Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez naszą szkołę. Udało się zebrać - 1082 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Placówka otrzymała bon w wysokości 162 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe lub materiały papiernicze.
PODSUMOWANIE AKCJI "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"
Dzień Krajobrazu 2021
ePUAP
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi informuje, że została uruchomiona Elektroniczna Skrzynka Podawcza na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.
Umożliwia ona przyjmowanie i obsługę dokumentów elektronicznych podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.
W celu dostarczenia do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi pisma należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem https://epuap.gov.pl/wps/portal
Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi.
https://obywatel.gov.pl/wyslij-pismo-ogolne/
Adres elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi na platformie ePUAP:
SP_NowaSlupia
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - INTERAKTYWNY KONCERT
W okresie Święta Niepodległości uczniowie klas IIb i III wzięli udział w koncercie online "Dzień Niepodległości" . W programie znalazły się najbardziej znane pieśni patriotyczne połączone z nauką fragmentów utworów. Przybliżono również postać marszałka Józefa Piłsudskiego, przypomniano symbole narodowe, kształtowano miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Poprzez koncert uczniowie mogli oddać hołd walczącym za wolność naszej Ojczyzny.
Ogłoszenie
Informujemy, iż kolejny termin Punktu Diagnostyczno-Konsultacyjnego w naszej szkole, został ustalony na dzień 29 listopada. Pani psycholog będzie dyżurować w godzinach 9.00-11.00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym celem ustalenia dokładnej godziny spotkania.
Uroczyste ślubowanie klasy I
- 16
Dnia 9 listopada 2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość miała kameralny charakter ze względu na obostrzenia związane z COVID-19. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, złożyły ślubowanie na sztandar szkolny. Pani Dyrektor dokonała pasowania a wychowawczyni Agnieszka Zuba wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
„Szkoła do hymnu” 2021
- 11
Dziś o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dopełnieniem obchodów był uroczysty apel online przygotowany przez uczniów klas VIIa i VIII pod kierunkiem pań Grażyny Czechowskiej i Justyny Cieślik oraz pana Jacka Góry.
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy i stała się wolnym i niezależnym krajem.
To wyjątkowa data i dlatego w tym dniu obchodzimy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Przez szacunek dla przeszłości, by oddać hołd poległym za wolność, każdy Polak powinien uczcić to święto. Powieszenie przed domem flagi biało - czerwonej, dumne odśpiewanie hymnu polskiego podczas różnych uroczystości czy zapalenie zniczy i modlitwa w miejscach Pamięci Narodowej mogą być przejawem naszego patriotyzmu i pamięci o naszych przodkach.
O walce o wolność, o historii naszej Ojczyzny, o niepodległości powstało mnóstwo przepięknych wierszy i pieśni. Zaduma nad treścią zawartą w tych utworach może być też sposobem na uczczenie Święta Niepodległości.
"Polska" A. Słonimski
I cóż powiedzą tomy słowników,
lekcje historii i geografii,
gdy tylko o niej mówić potrafi
krzak bzu kwitnący, i śpiew słowików..
Choć jej granice znajdziesz na mapach,
ale o treści, co je wypełnia,
powie ci tylko księżyca pełnia,
i mgła nad łąką, i liści zapach.
Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wierny sercu Polaka,
co o nią walczył, cierpiał i wierzył.
Konkurs plastyczny " Rok bez smogu w Górach Świetokrzyskich"
Miło nam poinformować, iż 34 uczniów z klas I - IV pod kierunkiem pana Jacka Góry i 6 uczniów z klas V - VIII pod kierunkiem pani Izabeli Gawlik przygotowało prace plastyczne na konkurs "Rok bez smogu w Górach Świętokrzyskich" w ramach " Programu edukacji ekologicznej dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2021 rok". Celem konkursu jest promocja zachowań proekologicznych w zakresie przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu, zwrócenie uwagi na problem spalania odpadów i promowanie odnawialnych źródeł energii. Wykonane prace zostały przekazane do siedziby współorganizatora i czekają na werdykt jury. Za wszystkich uczestnków trzymamy kciuki.
Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu
Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Nominacja w Plebiscycie Edukacyjnym
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zgłoszona do nagrody w plebiscycie Szkoła Roku. Zachęcamy do głosowania:
Podziękowania od Towarzystwa Przyjaciół Nowej Słupi
„Szkoła do hymnu” 2021
Zapraszamy wszystkie klasy i oddziały przedszkolne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbędzie się w klasach o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.
Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj w oczach dzieci”
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych „Święty Mikołaj w oczach dzieci”.
Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest z przedstawieniem sylwetki oraz działalności św. Mikołaja. Prace konkursowe można przesyłać do 15 listopada 2021 r.
Jesteśmy w CMI!
Od października 2021 r. 12 uczniów klas 7-8 naszej szkoły uczestniczy w zajęciach kółka informatycznego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.
CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Uczniowie będą mogli wziąć udział w zawodach algorytmicznych organizowanych przez Politechnikę Łódzką, która jest partnerem wiodącym projektu.
W roku szkolnym 2021/2022 zajęcia kółka odbywać się będą przez 8 miesięcy od października do maja 2022 r.
SZKOŁA PAMIĘTA 2021
- 21
Akcja „Szkoła Pamięta 2021” odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli odwiedzili miejsca poświęcone Bohaterom Powstania Styczniowego oraz miejsca Pamięci Narodowej na Cmentarzu Parafialnym w Nowej Słupi, na Skałce, na placu przy kościele parafialnym, gdzie złożyli kwiaty, zapalili znicze i uczcili pamięć zmarłych minutą ciszy. Uczniowie odwiedzili również groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły, którzy swoją pracą i zaangażowaniem odcisnęli ślad w naszej historii. Na prośbę seniorki z Kielc uporządkowali grób rodzinny, w którym spoczywa partyzant z II wojny światowej. Ponadto przygotowali gazetkę ścienną poświęconą lokalnemu bohaterowi oraz wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świat zadusznych.
Dzień Papieski
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku odbywał się pod hasłem,, Nie lękajcie się''. Pomysłodawcą tego dnia jest powołana w 1999 r. przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi i pokory.
W ramach ósmego Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły czytali biografię św. Jana Pawła II, słuchali frg. jego nauczania, oglądali filmy przedstawiające życie i pracę świętego oraz śpiewali ulubione pieśni.
OGŁOSZENIE
2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna czynna od godz. 8.00 do godz. 16.00.
"Przenieśliśmy się na chwilę do czasów średniowiecza..."
28 pażdziernika b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym "Życie i kultura w średniowieczu". Grupa artystyczna "Rekonstrukto" zaprezentowała dzieciom i młodzieży obyczaje wieków średnich: pojedynek na miecze, gry i zabawy plebejskie, pasowanie na rycerza, zakuwanie więźnia w dyby. Pokaz był tym bardziej atrakcyjny i interesujący, że uczniowie bezpośrednio brali udział w pokazywanych przez aktorów scenkach. A zatem na chwilę mogli się zmienić w mężnego rycerza, wiernego giermka, piękną damę serca, biednego skazańca, a nawet ...w czarownicę. Pokazom tym towarzyszyły wielkie emocje, a czasem salwy śmiechu. Było głośno i wesoło. Występ Grupy Artystycznej "Rekonstrukto" okazał się żywą lekcją historii. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia z bliska średniowiecznego ekwipunku, broni, narzędzi tortur i strojów.
Archiwum Aktualności