładce Biblioteka. Zapraszamy również do lektury kilku przejmujących wierszy poświęconych wydarzeniom z 1940 roku.
GROSZ DO GROSZA I BĘDZIE KOKOSZA
Nie od dziś wiadomo, że każdy grosz się liczy, a nawet najmniejsze kwoty dodane do siebie mogą stworzyć fortunę.
Wiedzą też o tym przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły, którzy co roku włączają się w akcję Góra Grosza.
Nie inaczej było i w tym roku.
Łącznie zebraliśmy 272,27 PLN!
Uczennica naszej szkoły finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Z dumą i przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8b Anna Tokarczyk została finalistką VII Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs składał się z trzech etapów. Dwa pierwsze składały się z części pisemnej. Osiągnięcie wysokiego wyniku w dwóch pierwszych etapach pozwoliło Ani na udział w finale konkursu, który odbył się w Kielcach. Po rozwiązaniu testu pisemnego Ania przystąpiła do egzaminu ustnego, w którym dokonała autoprezentacji, opisywała obrazek, dyskutowała z członkami na temat zadanej lektury i to wszystko oczywiście w języku angielskim! Uczennica uzyskała bardzo wysoki wynik 81%.
Ania prezentuje bardzo wysoki poziom znajomości języka angielskiego. W tym roku szkolnym zdeklasowała wszystkich ósmoklasistów w naszej gminie zajmując I miejsce w IX Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Bardzo sprawnie komunikuje się w tym języku z rówieśnikami z innych krajów. Chętnie bierze udział w projektach międzynarodowych realizowanych przez szkołę. Jej marzeniem są studia w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej połączone ze zwiedzaniem tego pięknego kraju. Jedno jest pewne - pierwszy krok w tym kierunku został przez Anię wykonany!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Olga Zyzman-Ponikowska
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2020. Dołącz wirtualnie!
Już po raz ósmy Muzeum Historii Żydów Polskich zachęca do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Po raz kolejny pragnie upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku. Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie. W tym roku, wyjątkowo, na ulicach Warszawy nie będzie wolontariuszy rozdających żonkile – symbol pamięci o Powstaniu. Możemy jednak wyhodować kwiat w domowym zaciszu. To proste i wcale nie wymaga ogrodniczego zacięcia. Wystarczy ze strony POBRAĆ SZABLON, wydrukować go i złożyć (pomoże nam w tym WIDEOINSTRUKCJA). Zdjęcie z gotowym żonkilem opatrujemy hasztagami: #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile.Jeśli publikujecie post na Facebooku, koniecznie oznaczcie także główny profil muzealny @polinmuseum.
Zostajemy w domu i... czytamy
Zamknięte szkoły, biblioteki, czytelnie... Czy to wystarczający powód, by przestać czytać? Nic bardziej mylnego! Macie trudności z dostępem do książek? Nie ma problemu. Zaraz się tym zajmiemy. Więcej informacji w zakładce biblioteka. Zajrzyjcie, zapraszamy!
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NOWEJ SŁUPI NA ROK SZKOLNY 2020/2021:
- BĘBEN FILIP
- BUDZIŃSKA JULIA
- CIEŚLIK GABRIEL
- CZECHOWSKA WIKTORIA
- GAJEWSKI IGOR
- GŁOWACKA MAJA
- GRZEGORCZYK ANNA
- GRZEGORCZYK OLIWIA
- GRZEGORCZYK WOJCIECH
- IWAŃSKA KAROLINA
- JACHOWICZ MARCEL
- KOŃCZAK IGA
- LIPIEC ZUZANNA
- MIŚTA JULIA
- OLSZEWSKA ADA
- PANKOWSKA ZUZANNA
- PYTEL FILIP
- SADOWSKI JAKUB
- SASAK FILIP
- SIEJKA NADIA
- SITEK ZOFIA
- SKUZA ALEKSANDRA
- SZEWCZYK PATRYCJA
- SZMALEC WERONIKA
- TUREK FRANCISZEK
- WOJDA HANNA
- WIĄCEK KACPER
- WRÓBLEWSKA MAJA
Wielkanocny konkurs
Przed Świętami Wielkanocnymi wychowawcy świetlicy ogłosili konkurs na najciekawszą pisankę, palmę wielkanocną lub kartkę okolicznościową. Pocztą elektroniczną docierały zdjęcia własnoręcznie zrobionych prac. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Najwięcej prac wpłynęło z klas IV- VI. Jedna praca z klasy III i jedna z klasy VII. W związku z zaistniałą sytuacją, komisja wybierze najciekawsze prace w pierwszych dniach powrotu do szkoły . Najciekawsze zostaną nagrodzone.
A oto niektóre z nich:
10
Archiwum Aktualności