W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Przyłączyli się do niej uczniowie i nauczyciele. Z bazy danych została wybrana jedna rodzina, która otrzymała swoją paczkę 6-go grudnia. Wolontariusz, obecny przy jej przekazywaniu, tak opisuje przebieg całego zdarzenia:
„Rodzina ze wzruszeniem dziękowała darczyńcy. Była zaskoczona ilością paczek, ale również niezwykle wdzięczna za otrzymaną pomoc. Uśmiech nie schodził z twarzy domowników, gdy z ciekawością otwierali kolejne kartony. Cała paczka bardzo podobała się domownikom. Pani Teresa cały czas powtarzała "Tyle rzeczy dla nas!" Chłopcy nie mogli się oderwać od nowych zabawek: Filip z radością krzyczał "Patrz babcia, komiks ze Spider-Manem!", Adrian od razu zaczął jeździć na swoim nowym koniku na biegunach. Cały czas ciągnął go za uszy, a dźwięk jaki wydawała zabawka ze śmiechem powtarzał najmłodszy z braci, 10-miesięczny Michaś. Tomek ciągle trzymał w rękach swojego nowego misia. Pani Ola nie kryła radości, gdy rozpakowywała paczki z ubraniami i żywnością. Jednak kiedy wolontariusze wnieśli gumolit, nawet pan Marek uśmiechnął się z wdzięcznością. Widać było że są wzruszeni i bardzo wdzięczni za otrzymaną pomoc. Rodzina pragnie z całego serca podziękować za otrzymaną paczkę oraz życzyć spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.”
Ponadto, nasza szkoła udzieliła również wsparcia pięciu innym rodzinom.