Trwamy w radości, że Niepojęty, Wszechpotężny Pan nieba i ziemi, stał się jednym z nas. Stał się człowiekiem. Przyszedł do swoich bardzo cicho, w ubogiej stajni. Taką stajenką jest każde ludzkie serce, w którym rodzi się Bóg.
W niedzielę 4 stycznia br., o godz. 17.00, w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi odbył się Noworoczny Wieczór Poezji Bożonarodzeniowej pt. „ZNÓW SIĘ RODZI…”, połączony z koncertem kolęd i pastorałek. Program przygotowała schola parafialna, w skład której wchodzą dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Nowej Słupi (gimnazjum i szkoła podstawowa), pod kierunkiem ks. Stanisława Bożętki i p. Jacka Góry.
Na koncert przybyli zaproszeni goście, m.in. zastępca wójta Gminy Nowa Słupia p. Włodzimierz Zaręba, radni, dyrektor Zespołu Szkół Nowej Słupi p. Małgorzata Jakubczyk, nauczyciele, wielu kapłanów, rodzice „artystów” i wielu wiernych. Obecni wysłuchali 15 utworów w różnych aranżacjach.
Na koniec ks. prob. Krzysztof Bartochowski podziękował dzieciom i młodzieży za włożony trud w przygotowanie wieczoru, wyraził wdzięczność wszystkim zebranym, po czym udzielił kapłańskiego błogosławieństwa.
„Bóg się rodzi…”.
ks. Stanisław Bożętka